Založ si blog

Deň národnej naivity . ..

Záhady ľudskej mysle, asi tak by som videl dianie (nielen) posledných dní

A.Danko drží “stráž” na stratenej bašte svojich ambícií a chce ísť do poslednej kvapky … sebaúcty, hrdosti ? Alebo niečoho iného ? Vari si nevšimol, že – hrdo, odborne a slušne – sa mení pomaly a isto na – trápne, hlúpo a bez cti ?

Zákutia duše pospolitej Slovače dokážu vždy prekvapiť – mesiace trvajúce zbierky na ťažko chorých ľudí, dokonca aj deti – často nevedú k želanému výsledku, a nie je neobvyklé, ak sa vyzbiera pár stoviek, v lepšom prípade pár tisíc eur. V prípade protestu, ktorý je do istej miery “o ničom” (pretože polícia sa má právo i povinnosť pýtať) sa vyzbiera päťdesiattisíc eur “cez noc”.

Kto vyskočí z idúceho vlaku, obvykle to neprežije. Skok z vlaku vládnej koalície je bezpečný, pretože ten sa už dlhšie otáča – na mieste. Ale cestujúci ho nechcú opustiť, pretože ďalší vlak je v nedohľadne … a nevadí im ani to, že na aktuálnej súprave už dávno nie je – rušeň.

Budem lepší, každý to vie … dušuje sa zlodej kapusty pred súdom. Márne … to len v politike sa verí, že aj vrah, zvierajúci v hrsti nôž, z ktorého odkvapkáva krv … bude lepší … ale zvrhlý zlodej kapusty, ktorý kradol, aby nehlasoval ? Dva roky natvrdo …

Prečo polícia nekoná, keď sme ju upozornili na prešľapy nepriateľa … kričí na ulici zlostný človiečik a trasie sa od zlosti. O nejaký čas zlostne vybehne z policajnej stanice a ešte pohoršenejšie vykrikuje – prečo polícia koná, keď ju upozornili – na nás ? Nič nie je zábavnejšie, ako úder vlastnou zbraňou …

Kamarát trávi hodiny a dni pri internete. Hľadá lepšie Slovensko … kúp si ostrov, píšem mu. Prečo … priletí otázka …

Tu sa hľadá … lepšie miesto pri koryte … 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400278x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu