Založ si blog

Dvojkolová voľba Róberta I. Ústavného

Posledné správy z tábora kŕmičov hadov potvrdzujú, že sa budú kandidáti na sudcov ústavného súdu hľadať a voliť dovtedy, kým sa nenájde správny gombík na zvolenie R.Fica. Niet dokonalejšej ukážky deformácie slovenskej spoločnosti a úpadku hodnôt.

Fico v pozícii ústavného sudcu nebude ničím iným, len potvrdením paškvilu, na ktorý sa zmenil výber kandidátov do rôznych verejných funkcií. Môžeme začať podnikateľom – odborníkom na kreatívne účtovníctvo, ktorý sa zásluhou absurdnej voľby menšieho zla dostal do kresla prezidenta, a hoci ho prakticky nikde nepozývajú na oficiálne návštevy, je sprevádzaný množstvom pochybností a zapletený do niekoľkých káuz, stále sa stavia do pozície morálneho vzoru, hoci nevie vyvodiť zodpovednosť ani sám voči sebe.

Môžeme pokračovať korunným princom slovenskej politiky, ktorý je vždy a všade pripravený vládnuť, len každé voľby opakovane dokážu jedno a to isté – nikdy nie je pripravený vyhrať voľby a vždy je len ten druhý v poradí, odkázaný na intrigy, rôzne formy „cigánskych“ féroviek a iné ťahy. Podľa jeho slov preteká jeho strana odborníkmi, čo dokázal naposledy tým, že na post štátneho tajomníka dosadil osobu, ktorá (podľa zlých jazykov) by nevedela preukázať ani – maturitu. No predsa by sa niečo našlo, kde by sa jeho ľudia hodili – ide sa vraj na území Slovenska natáčať pokračovanie H.Pottera, a vraj sa hľadá kandidát na lorda Valdemorta. Treba priznať, že večný kandidát na šéfa má v strane niekoľko úkazov, ktoré dokážu tak zúrivo vypliešťať okále … možno by nahnali strach aj v horore.

Ťažko sa môžeme diviť, kam smeruje voľba sudcov ÚS. Kto nemôže byť kráľom (alebo králikom na poste prezidenta), chce byť aspoň majákom spravodlivosti a dodržiavania práv na Slovensku …

Róbert I. Ústavný … by mohol znieť titul toho, kto chcel kraľovať a dnes mu stačí – sudcovať. Z rôznych funkcií sa stáva na Slovensku zásluhou obsadenia hanebná fraška. Kde sa žiada prax, odbornosť na primeranej úrovni, tam stačí byť politickým nominantom a potom je možné všetko. Nečudo, že nakoniec pri rôznych poradách, súvisiacich s činnosťou štátnych inštitúcií, pôsobí najsprostejšie – ministerský úradník.

Prečo sa teda politické špičky pretvarujú a hrajú na demokratov, keď sa už dávno cítia ako šľachta ? Však stačí obnoviť rôzne predikáty, opäť založiť rôzne rody a bude, nie ? Dnes už predsa nehrozí návrat sedmoslivkárov … konečne by sa mnohí cítili dôstojnejšie a nemuseli by si masírovať svoje prázdne egá ešte prázdnejšími rečami. Stačilo by formálne vystúpenie lorda – parlamentára, ktorý by dôstojne zahlásil – vážení páni a dámy, uvítajte slobodného pána Richarda zo …. alebo Igora I. Najrovnejšieho medzi Krivými … už len navrhnúť a vypracovať erby … a oficiálne odevy, ušité z hermelínu a obrúbené snehobielymi goliermi. Aspoň by sa to dalo pozerať, keď už sa to nedá – počúvať.

Aspoň raz by boli karty rozdané od začiatku a každý by poznal svoje miesto v spoločnosti. Aký význam majú voľby, ak kandidátov vyberajú politické mafie a jedinú šancu má (veci a záujmom strany) oddaný, privilegovaný – smrad ? Kto sa pozerá, ako sa parlamentná demokracia ocitne na hnojisku, nech sa nediví, že mu vládnu – svine.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730507x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu