Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva.

Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov ku lavičke a sadá si. Lekárske úkony absolvovala, teraz jej ostáva čakanie – na sanitku, ktorá ju odvezie domov. A bude čakať v lepšom prípade tri-štyri hodiny, v horšom aj šesť. Prečo ?

Namiesto komentára súhrn otázok a skúste si odpovedať sami

  1. Prečo musí pacient z Rimavské Soboty, Revúcej, Tornale alebo Žiaru nad Hronom, Levíc či Šiah chodiť za lekárskymi úkonmi do Zvolena alebo Banskej Bystrice ? V štyroch spomínaných lokalitách sú nemocnice, z piatej majú do najbližšej do tridsať kilometrov.
  2. Prečo pri vyšetrení alebo zákroku, ktoré trvajú desiatky minút, maximálne hodinu, musia stráviť pacienti hodiny cestovaním a čakaním na sanitky ?
  3. Ako je možné, že dnes máme na Slovensku okresy, kde absentujú odborní lekári – napríklad oční, zubári, a niekde je dokonca problém aj so všeobecným lekárom ?
  4. Ako môžu poisťovne vykazovať zisky, keď pre mnohých pacientov je zdravotná starostlivosť luxusom, ktorý ich núti prežívať na hranici biedy ?

A posledná veta – plať dane, seď, čakaj a buď rád, že nezdochneš … mohla by znieť ako motto súčasného zdravotníctva, ktoré nedosahuje ani kvality toho, čo bolo pred tridsiatimi rokmi úplne bežné.

Len tak … o následkoch novembra 1989

19.11.2025

Ideme oslavovať ? Môžeme začať … Osemhodinový pracovný čas sa zmenil na neobmedzený … Výchova detí sa realizuje … ak ostane čas Umelá zamestnanosť štátom sa zmenila na umelú zamestnanosť (sponzorovanú štátom v prospech “investorov” za žobrácku mzdu) Práva a povinnosti zodpovedajú spoločenskému statusu (či ste minorita alebo majorita,alebo či to vyhovuje [...]

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Košarac, prilba, Bosna a Hercegovina

Bosniansky minister Košarac poslal predstaviteľovi OSN Schmidtovi nacistickú prilbu a posiela ho preč

20.11.2025 23:55

Nemecký diplomat Schmidt dohliada na dodržiavanie Daytonskej mierovej dohody, ktorá v 90. rokoch ukončila vojnu v Bosne.

vojna na Ukrajine, Kupjansk

Rusko oznámilo dobytie mesta Kupjansk. Stále ho máme pod kontrolou, uviedol Kyjev

20.11.2025 22:30

Ruská armáda ovládla ukrajinský Kupjansk, oznámil vo štvrtok náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov. Ukrajinci to odmietli.

klimatická konferencia COP30, požiar

Hlavné akcie na klimatickej konferencii COP30 sú po požiari zrušené

20.11.2025 21:25

Hlavné akcie na klimatickej konferencii OSN COP30 sú zrušené po požiari, ktorý zasiahol konferenčný areál.

Jana Vaľová

Poslankyňa Vaľová zo Smeru sa vzdala poslaneckého mandátu

20.11.2025 20:52

Do parlamentu po jej odchode nastúpi Vladimír Macášek.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,452
Celková čítanosť: 10182639x
Priemerná čítanosť článkov: 4153x

Autor blogu