Založ si blog

Ľudskosť podľa sedliaka

Čo máš proti migrantom, ozval sa jeden aktivista. Nič … uškrnul som sa. Nič okrem toho, že nevieme alebo nechceme pomôcť vlastným ľuďom, a máme pomáhať cudzím ? Prečo ?

Ako sa asi má cítiť opatrovateľ autistu, ktorému bola priznaná dávka v hmotnej núdzi len preto, že bol taký sprostý a nevedel oznámiť úradom, že je autista ? A tak dostáva necelých šesťdesiatdva eur mesačne, pretože na viac nárok nemá. Alebo skôr nemá odpracované roky. Nikoho nezaujíma, že za všetko je vlastne zodpovedný “debil” s diplomom z medicíny, ktorý si desiatky rokov nevšimol duševnú chorobu.

Ale je to náš človek, aj keď autista. Aký by asi mohol mať pocit, že on je dostatočne vhodný na trápnu dávku v hmotnej núdzi, ale zdraví ľudia na úteku pred zlom, ktoré má konkrétnych vinníkov, budú dostávať stovky či tisíce eur, pretože – humanizmus ? Kde je ten humanizmus vo vzťahu k nemu – autistovi ? Má smolu, pretože cez neho sa nedá vybudovať potrebný honor, je domáci …

A nech to nemá také ľahké, tak “ľudomilovia” volajúci po pomoci migrantom, to primerane osladia aj opatrovateľom autistu. Príspevok na opateru áno, ale pozor – nesmiete zarobiť viac ako (jedenapolnásobok ?) minimálnej mzdy, pretože potom Vám príspevok vezmeme, to ste už predsa bohatí ?!

U jedného sú prekážkou centy … u druhého sa môžu priehrštím rozdávať milióny, však koho zaujíma, že okradol malých a chudobných, ale jeho treba zachrániť … a tak máme napríklad rekonštruovanú búdu za cenu štyroch nových arén v Lotyšsku, ale koho by to trápilo … hľadať vinníka, že treba ďalšie milióny – na opravu starej búdy ?

Žijete s človekom, do ktorého sveta nepatríte … môžete byť len sprievodcovia jeho životom, pomocníci, môžete prejavovať city, ale nemôžete čakať nič … okrem polien pod nohy, ktorè Vám hádžu pod nohy presne tí ľudia, ktorí Vám nadávajú do asociálov, že nechcete prispievať na cudzích, keď štát nemá na vlastných.

A čo keby sme ho poslali do kúpeľov ? Prečo nie, prejavíte nadšenie … a rýchlo vás prejde s doručením rozhodnutia.

Do kúpeľov áno, ale váš autista je zaradený do skupiny, kde si okrem zdravotnej starostlivosti musí všetko zaplatiť sám … človek s dávkou v hmotnej núdzi necelých šesťdesiatdva eur mesačne si má zaplatiť za trojtýždňový pobyt sumu, ktorá predstavuje jeho polročný príjem ! Kde je doprava na liečenie a späť, kde je nejaké vreckové, či náklady na vybavenie ?

Pokiaľ sú na Slovensku ľudia, žijúci v podobne “láskyplnej” náruči štátu, dajte sa s vašimi migrantmi – vypchať ! Chcete ich ? Nech žijú na vaše trovy, z vášho vrecka.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8651827x
Priemerná čítanosť článkov: 3594x

Autor blogu