Založ si blog

Podivné postupy vedenia BBSK

O problematike prepravy v kraji som už pred časom písal. Prešetruje sa predĺženie zmlúv s dopravcami SAD Zvolen a SAD Lučenec, ku ktorému došlo na sklonku funkčného obdobia M.Kotlebu.

Kraj sa odvoláva na európsku smernicu, ktorá mala byť porušená a preto sú predĺženia zmlúv neplatné. Povedzme … že stanovisko kraja je správne.

No zaujalo má niečo iné. Banskobystrický župan zostavil krízový tím, na ktorého čelo postavil svojho syna, O.Luntera. Neviem, aké skúsenosti má jeho syn s krízovým manažmentom, ale myslím si, že malé alebo žiadne. No to nie je podstata problému, na ktorý chcem poukázať. Ten spočíva v niečom inom.

Právnym zastúpením kraja bola poverená advokátska kancelária Taylor Wessing. Tento krok je značne nepochopiteľný a dalo by sa povedať, že až pochybný. Nie, o schopnostiach spomínanej kancelárie v žiadnom prípade nepochybujem, ale …

Podľa webovej stránky kraja disponuje župa vlastným právnym oddelením, ktoré má v naplní práce všetky úlohy, zverené kancelárii Taylor Wessing.

Takže nevidím žiadny dôvod, aby sa platilo duplicitne za služby, ktorými sú v zmysle webu kraja poverení zamestnanci právneho oddelenia župy. Pokiaľ na svoje povinnosti nestačia, treba ich vymeniť, a nie platiť duplicitnú firmu, ktorá bude vykonávať ich povinnosti.

Nehovoriac o tom, že by bolo zaujímavé poznať, akým spôsobom sa prepracoval kraj k spomínanej právnej kancelárii. Súdiac podľa dostupných informácií má predmetná kancelária sídlo v Bratislave, pričom strany sporu sú z Banskej Bystrice, Zvolena a Lučenca. Ak by došlo k súdnemu sporu, s veľkou pravdepodobnosťou by boli miestne príslušnými súdy v spomínaných lokalitách. V Banskej Bystrici je dostatok kvalitných právnikov, ktorí dokážu poskytnúť nielen kvalitné služby, ale aj za primeranú cenu.

Dá sa teda oprávnene pochybovať o konaní zástupcov kraja v najlepšom záujme občanov BBSK.

Kto bude mať z podobného postupu prospech ? Prečo sa duplicitne objednávajú právne služby ? Kto pracuje na právnom oddelení kraja, keď nie je schopné zastupovať jeho záujmy ?

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

GLOBSEC

Fico tu rečnil a hovoril o úspechu. Teraz sa Globsec sťahuje do Prahy

05.03.2024 09:29

Záštitu nad konferenciou prevzal český prezident Petr Pavel.

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411816x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu