Niekto má moc, a (liberáli) plné gate

Vysvetlenie M.Klusa o tom, prečo liberáli nepodporili parlamentné uznesenie proti paktu OSN o migrácii, je dokonalou ilustráciou liberálneho pokrytectva … a presne toho, čo poslanec Klus volá u iných – farizejstvo.

Bystričania si vedia spomenúť na časy, keď sa poslanec Klus vydával za nezávislého a ako dlho jeho nezávislosť trvala. Dalo by sa povedať – aj atrament na listine výsledkov volieb uschol pomalšie, ako on zmenil názor a prestal byť – nezávislý. Možno aj preto schytal I.Kašper v Banskej Bystrici počas komunálnych volieb ďalší direkt … politik si možno nepamätá, ale voliči pamäť nestrácajú.

Poslanci z tábora liberálov sa zásadne búria len vtedy, ak neohrozia svoje záujmy. Ani vzbura proti eurovalu nebola prejavom zodpovednosti, ale len chladnou kalkuláciou, kde vedeli veľmi dobre, že nič nestratia – tak u domácich voličov, ako v zahraničí. Isté bolo, že vláda Radičovej sa pre spojenie hlasovania o eurovale a dôvere jej kabinetu – neudrží. A rovnako isté bolo, že euroval bude aj tak schválený, pretože sa o to postará R.Fico a spol. A to mohlo byť vítanou zbraňou do budúcnosti, pri každej príležitosti sa dalo pripomenúť – my sme dodržali slovo a odmietli, a oni (Fico a spol.) to schválili – im to šplechnite do očí.

Pri hlasovaní v súvislosti s paktom OSN a migráciou sa však situácia zmenila.

Fico a spol. pomaly odchádzajú na smetisko politických dejín, ale liberáli chcú po nich vládnuť. A vládnuť znamená okrem iného – mať dobré vzťahy s Bruselom. S tým Bruselom, o ktorom veľmi dobre liberáli vedia, ako sa laxne a účelovo stavia k vlastným pravidlám. Iste, niekde v rámci vystúpenia v zahraničnej televízii dokáže Sulík kde-čo svojim diskusným oponentom naložiť do batoha, ale tí vedia veľmi dobre, že často sa robí priveľa kriku – pre nič. Takže sa s ním formálne pohádajú (niekedy aj skutočne), ale veľmi dobre vedia, že ich záujmy to neohrozí. Ak by totiž došlo k lámaniu chleba, vždy sa nájde dôvod, prečo nie je možné postupovať tak, ako sa predtým liberáli – chlapili. Vždy sa nájde nejaký dôvod …

Napríklad sa im znepáči nejaký citát. Alebo niečo iné – nabudúce nebude možno svietiť slnko, alebo bude priveľmi mrznúť, prípadne … nesneží … na tom vôbec nezáleží. Ak by to bolo inak, tak pri tom množstve prešľapov, ktoré pripustil Brusel v otázke dodržiavania pravidiel únie, by už dávno behali liberáli po ulici a vrieskali o potrebe referenda o vystúpení z únie. A našlo by sa na to dosť čisto odborných dôvodov – napríklad doslova nekontrolované emisie nekrytej meny, užívanie eura krajinami neplniacimi kritériá prijatia a užívania (dnes by euro nemal vlastne nikto), transformácia európskej ústavy na lisabonskú zmluvu s identickým obsahom, vytváranie duplicitných inštitúcií, ktoré majú nahradiť národné … a mnoho, naozaj mnoho iného. Kdeže … na to treba mať odvahu – konať.

A k tomu liberáli odvahu nenájdu. Vedia len vykrikovať, (neraz) aj so svojimi fanúšikmi vulgárne urážať oponentov, vybľakovať o slušnom Slovensku a stáť v pozadí (prečo nevolajú po odstúpení A.Kisku ?), či kritizovať medzinárodné dokumenty a potom sa trápne vyhovárať, prečo sa nepridajú k ich odmietnutiu …

Asi im nikto nepovedal – plné gate je nielen vidieť, ale aj cítiť … ale jednému verím – s Ficom naozaj nikdy nechcú vytvoriť koalíciu. Nebránia im v tom zásady, ale skôr to, že pri predsedovi SMER-u by nemohli hrať prvé husle … pretože ich sľub o víťazstve vo voľbách má presne rovnakú hodnotu, ako výroky o strane najväčších a jediných schopných odborníkov na riadenie Slovenska … čiže žiadnu …

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Villach, Pietne miesto, sviečky, útok nožom,

Jej prácu verejnosť nevidela, no pre políciu bola dôležitá. Spolupracovníci venovali dojemné slová kolegyni z rezortu, ktorá tragicky zahynula na D1

15.06.2026 23:20

Slovenskom otriasla správa o tragickej nehode na diaľnici D1, pri ktorej prišla o život 44-ročná zamestnankyňa ministerstva vnútra.

netanjahu

Vojna proti Iránu odvrátila jadrovú hrozbu, ale boj pokračuje, vyhlásil Netanjahu

15.06.2026 22:54

Izraelský premiér označil amerického prezidenta za partnera, s ktorým často súhlasí, no občas sa s ním nezhodne.

Bombardér / B-52 /

Dráma na americkej základni: Legendárny bombardér B-52 sa zrútil po štarte

15.06.2026 22:24

Zatiaľ sa neobjavili správy o tom, či niekto utrpel zranenia.

Módí  Pellegrini

Pellegrini po prijatí Módího: Naša ekonomika dostane dôležitý impulz, podpísané dohody však nesmú ostať iba na papieri

15.06.2026 21:50

Ide o historicky prvú oficiálnu návštevu predsedu vlády Indie na Slovensku.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10595355x
Priemerná čítanosť článkov: 4304x

Autor blogu