Založ si blog

Kradnuté sa vracia a trestá sa zlodej, nie občan

Podľa právneho zástupcu občana Kisku urobil chybu štát a ten by mal odškodniť zubára Franca za stratu pozemku … mal som kedysi lepšiu mienku o pánovi Mazákovi, ale asi som sa pomýlil …

A tak si dovolím drzo pripomenúť, že je úplne bežnou praxou, ak sa majetok, pochádzajúci z trestnej činnosti, odoberie aktuálnemu vlastníkovi a vráti do držby pôvodného vlastníka. A aktuálny vlastník je odkázaný na právne konanie, aby si vymáhal škodu od toho, kto mu neoprávnene predal cudzí majetok.

Je nepochybné, od koho získal občan Kiska majetok, patriaci zubárovi Francovi. Rovnako je nespochybniteľné, že pôvodný vlastník si v plnom rozsahu plnil povinnosti, súvisiace s vlastníctvom pozemku a stratil ho nezákonným spôsobom. Takže áno – štát má odškodniť pôvodného vlastníka tak, že mu vráti jeho majetok a odkáže občana Kisku na právne konanie, kde si uplatní náhradu škody voči tým, ktorí mu neoprávnene predali cudzí majetok.

Z nejakého dôvodu však žiada žalovaná strana, aby jej cudzí pozemok ostal a oprávneného (okradnutého) vlastníka odškodnili občania Slovenska. Prečo ?

Nie je to hanebný návrh, ilustrujúci skutočný pohľad Kisku na občanov Slovenska ? Alebo z nejakého neznámeho dôvodu by navrátenie pozemku pôvodnému vlastníkovi nemohlo pokraćovať konaním proti tým, ktorí zubára Franca okradli ? Cena, za ktorú sa predmetný pozemok predával, nebola reálna ani roky predtým, než sa predal. Čo by sa vlastne odhalilo, ak by sa vec prešetrila riadne a zisťovalo by sa celé jej pozadie ?

Celá vec sa javí v úplne inom svetle, ak sa zamyslíme nad kúpnou cenou pozemku a odmietnutím mimosúdneho vysporiadania zo strany žalovaného – teda vrátenia majetku žalobcovi. Pôsobí to tak, že žalovaný zaplatil pri kúpe za pozemok oveľa viac, a jednoducho nemôže pristúpiť na oprávnenú požiadavku žalobcu (alebo skôr poškodeného), pretože by nemal žiadnu šancu na vrátenie skutočnej kúpnej ceny. Aj v prípade súdneho konania by dostal len to, čo je uvedené na kúpno-predajnej zmluve a nič viac.

Ak by sa však podarilo zhodiť zodpovednosť za tento stav na plecia štátu, žalovanému by ostal pozemok a žalobcu by vyplatil štát z vrecka daňových poplatníkov. Vlk by sa nažral a koža by ostala celá … otázkou ostáva, o akú spravodlivosť v tomto prípade ide … o morálke radšej nebudeme hovoriť.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455436x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu