Založ si blog

Trhni si nohou, Janíčko (Ďurko, Ferko, Tónko) . .. .

Možno si naivne myslíš, že ma dokážeš vyprovokovať k reakcii, ktorou by sa dal docieliť koniec môjho publikovania, alebo niečo, čo by sa dalo zneužiť na nejaký súdny spor. Máš smolu …

Predovšetkým, spôsoby intrigánov poznám dlhé roky. Mnohí to už skúšali, a ani jeden neuspel. Možno to nevieš, ale spory nikdy nezačínam, a ak k nim náhodou príde, vždy ich ukončím. Práca s ľuďmi je síce ťažká, ale zaujímavá. A vždy sa nájde spôsob, ako vyriešiť problém, ktorý spôsobili iní. Aj intrigáni.

Asi ti to nikto nepovedal, alebo si to nepochopil. Život je krásna prechádzka záhradou, pri ktorej každý spadne, narazí na ostne, alebo sa kochá pohľadom na západ slnka. A vždy tam stretne aj ľudí, ktorí rozhadzujú po chodníku ostne a tešia sa z toho, ako iní bolesťou poskočia. Alebo nakoniec zbabelo zhodia vinu na okolidúceho, ak by mali čeliť následkom.

V danom prípade máš smolu. Nech napíšeš čokoľvek v snahe vyprovokovať nejakú zneužiteľnú reakciu, neuspeješ. Od detstva ma učili, že k starším slušne, k deťom s úsmevom a k zvieratkám – s dobrotou v dlani. A ono to naozaj funguje. Niekto iný povedal, že všetko má svoj čas. Pravda sa dlho obúva, však lož dovtedy obehne polovicu sveta, ale pravda je nakoniec v cieli – aj tak prvá.

Hádžeš rôznymi hanlivými termínmi a myslíš si, aký si zaujímavý. Možno, ale určite nie pre mňa a už vôbec nie pre tých, ktorí sú nielen ľudia svojou príslušnosťou k druhu, ale aj správaním.

Možno si to nepochopil, ale patriť kdekoľvek, kde nie si – je pre každého cťou. Možno si ti nepochopil, ale každý má len toľko práv, koľko sám prizná iným. A možno ti nikto nepovedal, že žiadny spor sa nedá vyhrať, pokiaľ sa preukáže, že žalobca ho sám svojím správaním úmyselne vyprovokoval.

Ale napriek všetkému – smola. Každý spor ctí víťaza len vtedy, ak vyhral nad rovnocenným protivníkom. Vyhrať nad niekým, kto sa nezmôže na viac, ako nezmyselné provokácie a primitívne urážky – to nie je česť, ale hanba. Pretože víťaz padne na rovnakú úroveň, ktorá symbolizuje jeho protivníka. Neustále bojovať potrebujú len tí, ktorých život je prázdny … ktorí sa obrátia a nevidia za sebou nič.

Ostatní máme dôležitejšie starosti a príliš málo času v živote, aby sme sa zaťažovali takými nezmyslami, ako sú životné komplexy stárnucich seladónov. Možno ti to nikto nepovedal, ale nikto nepoznáme dňa ani hodiny, kedy zistíme, že už nič a nikdy nezmeníme, neurobíme … pretože je koniec našich dní. Všetko má svoj začiatok a koniec … s jednou výnimkou – nekonečná je ľudská hlúposť.

Takže pokojne ďalej prichádzaj a rozlievaj žlč. Nemáme s tým žiadny problém … podlaha sa utrie a návštevník skončí v zabudnutí. Taký býva trest pre ľudí, ktorí sa nevedia správať – ako ľudia. Ľahko sa na nich zabúda … vlastne sú zabudnutí v okamihu, ako za sebou zatvoria dvere. Neexistujú, pretože, čo priniesli, to nie je podstatné …

Takže Janíčko (Ďurko, Ferko, Tónko) … trhni si nohou … ja mám krásny život a ty žlč, ktorú musíš denne rozlievať, aby si sa v nej neutopil … na otázku, kto je na tom horšie, odpovedia iní ….

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718473x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu