Založ si blog

Podivné postupy vedenia BBSK

O problematike prepravy v kraji som už pred časom písal. Prešetruje sa predĺženie zmlúv s dopravcami SAD Zvolen a SAD Lučenec, ku ktorému došlo na sklonku funkčného obdobia M.Kotlebu.

Kraj sa odvoláva na európsku smernicu, ktorá mala byť porušená a preto sú predĺženia zmlúv neplatné. Povedzme … že stanovisko kraja je správne.

No zaujalo má niečo iné. Banskobystrický župan zostavil krízový tím, na ktorého čelo postavil svojho syna, O.Luntera. Neviem, aké skúsenosti má jeho syn s krízovým manažmentom, ale myslím si, že malé alebo žiadne. No to nie je podstata problému, na ktorý chcem poukázať. Ten spočíva v niečom inom.

Právnym zastúpením kraja bola poverená advokátska kancelária Taylor Wessing. Tento krok je značne nepochopiteľný a dalo by sa povedať, že až pochybný. Nie, o schopnostiach spomínanej kancelárie v žiadnom prípade nepochybujem, ale …

Podľa webovej stránky kraja disponuje župa vlastným právnym oddelením, ktoré má v naplní práce všetky úlohy, zverené kancelárii Taylor Wessing.

Takže nevidím žiadny dôvod, aby sa platilo duplicitne za služby, ktorými sú v zmysle webu kraja poverení zamestnanci právneho oddelenia župy. Pokiaľ na svoje povinnosti nestačia, treba ich vymeniť, a nie platiť duplicitnú firmu, ktorá bude vykonávať ich povinnosti.

Nehovoriac o tom, že by bolo zaujímavé poznať, akým spôsobom sa prepracoval kraj k spomínanej právnej kancelárii. Súdiac podľa dostupných informácií má predmetná kancelária sídlo v Bratislave, pričom strany sporu sú z Banskej Bystrice, Zvolena a Lučenca. Ak by došlo k súdnemu sporu, s veľkou pravdepodobnosťou by boli miestne príslušnými súdy v spomínaných lokalitách. V Banskej Bystrici je dostatok kvalitných právnikov, ktorí dokážu poskytnúť nielen kvalitné služby, ale aj za primeranú cenu.

Dá sa teda oprávnene pochybovať o konaní zástupcov kraja v najlepšom záujme občanov BBSK.

Kto bude mať z podobného postupu prospech ? Prečo sa duplicitne objednávajú právne služby ? Kto pracuje na právnom oddelení kraja, keď nie je schopné zastupovať jeho záujmy ?

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Stará vojenská munícia Trenčianske Teplice

Muníciu už mali bratia vo zveráku, otec prišiel v pravej chvíli

13.08.2022 09:00

Hory okolo Trenčianskych Teplíc môžu ukrývať viac vojenskej munície ako potok, v ktorom sa pred pár dňami našla nefunkčná časť.

Bosna / Migrant / Migranti /

Frontex: Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ prudko stúpa

13.08.2022 08:36

Ukrajinskí utečenci vstupujúci do EÚ cez jej hraničné priechody nie sú v týchto číslach zahrnutí.

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658863x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu