Založ si blog

Súdruhovia nepoznajú poslanecký sľub ?

Nič nesvedčí lepšie o skutočnom stave štátu, ako snaha niektorých “predsedov” strán o zakotvenie verejného hlasovania v rôznych otázkach.

Práve to najlepšie dokazuje, že poslanec nesmie hlasovať v záujme občanov a musí hlasovať v záujme vlastnej strany, alebo šedých eminencií v pozadí. Napokon, na Slovensku sa stalo bežnou praxou, že sa poslanec pri hlasovaní musel riadiť príkazmi straníckych šéfov a nie záujmom občana – stačí pripomenúť slávny palec SMER-u, či fotenie hlasovacích lístkov kedysi dávnejšie u členov súčasnej opozície.

Majú strach … šéfovia politických centrál. Z čoho ? Najlepšie vedia oni sami. Dnes už sotva niekto pochybuje, že politické strany sú len zoskupeniami bábok na povrázku, a oligarchom je úplne jedno, kto vyhrá voľby a zostavuje vládu. Vždy dostanú, čo potrebujú.

Vraj hanba – s vami hlasovali kotlebovci, určite ste sa dohodli.

Neviem, ale za obdobie od volieb 2016 by som určite našiel pri každej parlamentnej strane niečo, kde hlasovali spoločne s kotlebovcami. Podľa ich dnešnej rétoriky – s nimi kolaborovali ? Či si to pripúšťame alebo nie, ĽSNS je legitímnou parlamentnou stranou. Komu nevonia, mal by sa pozrieť do zrkadla, možno uvidí príčiny, ktoré ju dostali do parlamentných lavíc.

Morálna komédia ? Prichádza vtedy, keď osoba, voliaca žiakov a priateľov mafiánov, evidovaná v spisoch bývalej ŠTB, kedysi pracujúca na strategickom pracovisku, ktoré bolo pod priamym dohľadom ŠTB, vypisuje v diskusii o podpore štátomafie na moju adresu. Dokonalá ilustrácia pokrytectva súčasnosti. V tejto súvislosti len poznámka – ani omylom nemohli pracovať odporcovia bývalého režimu na strategických pracoviskách. Je to rovnako pravdepodobné, ako voľba recidivistu za policajného riaditeľa.

Poslanec má konať v záujme občana a chrániť záujem občana …

Každý, kto dnes vykrikuje, že strana R.Fica je nejakým spolkom mafiánov alebo zlodejov, je ich spoluvinníkom, ak by sa preukázalo, že hovorí pravdu. Prečo ? Pretože mal možnosť ich mať pod kontrolou, ale nevyužil ju. Nie je o nič morálnejší, než tí, ktorých kritizuje. A možno je ešte horší – vykrikuje o ochrane záujmov občana a štátu, ale vyhýba sa zodpovednosti za to, akým spôsobom je vedený štát.

Briskne vyznieva, ak od volieb 2016 padali návrhy na odvolanie ministra vnútra alebo výzvy na odstúpenie premiéra, ale zo strany autorov týchto úkonov nepadla ani jedna-jediná výzva podobného druhu na prezidenta, s ktorým je tiež spájaných niekoľko káuz. Vari podľa zásady – nepriateľ nášho nepriateľa je nás priateľ ? Kto si spomenie na prvú povolebnú diskusiu na Markíze, sotva bude pochybovať. Pritom aj dnes pribúdajú rôzne pochybnosti, však sa stačí pozrieť na to, ako jednostranne zasahuje A.Kiska do verejného života, čo sa dá v podstate pokladať za jeho prípravu na budúcnosť v aktívnej politike. Kde však ostala podstata úlohy prezidenta ? V slovách vyhraj voľby, môžeš všetko … ktorými často obhadzujú R.Fica a SMER, ale aj prezident sa v podstate správa rovnako ?

Komu dnes slúžia poslanci, to nevieme. Vieme však, že určite neslúžia záujmom občana a štátu.

O mnohom vypovedá aj jeden predvolebný leták – ukázal mi ho kamarát a naozaj som sa musel len smiať. Na miesto poslanca v jednom meste na juhu Slovenska kandiduje dvadsaťročný junák. A nie je jediný. Určite bude prínosom, jeho životné skúsenosti budú pri riadení miestnej správy neoceniteľné. Otázne je – pre koho budú prínosom.

Zjednodušene vysvetlené, prečo s niečim podobným nesúhlasím – na niektoré skupiny vodičského preukazu treba dosiahnuť 21 alebo dokonca 24 rokov. A to sa bavíme o vedení motorového vozidla, kde tieto podmienky súvisia aj s dosiahnutím psychickej vyspelosti žiadateľa. V autobuse bude mať tridsať-štyridsať ľudí, ale v samospráve bude rozhodovať o osudoch tisícov ľudí. A napriek tomu – na vedenie autobusu musí spĺňať tvrdšie požiadavky. Nie je to absurdné ? Ešte aj na získanie licencie taxislužby potrebuje žiadateľ dovŕšiť vek 21 rokov.

Poslanec … poslanie … môže naplniť podstatu poslaneckého sľubu niekto, komu chýbajú životné skúsenosti, odbornosť a prax ? 

 

 

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718508x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu