Založ si blog

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, pretože v slovenských médiách môže pracovať hocikto … vrátane ľudí, pre ktorých je náročné pochopiť aj zmysel – podpisu.

Bojovať s Ficom na základe predstavy, že spojenie všetci proti jednému bude fungovať, je veľmi naivné. Ešte horšie je, ak sa predpovedajú výsledky rôznych vyšetrovaní či súdnych konaní, pričom sa do každej kauzy cielene vloží jeho postava – či už vo forme vinníka, alebo spoluvinníka, no v každom prípade zodpovedného aj za to, že niekto a niekde má zápchu

Kto chce reálne poraziť Fica a všetko, čo tento politik symbolizuje, musí najprv poznať odpoveď na otázku – čo viedlo k jeho úspechu ? Iste, nejeden z králikov túžiacich po kráľovskej korune, túto odpoveď tuší a možno aj pozná, ale nechce – pochopiť. Stabilitu podpory a tým aj úspech môže zaručiť jediné – poctivá práca s ľuďmi, plnenie sľubov a podriadenie sa spoločnému cieľu bez ohľadu na osobné ambície.

Pokiaľ však niekto stavia na falošných hodnotách, sotva dokáže uspieť a ak predsa, tak len na chvíľu … 

Ficov politický guláš je nebezpečne návykový v tom, že sa v ňom spoločne varia záujmy oligarchov a záujmy bežných ľudí. Navonok sa všetko robí pre tých druhých, aby sa skryla realita prosperity – prvej skupiny. S podobným druhom politiky sa však nedá úspešne súperiť vulgárnym vybľakovanim na uliciach, alebo v laviciach parlamentu, a už vôbec nie pokryteckým zakrývaním vlastných prešľapov. Alebo dokonca ich bagatelizovaním. Tým sa situácia vždy len zhorší.

Musel som sa smiať, keď som čítal jeden komentár na webe denníka SME. Bol preplnený otvorenými i skrytými urážkami voličov SMER-u, pričom poukazoval na údajný platený troling zo Súmračnej. Aká je realita ? Napríklad zo spomínaného denníka vždy vyhodia v rámci internetovej verzie každého, kto nie je ochotný kritizovať jedným SMER-om. Skrytými, ale často aj otvorenými urážkami daný portál priamo preteká. Kto je nositeľom tohoto správania, keď sa tam okrem “antifico” názoru nič nepripúšťa ? Tí, ktorí sa tam nedostanú, alebo neudržia ? Podobne to funguje aj na webe Denníka N, bulvár je zbytočné riešiť. A ak sa pozrieme na diskusie pod webom Pravdy, kto tu najčastejšie provokuje a uráža ? Akoby náhodou oponenti a kritici Fica. Vari si ich platia na Súmračnej ?

A práve tieto formy pokrytectva najviac škodia. 

Postaviť sa pred ľudí a vykrikovať, že Kočner je produktom vládnutia SMER-u, hoci tieto slova vychádzajú z úst ľudí, ktorí sa so spomínanou persónou dlhodobo stretávali, dokonca využívali jej pochybné kontakty … čo je to, ak to nie je pokrytecké ? Vykrikovať o mafii, prepojenej na vládnu stranu a pritom mať v rámci vlastných štruktúr ľudí, ktorí sú podozriví z niečoho podobného v rámci regiónov – čo je to, ak to nie je pokrytecké ?

Hovoriť o slobode prejavu a pritom vulgárne urážať ľudí, ktorí podporujú zákonne registrované strany a ich predstaviteľov, čo je to, ak to nie je pokrytecké ?

Ako ich odstaviť, padla včera pri jednej debate otázka, súvisiaca s dlhodobým vládnutím jedného zástupcu SMER-u v istom mestečku. Nijako, odpovedal som pýtajúcemu. Pretože tak, ako to chcete urobiť vy, to nemá šancu na úspech. Vy nechcete nič pripraviť, nič budovať, nijako sa predtým zaslúžiť o lepší život ľudí, chcete len moc – teraz a hneď. Ale však chodíme medzi ľudí a vysvetľujeme – namietol oponent. Hm, a koľkým ľuďom tvoje vysvetľovanie zlepšilo život ? Koľkých si napríklad previedol cez cestu, alebo im pomohol v ťažkej chvíli, pripadne im prispel akoukoľvek inou formou ?

Veď to by som skrachoval a skončil na ulici, keby som každému rozdával … nazlostil sa.

Kto hovorí o rozdávaní ? Čo si však majú myslieť ľudia, ktorým štvrťstoročie vyplácaš minimálnu mzdu, lebo doba je zlá, ale ty sa máš pritom ako prasa v žite, štyrikrát ročne ideš na dovolenku, dvakrát do kúpeľov a oni – si berú aj na liečenie chorôb – dovolenku ? A potom ešte nadávaš, keď sa prispieva dôchodcom na ich potreby z tvojich dani, pretože majú žalostné dôchodky (k čomu si prispel ty svojou minimálnou mzdou v neustále zlej dobe – pre iných). Prečo si na to nemyslel vtedy, že sa to vráti ako bumerang ?

Však si mali šetriť a nepotrebovali by od iných … a z čoho si mali šetriť, keď sotva prežívali z tvojej mzdy ? Mávol rukou, odišiel. Nuž, pravda sa ťažko počúva.

Chcú poraziť Fica … prečo nie, som za. Ak však niekto verí, že mu prinesie dlhodobý úspech budovanie rodinnej politickej firmy, kde slúži príspevok za volebné výsledky všetkému možnému, len nie svojmu účelu – určite nie. A rovnako – ak si niekto myslí, že pri vystretom prste na prešľapy iných bez problémov ospravedlní vlastné – určite nie. Možno to fungovalo v 90.rokoch, ale dnes – ani náhodou.

A posledná poznámka – tak hnusný a jednostranný štýl propagandy, aká sa dnes šíri v súvislosti s našim členstvom v únii a NATO, som nezažil ani za vlády komunistov. Aj tí mali medze, ktoré neprekročili. Asi však nebude náhoda, že jej nositelia šermujú rovnakou rétorikou, ako svojho času komunistickí ideológovia … pre nich sa zmenil len pán …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718529x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu