Založ si blog

Trubka . . .

… slovo, ktoré s maximálnou dávkou dešpektu označuje človeka s plytkým intelektom … používané v hovorovej reči, pre mnohých neskutočne urážajúce, ale dokonale vystihujúce moju mienku o niekom, kto chce zniesť zo sveta prokurátora, ministra či exministra, alebo novinára … takému úkazu nemôžem priradiť iné hodnotenie, než – trubka.

Aj podpriemerne inteligentný jedinec vie, že vražda policajta, prokurátora, sudcu, či ministra bude vždy kvalifikovaná ako útok proti spoločnosti a jej pravidlám, pričom šanca na beztrestnosť je prakticky nulová. Nežijeme v Taliansku 70. a 80. rokov, kde bolo možné, aby sa mafián skrýval štvrťstoročie pred zákonom, splodil a vychoval deti, a nikto si ho „nevšimol“. U nás je totiž pohľad do susedovho taniera rovnakým zvykom, ako každodenné raňajky.

Kto sa napriek slovenským reáliám odhodlá na niečo podobné, ako organizácia násilného odstránenia zástupcov štátu alebo novinárskej obce, patrí najprv pred psychiatra a potom do trvalej izolácie. A podobne by sa malo naložiť aj s jeho kumpánmi, pretože ich spoločenská nebezpečnosť sa nedá objektívne vyhodnotiť a šanca na návrat do normálu je rovnaká, ako u banskobystrickej beštie, ktorá v bystrickom penzióne ubodala vývrtkou svoju obeť len preto, že niekto pri jej prepustení – nepremýšľal.

Lenže izoláciou trubky-objednávateľky by nemali veci skončiť. Rovnako by mali skončiť v ofsajde aj všetky ostatné trubky, ktoré sa s podobným úkazom stretávali, pokladali ho za nejakú formu osobnosti v slovenskej spoločnosti, či dokonca jej zverovali alebo s ňou preberali rôzne štátne záležitosti … ak je totiž útočník proti štátu a jeho systému trubkou, spomínané persóny nejde označiť inak, než slovným spojením – nebezpečný cvok. A cvok nepatrí do vedenia štátu … ale niekde úplne inde. A voliť cvoka znamená hrozbu, že opäť dostane svoju šancu – trubka.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Ukrajina, Rusko, vojna, Trek Thunder Kelly

ONLINE: Raketomety HIMARS podľa Kyjeva zasiahli základňu wagnerovcov

15.08.2022 05:55

Raketomety HIMARS od Spojených štátov podľa ukrajinských predstaviteľov zasiahli základňu wagnerovcov, "Putinovej súkromnej armády".

Richard Sulík

Kollár sa za koalíciu hanbí, Matovič chce byť v kresle do volieb, Sulík máva na rozlúčku

15.08.2022 05:45

Pokračovanie štvorkoalície, menšinová vláda, úradnícka vláda alebo predčasné voľby? To všetko je počas súčasnej vládnej krízy na stole.

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661638x
Priemerná čítanosť článkov: 3599x

Autor blogu