Založ si blog

Poslanecká česť podľa vzoru „Bárdy“

Naozaj rád čítam komentáre šéfredaktora portálu Aktuality.sk P.Bárdyho. Je to pre mňa neustále pripomenutie, alebo skôr dokonalý vzor, ako sa robí neobjektívna žurnalistika …

S jedným však súhlasím – menovanie R.Fica na post sudcu ústavného súdu by bolo výsmechom právneho štátu. Presne rovnakým, ako je menovanie sudcov ústavného súdu – A.Kiskom. Iste, nemôžem čakať, že si Bárdy podobnú paralelu všimne. Už dávno vedie svoj portál spôsobom, ktorý by sa dal charakterizovať aj slovami – krv z paprčí kvapkať môže, ale len našim …. nie, rozhodne to nie je ojedinelý jav, skôr pravidlo – tak v médiách, ako aj politike.

Priznám sa, byť na mieste P.Kresáka, ktorého si naozaj vážim a som presvedčený, že je správnym kandidátom na post sudcu ústavného súdu, hrubo by som sa ohradil, aby moje stanoviská a rozhodnutia komentoval, či skôr zneužíval na svoje ciele niekto, ako je práve Bárdy. Kresák nehlasoval o nomináciách kandidátov, pretože medzi nich sám patrí, a rozhodne nie preto, že nechcel dať hlas Ficovi, ako sa snaží Bárdy presviedčať. Napokon, Kresák už predtým deklaroval, že hlasovať (v parlamente) nebude, keďže sám kandiduje na post ústavného sudcu. A ako člen ústavno-právneho výboru parlamentu len dodržal, čo predtým vyhlásil. Nič viac, nič menej. Takže Bárdy vo svojom článku v súvislosti s neúčasťou Kresáka na hlasovaní ústavno-právneho výboru o kandidátoch a teda aj Ficovi – klame.

Keď už Bárdy začal v súvislosti s Ficom a Dankom o cti poslanca národnej rady, aj k tomu treba niekoľko slov …

Koľko cti má v sebe napríklad A.Kiska v porovnaní s niekdajším nemeckým prezidentom Ch.Wulffom ? A koľko cti majú v sebe poslanci, ktorí od získania mandátu pravidelne prednášajú na parlamentnej pôde krivé obvinenia, ktoré by u bežného občana napĺňali charakteristiku trestného činu ? Prečo máme v parlamente aj politickú stranu, ktorá nespĺňa požiadavky zákona o politických stranách č.85/2005 Z.z. v platnom znení, a to konkrétne v §6 predmetného zákona ? Prečo Bárdy, túžiaci po slušnom a spravodlivom Slovensku, o týchto veciach mlčí ? Prečo nehovorí o ohýbaní zákona podľa predstáv ľudí, ktorých sa to týka ?

Radšej žiadna česť, ako česť podľa vzoru Bárdy. Pretože tento vzor je veľmi krivý … a pokiaľ sa chceme baviť o cti poslancov, najmä súčasného parlamentu, radšej to nerobme. Našli by sme jej veľmi málo … stačí si spomenúť na tých, ktorí vo farbách SaS vykrikujú o zločinnom a mafiánskom SMER-e, a akosi prehliadli, koho mali na svojom čele v detvianskom regióne, a už vôbec nevidia, kto sa potajme ako predseda parlamentu stretával a rozoberal štátne záležitosti s Kočnerom (prečo sa skrýval, keď na tom nebolo nič zlé ?), či poslancov OĽANO, ktorí zastupujú ľudí zdesených dianím na Slovensku a porušovaním zákona, a pritom si sami akosi nevšimli, že ich politický subjekt sám nefunguje v duchu zákona … ak niekto nevie, o čom je reč, tak odkazujem na vyššie citovanú právnu normu, a vôbec to nesúvisí s počtom členov (aj keď koktanie poslankyne Remišovej pri otázke na členskú základňu je dostatočne výrečné).

A mimochodom – priemerne inteligentný novinár by pochopil, akou chybou je permanentný a neobjektívny útok na Fica, Danka a spol. Nehovoriac o tom, ak je podložený polopravdami, alebo vyslovenými klamstvami.

Chápal by, že svojím správaním vyrába z politika ako Fico doslova mučeníka, ktorému všetci a vždy krivdia, a len mu naháňa voličov do košiara. Nie je nič horšie, ako neobjektívna nenávisť. Lenže – ak niekto nemôže písať a publikovať nezávisle, sotva môžeme čakať – objektívnosť. A možno ani na to nemá, aby písal objektívne … alebo niekto príliš dobre platí. Na tom vlastne nezáleží.

Kde môže fungovať prehnitá a neobjektívna žurnalistika, vôbec nezáleží na tom, kto sa dostane na ústavný súd. Pretože pri záplave neobjektívnych a úmyselne skreslených informácií sa rozhoduje na základe nesprávnych faktov a výsledkom sú nesprávne rozhodnutia. Inak povedané – jedného neprijateľného nahradí iný neprijateľný. Napokon, máme s tým skúsenosti v súvislosti s nahradením Mečiara – Dzurindom, a neskôr nahradením Dzurindu – Ficom. Máme s tým skúsenosti pri voľbách prezidentov, kde sa vyberalo menšie zlo (čo je stále zlo) a vieme, ako to dopadlo. Najprv bývalým pobočníkom Mečiara – Gašparovičom, neskôr jeho nástupcom – Kiskom.

A ako skončí (médiami) zdeformovaná spoločnosť ? Radšej … nechcime vedieť … jej vrcholným príznakom je rozdávanie ocenení za vymyslené zásluhy, alebo za zradu – vlastného národa … toľko o cti podľa vzoru – Bárdy …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Matteo Salvini

V Taliansku pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany

02.12.2022 22:50

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa.

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8825047x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu