Založ si blog

Kýblikovci v politike . . . idú vyhrať voľby . . . cha-chá . . .

Averzia Sulíka a Matoviča voči lídrovi národniarov je pochopiteľná. Po voľbách 2016 im rozdupal ich pieskové hrady a zámky, ktoré si postavili. A dodnes sa s tým nevedia vyrovnať. Už sa videli ako páni situácie a držitelia moci.

Napriek škandálom a umelo vytvoreným kauzám, či doslova záplave krivých obvinení, nie sú ani jedno ani druhé. A pokiaľ už existuje spoločenská objednávka na boj s nešvárom pochybných diplomových prác, mala by ju predísť právna norma, ktorá by tvrdo trestala nepodložené obvinenia, kryté poslaneckými mandátmi. Spojená s povinnosťou preukázať pravdivosť obvinení. A možno … by sme nakoniec mali prázdny parlament.

Napriek tomu – prípad rigoróznej práce A.Danka nie je o politike, ale skôr chorobe, ktorá postihla celú slovenskú spoločnosť. V honbe za mocou, majetkom či pomstou za vlastné neúspechy sa čoraz viac stierajú akékoľvek hranice, a padajú všetky zábrany, najmä morálne. Už vôbec nejde o pravdu, spravodlivosť a zákon. Tieto hodnoty už dávne nezaujímajú žiadneho politika.

Možno si B.Kollár pripadal pri svojom výroku o kýbliku – vtipne.

Ale mnohí môžu vidieť jeho výrok v úplne inom svetle. Napríklad vo svetle 90.rokov, keď si “užívali” dobrodenia bezvládia, alebo skôr neobmedzenej vlády rôznych pochybných živlov. A každý, kto v tejto dobe žil v Bratislave, dobre vedel – kto je kto, a ku komu patrí. A hoci sa o tom verejne len šepkalo, dobre sa vedelo, čo a kto robí. A dodnes sa vykopávaju obete tých “nevinných” rokov.

Rozprávočky o tom, ako sa dalo “zakopnúť” o mafiánov na dovolenke, si môže každý nechať na dobrú noc. Alebo na smutné večery pri krbe – bez ohňa. Mafiáni sa nikdy a nikde nestretávali s ľuďmi, ktorých nepoznali a nemali istotu, že im môžu dôverovať. A pokiaľ náhodou stretli niekoho nedôveryhodného, ako to skončilo, to asi nemusíme rozoberať. Dodnes sa nevie, kde skončili mnohí ľudia. Kde-tu sa občas objaví článok o tom, že niekto a niekde (niečo) robil, ale už ho (nikto) roky nevidel.

Avšak vojna proti národniarom a najmä vedená liberálmi a obyčajnými, má aj svoje pozitíva – pre bežného občana.

Či si to Sulík a Matovič uvedomujú alebo nie, opäť si pília vlastný konár. Zjavne sa nepoučili z následkov výprav proti Bugárovi alebo Procházkovi, kde svojím potenciálnym koaličným partnerom dovtedy kopali jamu, kým v nej sami neskončili. Pretože ich neúspech po voľbách 2016 ide najmä na konto ich vlastnej vierolomnosti. Nehovoriac o skúsenostiach z vládnutia koalície v rokoch 2010-2012, kde mnohí poznali, že v prípade vyššie spomínaných persón sa dá spoľahnúť len na jediné – nepredvídateľnosť ich konania, nespoľahlivosť a účelovosť. Pád vlády nebol o eurovale, ten bol len poslednou kvapkou do pohára, preplneného rôznymi podrazmi. A priamym následkom bola jednofarebná vláda SMER-u a R.Fica.

Dnes prebleskla správa, že Sulík končí v europarlamente a od budúceho roka začne chodiť po Slovensku medzi ľuďmi … naozaj pokrok, že po desiatich rokoch v politike si všimol – aj ľudí … len akosi nechápem, prečo dnes hlási cestu k víťazstvu vo voľbách, keď sa za víťaza už neraz – pokladal …

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 08:06

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658802x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu