Založ si blog

Kýblikovci v politike . . . idú vyhrať voľby . . . cha-chá . . .

Averzia Sulíka a Matoviča voči lídrovi národniarov je pochopiteľná. Po voľbách 2016 im rozdupal ich pieskové hrady a zámky, ktoré si postavili. A dodnes sa s tým nevedia vyrovnať. Už sa videli ako páni situácie a držitelia moci.

Napriek škandálom a umelo vytvoreným kauzám, či doslova záplave krivých obvinení, nie sú ani jedno ani druhé. A pokiaľ už existuje spoločenská objednávka na boj s nešvárom pochybných diplomových prác, mala by ju predísť právna norma, ktorá by tvrdo trestala nepodložené obvinenia, kryté poslaneckými mandátmi. Spojená s povinnosťou preukázať pravdivosť obvinení. A možno … by sme nakoniec mali prázdny parlament.

Napriek tomu – prípad rigoróznej práce A.Danka nie je o politike, ale skôr chorobe, ktorá postihla celú slovenskú spoločnosť. V honbe za mocou, majetkom či pomstou za vlastné neúspechy sa čoraz viac stierajú akékoľvek hranice, a padajú všetky zábrany, najmä morálne. Už vôbec nejde o pravdu, spravodlivosť a zákon. Tieto hodnoty už dávne nezaujímajú žiadneho politika.

Možno si B.Kollár pripadal pri svojom výroku o kýbliku – vtipne.

Ale mnohí môžu vidieť jeho výrok v úplne inom svetle. Napríklad vo svetle 90.rokov, keď si “užívali” dobrodenia bezvládia, alebo skôr neobmedzenej vlády rôznych pochybných živlov. A každý, kto v tejto dobe žil v Bratislave, dobre vedel – kto je kto, a ku komu patrí. A hoci sa o tom verejne len šepkalo, dobre sa vedelo, čo a kto robí. A dodnes sa vykopávaju obete tých “nevinných” rokov.

Rozprávočky o tom, ako sa dalo “zakopnúť” o mafiánov na dovolenke, si môže každý nechať na dobrú noc. Alebo na smutné večery pri krbe – bez ohňa. Mafiáni sa nikdy a nikde nestretávali s ľuďmi, ktorých nepoznali a nemali istotu, že im môžu dôverovať. A pokiaľ náhodou stretli niekoho nedôveryhodného, ako to skončilo, to asi nemusíme rozoberať. Dodnes sa nevie, kde skončili mnohí ľudia. Kde-tu sa občas objaví článok o tom, že niekto a niekde (niečo) robil, ale už ho (nikto) roky nevidel.

Avšak vojna proti národniarom a najmä vedená liberálmi a obyčajnými, má aj svoje pozitíva – pre bežného občana.

Či si to Sulík a Matovič uvedomujú alebo nie, opäť si pília vlastný konár. Zjavne sa nepoučili z následkov výprav proti Bugárovi alebo Procházkovi, kde svojím potenciálnym koaličným partnerom dovtedy kopali jamu, kým v nej sami neskončili. Pretože ich neúspech po voľbách 2016 ide najmä na konto ich vlastnej vierolomnosti. Nehovoriac o skúsenostiach z vládnutia koalície v rokoch 2010-2012, kde mnohí poznali, že v prípade vyššie spomínaných persón sa dá spoľahnúť len na jediné – nepredvídateľnosť ich konania, nespoľahlivosť a účelovosť. Pád vlády nebol o eurovale, ten bol len poslednou kvapkou do pohára, preplneného rôznymi podrazmi. A priamym následkom bola jednofarebná vláda SMER-u a R.Fica.

Dnes prebleskla správa, že Sulík končí v europarlamente a od budúceho roka začne chodiť po Slovensku medzi ľuďmi … naozaj pokrok, že po desiatich rokoch v politike si všimol – aj ľudí … len akosi nechápem, prečo dnes hlási cestu k víťazstvu vo voľbách, keď sa za víťaza už neraz – pokladal …

 

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718460x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu