Založ si blog

A. Danko alebo . .. niet cesty späť . ..

Chýb, ktoré urobil v súvislosti s rigoróznou prácou súčasný predseda parlamentu, by sa dalo nájsť viac – hlavne tých strategických. No dnes sa dostal zásluhou médií k pomyselnému múru, odkiaľ niet cesty späť. A nič na tom nemení ani fakt, že jeho najhorlivejší kritici cielene bagatelizujú skutočnosť, že pred pár dňami došlo k akcii NAKA v súvislosti so zabavením počítačov a účtovníctva firmy A.Kisku.

Musím priznať, že v prvej chvíli som sa rozosmial, keď som čítal článok na portáli Aktuality.sk, kde autor príspevku napísal, že v úvode svojej práce presahujúcom jednu stranu umiestnil A.Danko – dvadsať strán z knihy D.Hendrycha. Možno by sa mali adepti na novinárske remeslo menej ponáhľať a viac myslieť. Ale to je skôr otázka pre tých, ktorí majú na ich tvorbu dohliadať.

Inou vecou je však podstata článku, v ktorom sa tvrdí, že obsah práce tvorí obsah iných, podľa tvrdenia spomínaného portálu, dokonca až piatich kníh. Ak by sa tvrdenia autora spomínaného článku potvrdili, znamená to nielen zlyhanie A.Danka, ale aj fatálne zlyhanie celého systému, na ktorom stojí ukončenie univerzitného štúdia a priznanie akademického titulu. Pričom poznatky o zlyhávaní systému poskytuje aj samotný internet, kde sa verejne a bez akýchkoľvek zábran ponúka za finančnú odplatu vypracovanie záverečných prác na akúkoľvek tému.

Akú hodnotu má podobne získaný akademický titul, a akú kvalitu absolventov produkujú slovenské univerzity, keď môže podobný „obchodný“ model veselo fungovať ? O niečom svedčia aj rebríčky kvality univerzít, kde slovenské nemajú významnejšie miesto.

Súdiac aj podľa obsahu iných portálov, kde sa obsiahlejšie (a nie je podstatné, že aj účelovo) venujú práci A.Danka, vznikla situácia, z ktorej bude len ťažko hľadať predseda parlamentu rozumné východisko. Na jednej strane tvrdil, že prácu utajil z obáv jej zneužitia na dehonestáciu jeho osoby, na strane druhej posledné odhalenia vyvolávajú dojem, že mohol mať aj úplne iné dôvody na jej utajenie.

Súčasná vládna koalícia ukazuje, že ani jej oponenti nenarobia toľko škôd na jej štíte, ako spôsobia jej členovia. Miesto reálnych faktov sa dostávajú čoraz viac do popredia emócie a rôzne (skôr detinské) hrozby. Úplne sa vytráca zmysel pre politickú realitu, a čoraz viac začína byť reálny scenár predčasných volieb. Nehovoriac o tom, že po podobnom vývoji doslova túžia Sulík, Matovič, ale aj prezident Kiska. A jeho správanie vyvoláva dojem, že by mu skôr vyhovovalo rozpustenie parlamentu a vytvorenie nejakej formy úradníckej vlády, kde by mal sám jedno z hlavných, ak nie najhlavnejšie – slovo.

A.Danko sa zahnal do kúta sám. Dnes má už len dve možnosti – uberať sa právnou cestou a jasnými dôkazmi vyvrátiť tvrdenia oponentov, a žiadať od nich primeranú satisfakciu, alebo – odstúpiť. Ak stoja však argumenty jeho oponentov na pevnom základe, následky ponesie nielen on a jeho strana SNS, ale aj celé Slovensko. A rozhodne nebudú pozitívne … netreba zabúdať, že k moci sa derú aj ľudia, ktorí sami nestoja pred trestným tribunálom len preto, že ich skutky boli v zmysle zákona premlčané, alebo ich zatiaľ nie je možné riešiť pre zákonné prekážky.

Hrdo, odborne a slušne – tak znel slogan SNS pred voľbami 2016 … nech urobí A.Danko čokoľvek, mal by sa nad ním zamyslieť …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400389x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu