Založ si blog

Vlasť, ktorú sme si nechali ukradnúť . .

Pokiaľ sa niekto pýta, akým spôsobom sa dostala do verejných funkcií spodina spoločnosti, klamári, zlodeji, prezliekači kabátov či oddaní sluhovia cudzieho záujmu, mal by si spomenúť na rok 1992 … a hanebné mlčanie väčšiny národa …

Čo si myslieť, keď za osobnosť slovenského národa označí M.R.Štefánika politik, ktorému táto osobnosť nestojí ani za pravidelnú účasť na spomienkovej slávnosti ? Čo si myslieť, ak tejto osobe, ktorá patrí medzi vrcholných slovenských predstaviteľov, nestoja za účasť ani spomienkové slávnosti vierozvestov Cyrila a Metoda ? Aký vzťah k Slovensku má vlastne táto osoba ? Aký vzťah k Slovensku má osoba, ktorá po tragédii, poburujúcej celý národ, najprv v pokoji dokončí dovolenku a potom sa príde stavať do polohy morálnej autority ? Čo by asi tejto osobe povedal – Štefánik ?

Kto stavia osobný záujem nad národný a štátny, nezaslúži si byť vrcholným predstaviteľom štátu. Nechápe podstatu poslania vrcholného predstaviteľa štátu a národa.

Otázka : Prečo je to tak ?

Pretože sme si nechali ukradnúť vlasť ľuďmi, ktorým išlo len o vlastný prospech. Ľuďmi, ktorých nemôžeme ani omylom označiť za národovcov. Národovca zaujíma v prvom rade – názor a potreba národa. Koho názor národa nezaujíma, nie je … nemôže byť národovec. Nemôže byť ani vlastenec – len sa na vlastenca hrá. Koľko vernosti zachová svojej novej vlasti a národu, keď starú vlasť pokojne a bez váhania – zradil ?

Koľko úcty k vlasti a národu majú ľudia, ktorí jej pre vlastné, nenaplnené ambície, pri každej príležitosti škodia ohováraním v zahraničí ?  Koľko úcty k vlasti a národu cítia ľudia, ktorí svojím správaním robia z parlamentu – krčmu IV.cenovej skupiny ?

Denne ich počujeme – my sme Európania a Slováci. Potrebujeme sa dostať do jadra Európy. Čo mali v škole zo zemepisu ? Nevedia, kde sa rozkladá Slovensko ? Nevedia, že európsky národ je nezmysel ? Ale vedia … ale za tanier polievky povedia hocičo. Vlasť, národ, štát – to sú pre nich len slová pri rétorických cvičeniach, kde sa hrdo búchajú do hrude, ohrievanej meštekmi s judášskym grošom. Hovoria o národnom záujme a hľadajú cesty pre naplnenie – svojho záujmu.

Vlasť a vlastenec

Vlastenec je hrdý na svoje korene. Nepotrebuje falošné slová a symboly, nepotrebuje verejné búchanie do hrude, nepotrebuje kusy papiera a metále, aby sa cítil vlastencom. Nepotrebuje ich, pretože si svoju vlasť a vzťah k nej nosí v srdci. Nepotrebuje ich, pretože každým svojím rozhodnutím dáva najavo, aké sú jeho hodnoty.

Vlasť, nezávislosť, symboly … aké sú vlastne symboly hrdého, nezávislého štátu, ktorý sa rozvíja pre blaho národa v duchu odkazu svojich predkov ? Čo je symbolom hrdého, zvrchovaného slovenského národa ? 

Vždy, keď počujem slovo vlasť, spomeniem si na tú, ktorej storočnica uplynula a v roku 1992 nám ju bez nášho súhlasu ukradli, a spomeniem si na Slovensko, ktoré nám pomaly, po kúskoch kradnú dnes, aby nám vnútili falošné hodnoty, symbolizované slovom európanstvo a bezmenným kusom modrej látky, bezočivo visiacim na úrovni štátnej vlajky … 

Nedovoľme, aby ľudia bez cti a hrdosti na vlastné korene vzali slovenskému národu po druhý raz to, o čo už raz prišiel.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400258x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu