Založ si blog

Súdruhovia nepoznajú poslanecký sľub ?

Nič nesvedčí lepšie o skutočnom stave štátu, ako snaha niektorých “predsedov” strán o zakotvenie verejného hlasovania v rôznych otázkach.

Práve to najlepšie dokazuje, že poslanec nesmie hlasovať v záujme občanov a musí hlasovať v záujme vlastnej strany, alebo šedých eminencií v pozadí. Napokon, na Slovensku sa stalo bežnou praxou, že sa poslanec pri hlasovaní musel riadiť príkazmi straníckych šéfov a nie záujmom občana – stačí pripomenúť slávny palec SMER-u, či fotenie hlasovacích lístkov kedysi dávnejšie u členov súčasnej opozície.

Majú strach … šéfovia politických centrál. Z čoho ? Najlepšie vedia oni sami. Dnes už sotva niekto pochybuje, že politické strany sú len zoskupeniami bábok na povrázku, a oligarchom je úplne jedno, kto vyhrá voľby a zostavuje vládu. Vždy dostanú, čo potrebujú.

Vraj hanba – s vami hlasovali kotlebovci, určite ste sa dohodli.

Neviem, ale za obdobie od volieb 2016 by som určite našiel pri každej parlamentnej strane niečo, kde hlasovali spoločne s kotlebovcami. Podľa ich dnešnej rétoriky – s nimi kolaborovali ? Či si to pripúšťame alebo nie, ĽSNS je legitímnou parlamentnou stranou. Komu nevonia, mal by sa pozrieť do zrkadla, možno uvidí príčiny, ktoré ju dostali do parlamentných lavíc.

Morálna komédia ? Prichádza vtedy, keď osoba, voliaca žiakov a priateľov mafiánov, evidovaná v spisoch bývalej ŠTB, kedysi pracujúca na strategickom pracovisku, ktoré bolo pod priamym dohľadom ŠTB, vypisuje v diskusii o podpore štátomafie na moju adresu. Dokonalá ilustrácia pokrytectva súčasnosti. V tejto súvislosti len poznámka – ani omylom nemohli pracovať odporcovia bývalého režimu na strategických pracoviskách. Je to rovnako pravdepodobné, ako voľba recidivistu za policajného riaditeľa.

Poslanec má konať v záujme občana a chrániť záujem občana …

Každý, kto dnes vykrikuje, že strana R.Fica je nejakým spolkom mafiánov alebo zlodejov, je ich spoluvinníkom, ak by sa preukázalo, že hovorí pravdu. Prečo ? Pretože mal možnosť ich mať pod kontrolou, ale nevyužil ju. Nie je o nič morálnejší, než tí, ktorých kritizuje. A možno je ešte horší – vykrikuje o ochrane záujmov občana a štátu, ale vyhýba sa zodpovednosti za to, akým spôsobom je vedený štát.

Briskne vyznieva, ak od volieb 2016 padali návrhy na odvolanie ministra vnútra alebo výzvy na odstúpenie premiéra, ale zo strany autorov týchto úkonov nepadla ani jedna-jediná výzva podobného druhu na prezidenta, s ktorým je tiež spájaných niekoľko káuz. Vari podľa zásady – nepriateľ nášho nepriateľa je nás priateľ ? Kto si spomenie na prvú povolebnú diskusiu na Markíze, sotva bude pochybovať. Pritom aj dnes pribúdajú rôzne pochybnosti, však sa stačí pozrieť na to, ako jednostranne zasahuje A.Kiska do verejného života, čo sa dá v podstate pokladať za jeho prípravu na budúcnosť v aktívnej politike. Kde však ostala podstata úlohy prezidenta ? V slovách vyhraj voľby, môžeš všetko … ktorými často obhadzujú R.Fica a SMER, ale aj prezident sa v podstate správa rovnako ?

Komu dnes slúžia poslanci, to nevieme. Vieme však, že určite neslúžia záujmom občana a štátu.

O mnohom vypovedá aj jeden predvolebný leták – ukázal mi ho kamarát a naozaj som sa musel len smiať. Na miesto poslanca v jednom meste na juhu Slovenska kandiduje dvadsaťročný junák. A nie je jediný. Určite bude prínosom, jeho životné skúsenosti budú pri riadení miestnej správy neoceniteľné. Otázne je – pre koho budú prínosom.

Zjednodušene vysvetlené, prečo s niečim podobným nesúhlasím – na niektoré skupiny vodičského preukazu treba dosiahnuť 21 alebo dokonca 24 rokov. A to sa bavíme o vedení motorového vozidla, kde tieto podmienky súvisia aj s dosiahnutím psychickej vyspelosti žiadateľa. V autobuse bude mať tridsať-štyridsať ľudí, ale v samospráve bude rozhodovať o osudoch tisícov ľudí. A napriek tomu – na vedenie autobusu musí spĺňať tvrdšie požiadavky. Nie je to absurdné ? Ešte aj na získanie licencie taxislužby potrebuje žiadateľ dovŕšiť vek 21 rokov.

Poslanec … poslanie … môže naplniť podstatu poslaneckého sľubu niekto, komu chýbajú životné skúsenosti, odbornosť a prax ? 

 

 

 

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400312x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu