Založ si blog

Lex Glváč . .. a nech si dajú všetci – odchod. Aj Kiska !

Prezident Kiska sa opäť predviedol … tvrdením, že štát kryl alebo ignoroval zločin. Čo samozrejme smerovalo hlavne k prepieraným kontaktom M.Glváča s obvinenou Alenou Z., ktorá je v súčasnosti vo väzbe pre rôzne podozrenia z násilnej trestnej činnosti.

A médiá samozrejme vykrikujú, že by mal Glváč zložiť funkcie a odísť z aktívnej politiky. Povedzme, že majú pravdu … ale potom by mali volať aj po odchode iných … napríklad Sulíka za kontakty s Kočnerom, alebo Kollára za neslávne fotografie z dovolenky, či práve prezidenta Kisku za dodnes nejasné financovanie kampane, pochybné získanie pozemku, ktorý musel nakoniec vrátiť, či dodnes nevyriešené delikty firmy v súvislosti s DPH. A čo robia médiá ?

Nič, zaujíma ich len Glváč … prax dvoch metrov na jednu vec naďalej pokračuje …

Navyše, vyjadrenie Kisku je bezočivosťou voči občanom Slovenska, ak hovorí o podiele štátu na krytí zločinov v akejkoľvek forme. Štát je fiktívna osoba, a za porušovaním zákona sú vždy a všade – ľudia. Už len podobné výroky by mali byť dostačujúce na konanie voči prezidentovi a odvolanie z funkcie, žiaľ – platná ústava na podobné situácie, kde najvyšší ústavný činiteľ dehonestuje štát a občanov – nemyslí. A ak by sme mali brať slová (omylom voličov) prezidenta vážne, potom hovoril aj o sebe, pretože celé dianie okolo pozemku vo Veľkom Slavkove vykazuje znaky účelovej slepoty zodpovedných … nie je tak ?

Ak je teda prešľapom kontakt s nevhodnými osobami, treba objektívne žiadať odchod všetkých, ktorí v podobnom kontakte boli. A bez výnimky. Otázkou je, kto by ostal dnes v aktívnej politike. A vznikajú aj iné otázky – napríklad v súvislosti so zákonom o politických stranách, kde máme dnes subjekty, ktoré jeho znenie neplnia ani okrajovo, no napriek tomu dostávajú milióny eur z vrecka daňového poplatníka. Prečo o tomto mlčí Kiska ? Asi preto, že medzi členmi tejto skupiny “moralistov” hľadá či má spojencov ? Možno by si mal pozrieť video vystúpenia poslankyne Remišovej, ako doslova bľabotala bez ladu a skladu pri otázke novinárov na počet členov OĽANO. Nevedela povedať jediné zrozumiteľné slovo.

Kiska by chcel byť svetlom morálky, slušnosti a spravodlivosti. A mohol ním byť, stačilo odstúpiť pri odhalení podivného účtovania nákladov na kampaň, či kauzy pozemku … miesto toho však zatĺkal, vykrúcal sa a správal sa presne ako tí, ktorých kritizuje. Iste, je svetlom … pokrytectva.

Lex Glváč ? Prečo nie … ak odídu všetci, vrátane Kisku a posledný … nech zhasne svetlo.

 

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Keď skáčeš z mosta, poriadne vrieskaj …

30.03.2023

A predtým prestri na doskočisko plachtu,nech nemusia po tebe upratovať ten svinčík … V roku 2020 skákali z mosta voliči dosluhujúcej koalície,žiaľ vrieskali príliš potichu a tak skočili na hlavu národa.Následky sú fatálne – vyše dvadsaťtisíc obetí pandémie,priama účasť v konflikte Rusko-Ukrajina (ak niekto nechápe dôvody,nech skúsi pomoc psychiatra),a príchod [...]

Joe Biden / Recep Tayyip Erdogan /

Biden hovoril s Erdoganom, reč bola o dodávkach F-16 aj o Švédsku v NATO

29.05.2023 22:57

Jedným z problematických bodov vzťahov medzi USA a Tureckom je v posledných mesiacoch neochota Ankary ratifikovať švédsky vstup do NATO.

Dron / Dronový útok / Vitalij Kličko /

Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu na 50 rokov

29.05.2023 22:15

Za dôvod označil dodávky dronov a výzbroje Rusku, ktoré ich používa na útoky na ukrajinské mestá.

Luiz Inácio Lula da Silva / Nicolás Maduro  /

Do skupiny BRICS chcú vstúpiť ďalšie krajiny, vyhlásil brazílsky prezident

29.05.2023 21:37

Skupiny krajín BRICS v súčasnosti tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,419
Celková čítanosť: 9076348x
Priemerná čítanosť článkov: 3752x

Autor blogu