Založ si blog

Lex Glváč . .. a nech si dajú všetci – odchod. Aj Kiska !

Prezident Kiska sa opäť predviedol … tvrdením, že štát kryl alebo ignoroval zločin. Čo samozrejme smerovalo hlavne k prepieraným kontaktom M.Glváča s obvinenou Alenou Z., ktorá je v súčasnosti vo väzbe pre rôzne podozrenia z násilnej trestnej činnosti.

A médiá samozrejme vykrikujú, že by mal Glváč zložiť funkcie a odísť z aktívnej politiky. Povedzme, že majú pravdu … ale potom by mali volať aj po odchode iných … napríklad Sulíka za kontakty s Kočnerom, alebo Kollára za neslávne fotografie z dovolenky, či práve prezidenta Kisku za dodnes nejasné financovanie kampane, pochybné získanie pozemku, ktorý musel nakoniec vrátiť, či dodnes nevyriešené delikty firmy v súvislosti s DPH. A čo robia médiá ?

Nič, zaujíma ich len Glváč … prax dvoch metrov na jednu vec naďalej pokračuje …

Navyše, vyjadrenie Kisku je bezočivosťou voči občanom Slovenska, ak hovorí o podiele štátu na krytí zločinov v akejkoľvek forme. Štát je fiktívna osoba, a za porušovaním zákona sú vždy a všade – ľudia. Už len podobné výroky by mali byť dostačujúce na konanie voči prezidentovi a odvolanie z funkcie, žiaľ – platná ústava na podobné situácie, kde najvyšší ústavný činiteľ dehonestuje štát a občanov – nemyslí. A ak by sme mali brať slová (omylom voličov) prezidenta vážne, potom hovoril aj o sebe, pretože celé dianie okolo pozemku vo Veľkom Slavkove vykazuje znaky účelovej slepoty zodpovedných … nie je tak ?

Ak je teda prešľapom kontakt s nevhodnými osobami, treba objektívne žiadať odchod všetkých, ktorí v podobnom kontakte boli. A bez výnimky. Otázkou je, kto by ostal dnes v aktívnej politike. A vznikajú aj iné otázky – napríklad v súvislosti so zákonom o politických stranách, kde máme dnes subjekty, ktoré jeho znenie neplnia ani okrajovo, no napriek tomu dostávajú milióny eur z vrecka daňového poplatníka. Prečo o tomto mlčí Kiska ? Asi preto, že medzi členmi tejto skupiny “moralistov” hľadá či má spojencov ? Možno by si mal pozrieť video vystúpenia poslankyne Remišovej, ako doslova bľabotala bez ladu a skladu pri otázke novinárov na počet členov OĽANO. Nevedela povedať jediné zrozumiteľné slovo.

Kiska by chcel byť svetlom morálky, slušnosti a spravodlivosti. A mohol ním byť, stačilo odstúpiť pri odhalení podivného účtovania nákladov na kampaň, či kauzy pozemku … miesto toho však zatĺkal, vykrúcal sa a správal sa presne ako tí, ktorých kritizuje. Iste, je svetlom … pokrytectva.

Lex Glváč ? Prečo nie … ak odídu všetci, vrátane Kisku a posledný … nech zhasne svetlo.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730557x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu