Založ si blog

Vzdá sa Matovič poslaneckého mandátu ?

Ak už chce šéf politickej firmy moralizovať nad niečím, čo pochádza z obdobia pred vyše troma desaťročiami, mal by sa postaviť objektívne aj k vlastným prešľapom a ísť príkladom.

Jeho nezákonné prešľapy v súvislosti s poslaneckým mandátom a nepozastavenou živnosťou sa datujú pred pár rokmi, a vôbec pri tom nezáleží na skutočnosti, či k tomu došlo úmyselne alebo neúmyselne. Stalo sa a na inom nezáleží. A treba pripomenúť, že na rozdiel od ním kritizovaného Kresáka je nepochybne preukázané, že si svoju povinnosť (opakovane) nesplnil. Takže by mal ísť ostatným príkladom a odovzdať mandát. Ale toho sa určite nedočkáme. Až tak ďaleko zmysel pre morálku o šéfa obyčajných … nesiaha.

O tom, ako vidí Matovič svoju politickú činnosť a povinnosti s tým súvisiace, najlepšie svedčia pravidelné odchody „hviezd“ morálky a životných príbehov z jeho klubu. Svedčí o tom aj vyjadrenie niekdajšej poslankyne, JUDr.M.Ritomskej, ktorá svojho času verila, že v jeho košiari bude vedieť naplniť svoje ciele, na ktorých základe získala dôveru voličov. A dosť rýchlo pochopila, že rétorika šéfa politickej firmy je naozaj len – rétorikou. A v skutočnosti ide o niečo úplne iné.

Pohľad na webovú lokalitu OĽANO hovorí jasnou rečou. Je to hnutie na papieri, realita je úplne iná.

Márne som hľadal náležitosti, citované v zákone o politických stranách č.85/2005 Z.z. v platnom znení a to konkrétne vymenované v §6 bodoch 5-8 citovaného zákona. Čo majú iné strany na svojich oficiálnych stránkach, to v prípade tzv.hnutia (skôr politickej firmy) jednoducho nenájdete. Príčiny, prečo hnutie „obyčajného“ Matoviča nemá ani to, čo má dokonca aj ĽSNS pod vedením M.Kotlebu, je skôr otázka na šéfa obyčajných a možno aj zodpovedné orgány, pretože to vyvoláva oprávnenú otázku, či vôbec existuje právny základ na to, aby sa hnutie zúčastňovalo akýmkoľvek spôsobom riadenia štátu a legitímne zastupovalo občanov.

Iste, ak by bola podobná otázka položená šéfovi obyčajných, je skoro isté, že by prišla rovnaká odpoveď, ako v prípade iných prešľapov – čo tam po nejakej byrokratickej absurdnosti, keď iní okrádajú štát a národ. Nuž, vidím to inak – príspevky za výsledky vo voľbách pre politický subjekt, ktorého činnosť vykazuje množstvo nedostatkov, nie sú rozhodne zanedbateľné a súdiac podľa vyjadrení exposlankyne Ritomskej, dá sa oprávnene pochybovať, že slúžia na ten účel, ktorý vymedzuje zákon. Poukazuje na to aj zmätené koktanie poslankyne V.Remišovej, keď dostala priamu otázku, súvisiacu s počtom členov OĽANO. A som presvedčený, že by rovnako koktala, ak by jej bola položená otázka, súvisiaca s nedostatkami v činnosti hnutia, ktoré je vidieť aj na jeho webe.

Komu vlastne slúži OĽANO ? Voličom, občanom Slovenska, alebo hŕstke ľudí okolo Matoviča ?

Na to by mali hľadať odpoveď iní. V tejto súvislosti je zarážajúce, že poslancom parlamentu trvalo dva roky, kým sa dostali k prejednaniu prešľapov Matoviča, a dodnes nikto ani len nenadhodil tému fungovania jeho hnutia … hoci slovo hnutie pôsobí v tejto súvislosti rovnako absurdne, ako prejav nad produkciou mlieka pri pohľade na pár kvapkami mlieka pokrytý stôl. A hlasovanie o mandáte Matoviča len opäť potvrdilo, že poslanci nevedia konať podľa svojho vedomia a svedomia, ich právne povedomie je na zanedbateľnej úrovni … a možno majú aj strach konať podľa zákona, aby sa náhodou neprišlo na ich vlastných kostlivcov v skrini.

O tom, akým omylom je tolerancia voči prešľapom šéfa obyčajných, dokonale svedčí jeho útok proti P.Kresákovi, ktorý sa odohral len pár hodín po skončení prejednávania mandátu šéfa obyčajných. Opäť sa naplno vrátila v priamom prenose jeho arogancia … hovoriť v tejto súvislosti o nejakej morálke, alebo hodnotách je úplne zbytočné. Čo napokon potvrdzuje aj množstvo agresívnych a vulgárnych útokov, rôznych obvinení (napokon nepreukázaných) zo strany šéfa obyčajných na adresu jeho politických protivníkov.

Nie, Matovič rozhodne mandát nevráti … už dávno sa svojvoľne a bezdôvodne inštaloval do pozície inkvizítora, na ktorého platia len tie pravidlá, ktoré on blahosklonne akceptuje … otázkou je, aké vysvedčenie dáva slovenskej spoločnosti pôsobenie podobných ľudí vo verejných funkciách.

Zdroje:

  1. JUDr.Mária Ritomská o Matovičovi a OĽANO
  2. Tlačová konferencia a otázky na V.Remišovú v súvislosti s členmi hnutia
  3. Zákon o politických stranách a hnutiach č.85/2005 Z.z.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730492x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu