Založ si blog

Funkcia a moc za každú cenu . . . R. Fico

Získať funkciu predsedu poslaneckého klubu v pozícii trojnásobného premiéra, ktorý len nedávno (musel) abdikovať ? R.Fico ide v šľapajách M.Dzurindu. Aj ten išiel (zo zúfalstva ?) ministrovať, aby pochopil, čo sa vo svete politiky – neodpúšťa.

Fico sa nepoučil. Alebo nepochopil ? Ktovie … isté však je, že siahnutie po funkcii predsedu poslaneckého klubu pôsobí skôr ako obava z neschopnosti vlastných kolegov, než premyslený ťah prezieravého politika. Všade platí, že je lepšie odísť na vrchole, než neskoro a po páde. A či si to predseda SMER-u pripúšťa alebo nie, túto partiu prehral dávnejšie, a udalosti na začiatku roka 2018 len vývoj urýchlili.

Dobrou správou (pre SMER a spol.) je skutočnosť, že majú proti sebe bezzubého a k tomu aj veľmi hlúpeho protivníka. Mať opozíciu na úrovni súčasnej slovenskej, to je doslova terno pre každého. Ak je totiž niekto tak neschopný, že zo stoviek prezentovaných škandálov dokáže zmobilizovať “až” 2-5% oprávnených voličov, musí byť veľmi sprostý a zahľadený do seba, ak ešte v politike ostáva. Možno skôr to druhé, lebo slovenským fenoménom je neochvejná viera politikov vo vlastnú nenahraditeľnosť, na čom sa už pošmykli nielen Mečiar a Dzurinda, ale aj Sulík či Fico. Akurát tretí menovaný môže o poste premiéra len snívať, pretože schopných ľudí nechal odísť a obklopil sa naopak ľuďmi, schopnými pobiť sa aj s vlastným obrazom v zrkadle.

Fico mal odísť už po neúspechu kandidatúry na prezidenta. Vlastne nemal ani kandidovať, pretože od začiatku bolo jasné, ako to dopadne. Sám proti všetkým … mizivá šanca na úspech.

Hoci práve voľby prezidenta ukázali neschopnosť opozície v plnej nahote. Ak by vedela myslieť strategicky, podporila by Fica v kandidatúre na reprezentačnú funkciu prezidenta, čím by významne oslabila pozíciu SMER-u v parlamentných voľbách. Strategické myslenie v slovenskej politike neexistuje.

Isté však je, že éra R.Fica sa chýli ku koncu, a nemá ďaleko k podobnému, ako u jeho predchodcov. Možno ešte SMER vyhrá voľby 2020, a dokonca aj 2024, ale bude opozičnou a význam strácajúcou stranou. Nasledovníkov súčasného predsedu nemá, a rovnako sa nedá spochybniť, že sa od neho začínajú odvracať aj skalopevní voliči. A mnohí ostávajúci len čakajú na vhodnú príležitosť, aby mohli voliť niekoho iného.

Blíži sa doba, keď niektorí budú (možno) závidieť aj – vrecu zemiakov.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455487x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu