Založ si blog

Dankov skok do (politickej) truhly

Nech si už myslí politik čokoľvek o svojich oponentoch, nemal by klesať na úroveň krčmového krikľúňa … iste, v pozícii A.Danka ani niet divu, že sa po množstve špinavých útokov zo strany liberálov akosi neovládol, ale to ho neospravedlňuje …

Danko kopí jednu chybu za druhou. Zjavne nezvládol problém s rigoróznou prácou, ktorý navyše zaklincoval absurdným odôvodnením v súvislosti so slovom „plagiát“. A nech toho nie je málo, primitívne sa naviezol do liberálky Nicholsonovej, čo naozaj nebolo potrebné. Na zosmiešnenie si totiž spomínaná dáma stačí aj vo vlastnej réžii, no napriek tomu je to stále žena. A do žien sa nekope … to by mal Danko vedieť.

Pri vystupovaní predsedu parlamentu začína čoraz zjavnejšie vytŕčať jeho ego. Zakladá si doslova na nezmysloch, pretože pri advokátskej praxi titul JUDr. nepotrebuje, a pri šéfovaní v parlamente je mu hodnosť kapitána potrebná asi tak, ako slepému – baterka. Proste sa naháňa za nezmyslami, a ešte väčšími nezmyslami to obhajuje. Na právnika je to vskutku zvláštne správanie.

Ináč, urobil som doma pokus. Vystrihol som si výložky, prilepil tam pásik a nejaké hviezdičky, ktoré som objavil v haraburdách, a nakoniec nacapil špendlíkom na košeľu, ktorú som si následne obliekol.

Pozrel som sa do zrkadla, konečný výsledok pripomínal zďaleka a v tme hodnosť generála, ale cítil by som sa ako blbec, ak by som to mal bozkávať a vybehnúť s tým ešte aj na verejnosť. Presnejšie, daný stav by vystihovalo úplne iné slovo, ale to je naozaj vulgárne a ešte by si niekto mohol myslieť, že mám na mysli jeho osobu. Čo ak by sa chcel pravotiť ? Ďakujem, nemusím. Stačí, že sa mi vyhráža pravotením jeden starý somár, urazený tým, že je somár – a starý. Oboje je síce pravda … no nič, nebudeme to rozoberať.

Danko, Danko … predseda národniarov ovláda dokonale umenie politického sebazničenia. Čo vystúpenie, to nejaká perla. Nie, nedivím sa, že nebude kandidovať na prezidenta. Určite si zachoval aspoň štipku pudu sebazáchovy a nechce sa ešte viac strápniť debaklom v prvom kole, pretože na čo siahol počas posledného roka, to dokonale pohnojil. A to som (naivne) veril, že sa národniari pod jeho vedením zmenia a stanú sa skutočnou – národnou – stranou. Smola … ani sa k tomu nepriblížil.

Dobrá správa je, že sa Danko ani náhodou nechystá odísť z politiky. Takže si ešte užijeme nejakú švandu, keď už platíme tie nekresťanské dane a poplatky. Podplukovníka asi nedostane, takže cirkus výložky si budeme pozerať len zo záznamu, ale určite nás obdarí nejakou perlou na rôzne témy. Stačí počkať … súčasné prieskumy však ukazujú, že čoskoro sa volebná podpora šéfa parlamentu vojde v pohode aj do menšieho vlaku. Iste, bude to mať aj svoje výhody – všetci sa dokonale spoznajú, budú môcť večerať za jedným stolom … Danko proste nechápe a nechce chápať, že dnes je najväčším mlynským kameňom na krku národniarov – on sám.

Ale treba otvorene priznať, že s jeho predchodcom Slotom bola predsa len väčšia zábava … hoci treba uznať, že aj výroky Matoviča znejú zábavne, keď si spomenieme, ako skončil po neúctivom výroku na adresu A.Belousovovej …

V každom prípade bude zázrakom, ak sa národniari dostanú do parlamentu po budúcich voľbách, nech už sa konajú kedykoľvek. A.Danko dokonale potvrdil, že sa od čias J.Slotu zmenilo len málo, alebo skoro nič. Slogan – hrdo, odborne a slušne – poslal svojím posledným výrokom definitívne na smetisko dejín. Rozmenené na drobné – na odhalenia okolo svojho titulu nemôže byť hrdý, pri pohľade na rozhodnutia jeho nominantov sa nedá hovoriť o odbornosti ani náhodou, a slušnosť nakopol do zadku výrokom na adresu poslankyne SaS. No niečo sa mu podarilo dokonale – padnúť práve na úroveň správania kritikov z radov liberálnych či obyčajných – politických firiem.

Len mi je ľúto voličov SNS. Národne orientovanú stranu prakticky nemáme, a SNS pod vedením A.Danka spĺňa tieto atribúty len v prípade, ak rozsah významu slova „národ“ obmedzíme na ľudí, ktorí majú z politiky národniarov prospech. A tých by sme dokázali (zrejme) usadiť aj v – trabante. A možno by bol aj ten priveľký, ktovie. Čoraz viac sa ukazuje, že politická strana s národne orientovaným programom je na Slovensku obrovským problémom, pretože v jednej je národný len názov, a v ostatných sa za národ skrývajú pohrobkovia rôznych absurdných, alebo skôr zvrhlých myšlienok, ktoré ľudstvo už dávno odkoplo na smetisko dejín.

A tak ostáva otázka – kedy vznikne skutočne národne orientovaná politická strana, za ktorej predstaviteľov sa nebudeme musieť hanbiť ? Výsledkom politiky a vystupovania A.Danka je akurát – elegantný skok do politickej truhly … dosť málo na to, čo tvrdil pred voľbami 2016 a tesne po nich, nie ? Zrejme bolo všetko len súčasťou rétoriky na ceste k moci …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718516x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu