Vystrašení socializmom . ..

Denne sa objaví článok, pripomínajúci dobu dávno minulú. Prečo ?

Mladí o nej nevedia skoro nić, starší spomenú neraz s nostalgiou a jej bývalí otroci dnes hrdlačia v rovnakých funkciách s iným menom pre nových pánov. A budú hrdlačiť, kým budú dýchať a pre kohokoľvek, kto zaplatí … tak ?

Strašné … rozčuľuje sa sused ráno, ešte nie je ani šesť hodín. Každý druhý deň ho odváža sanitka do nemocnice. Nepýtam sa na dôvody, ale súdiac podľa jeho výzoru, nie je na tom dobre. Skoro ráno vstane, potom sa bezmála dve hodiny trmáca v sanitke (až päťdesiattri kilometrov), nasledujú lekárske úkony a domov prichádza celý zničený okolo tretej či štvrtej poobede, ak má šťastie – občas aj pred druhou. Raz sa preriekol, že u lekára strávi sotva hodinu.

Neviem, prečo je taký smutný. Však má obchody plné tovaru, banánov, mandarínok, môže cestovať, kde ho len napadne … čo na tom, že nemá na to peniaze a zdravie, nie ? Vari konečne pochopil, o čom je život, keď sa dnes sťažuje ?

Kedysi nadával na všetko, čo páchlo socializmom. Možno aj preto, že sám “voňal” rôznymi funkciami v onej ére, a chcel ukázať, že on nič – on muzikant. Čas dobehne každého … niekoho aj jeho minulosť.

A mnohým ostáva len jediné – denne nadávať na dobu minulú, aby nemuseli vidieť smutnú realitu dneška. Niektorí si za kolektívne výkriky nechajú aj platiť … však peniaze nesmrdia, nie ?

Alebo majú strach … z poznania, že len blázon páli všetky mosty za sebou ? 

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Israel Palestinians

Hovoril o biblickom práve Izraela na rozsiahle územie. Arabské a islamské krajiny ostro reagovali na slová amerického diplomata

22.02.2026 13:18

Niekoľko arabských a islamských krajín a organizácií následne vydali spoločné vyhlásenie.

Brazília Belém COP30 Konferencia začiatok

Lula vyzval Trumpa, aby zaobchádzal so všetkými krajinami rovnako. Nechceme novú studenú vojnu, odkázal

22.02.2026 12:54

Brazílsky prezident takto reagoval na plán amerického prezidenta zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA.

Polícia

Obec Helcmanovce v šoku: Pred stanicou dobodali ženu, otec sa priznal synovi, že to urobil on

22.02.2026 12:13

Polícia zatiaľ nezadržala žiadnu konkrétnu osobu a nebolo vznesené obvinenie.

Viktor Orbán

Spor o ropu eskaluje: Maďarsko chce po pôžičke pre Kyjev blokovať aj nový balík sankcií proti Rusku

22.02.2026 11:43, aktualizované: 12:31

Kroky Budapešti oznámil šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10301021x
Priemerná čítanosť článkov: 4193x

Autor blogu