Založ si blog

Nezávisle (opitý) prieskum nálad . .. voliča . .. alebo vola ? ??

Denne nás masírujú rôznymi platenými prieskumami verejnej mienky a tak som sa aj s kamošom Ferom rozhodol, že si overíme pravdivosť mediálnej slamy, ktorou nás denne kŕmia …

A tak sme sa vybrali do krčmy U šmatľavého Gejzu (ako ju interne voláme pre pajdavého krčmára), kde to predsa len trochu poznáme a vieme, že objektívny názor respondentov môže zdeformovať len hladina krvi v alkohole … a veru, našli sme po čase utešené obsadenie krčmy, asi kvôli hokeju, prítomnými hojne komentovanému.

Ka.a.a.šlm ti na nejakého pr.z.denta, mumlal Jožo, sediaci pri dverách. Pri pokuse o mávnutie rukou sa pomaly zosúval pod stôl. Ostatní hokejoví fanúšikovia čumeli na nás spoza krígľov a zrejme im behalo hlavami, čo za cvokov ich ruší pri hokeji. Nakoniec sa však dali nejako ovplyvniť, že teda budú hlasovať … však nejako bude, nie ?

Prieskum pripitej mienky spoluobčanov dopadol dobre, aj keď sa výsledky ani náhodou nepodobali renomovaným agentúram …

Napríklad doteraz vedúci Šefčovič nezískal u nás ani jeden-jediný hlas. Možno to bolo tým, že jeho potenciálnym priaznivcom sme z úcty k ich neochvejnému presvedčeniu nalievali ku každému pivku-poldecáku aj bonusovú dávku v rovnakom zložení. A tak aj tí, čo by ho boli podporili, nemohli – nevedeli ani paprčku zdvihnúť … o čosi lepšie to dopadlo u ostatných kandidátov.

Napríklad Pišta Harabin, ako ho familiárne pomenoval šmatľavý Gejza, dostal u nás tri hlasy. Možno aj preto, že sme prehliadli, ako Gejza zdvihol obe hnáty počas počítania hlasov a my sme si to zle vysvetlili. Videli sme to ako hlasovanie, a pritom jemu sa len šmyklo a tak chcel zabrániť, aby padol pyskami rovno na stôl. Čo už, aj mýlka patrí ku športu, hovoria futbalisti, keď škuľavý rozhodca vidí jedenástku aj od bránky súpera, ale zlomenú nohu ani na dva metre … možno aj preto, že je za škuľavosť platený, nie ?

Mi..Mi… Mistrík je náš, z Donovalov … bľabotal Jožo, a pritom sa mu z gámb bublinky rinuli. Áno, kandidát SaS, nezávislý ako náš pekáč od elektriky, dopadol lepšie ako vyššie menovaný predchodca. Presne o jeden hlas …  dostal viac. Stačilo mu to na zemiakovú medailu, pretože ho podporili len dvaja vlezdoprdeláči, ktorí pobehovali v meste pri posledných voľbách okolo nejakej strakatej dodávky, a ich hrdí potomkovia, ktorým síce tiekla žinčica po brade, ale vládali zdvihnúť paprčky aj napriek tejto … nevýhode.

A prichádza tretie miesto … bronzovú priečku získal prekvapujúco M.Daňo.

Prekvapujúco preto, že dostal len jeden hlas, ale kto by sa hádal s jeho priaznivcom Ondrom, bezmála stoosemdesiatkilovým mumákom z lazov, že jeho hlas nemá väčšiu váhu, ako hlasy ostatných, nie ? Však keby sa nasrdil, … ach, radšej ani nemyslieť, čo by bolo. Nakoniec, nejde predsa o zlaté trenky, nie ?

Strieborný stupienok sa ušiel právničke z Pezinka. Všetci jej fanúšikovia (a teda aj ja) usúdili, že na post prezidenta by boli aj lepší kandidáti, ale keďže nie sú v ponuke, v jej prípade platí – lepšie na sympatickú babu pozerať, ako krepé reči vypĺznutého seladóna – počúvať. A tak dostala osemnásť hlasov … naozaj jej podpora stúpa …

Fanfáry nezazneli, ale víťaza sme našli … len jedno nám nejde do hlavy … nebol ani v ponuke, a predsa vyhral …

Jano Juroš … figu borovú, už sa aj mne pero pletie. Juro Jánošík, lebo hoci zbojník, dnes by sa nám hodil, ak by podľa legendy konal a bohatým bral, chudobným dával …  no zhodli sme sa všetci, že ani v dnešnej dobe by nelúpil viac ako dva roky, aj keby ho nechytili. U nás je totiž toľko bohatých (zlodejov), že pri naháňačke za ich okradnutím a (spravodlivým) vrátením bohatstva chudobe … by sa tak nabehal, až by si mohol urobiť z jazyka šál … aby sa nenachladil vo vetre. No pravda … posledný štátny pohreb som videl kedysi na základnej škole, iste aj vy pamätáte, keď naše sovietske vzory vyprázdňovali stranícke geriatrie a nenapadlo ich nič iné, len umiestniť pacientov na najvyššom poste v Kremli. A tak sme stihli tri pohreby za štyri roky … ???

No nič, uzavreli sme hlasovanie, tak krátko panujúci prezident by nám bol asi na nič. Ani by sme si ho neužili, ani by nám nevrátil ukradnuté … ani by nenaháňal pánov s veľkým bičom na malom dvore … proste slabota a sklamanie. Čo teraz ? Všetkým vírila v hlavách otázka bez odpovede. Poriadne sa ožrať … nejakým zázrakom sa podarilo na mol spitému Jožovi vygrgnúť zrozumiteľnú vetu. Hm, vytriezvieš a ostane ti akurát prázdna kešeňa po chlastačke, namietol triezvejší Pišta. A boľavá gebuľa … zakričala vzadu Anča, ktorá chodí medzi chlapov tak dlho, že jej už chýbajú len bajúzy, aby sa sama ako chlap … cítila. Hoci … po vypití troch-štyroch poldecákov a niekoľkých pív ani veľmi ako žena nevyzerá … však sa aj nedávno chlapi rehotali, ako u nich doma … teda Anča s Tónom ušetria … vraj, keď sa chcú poriadne ožrať, stačí, aby išla do krčmy Anča. A keď sa vráti domov, dýchne svojím sviežim dychom na Tóna a majú to obaja … za sebou. Možno by si mali dať túto formu sporenia aj patentovať …

Ach jaj, čo budeme robiť, keď príde ten deň … komu dáme hlas … nuž, keď môže niekto przniť našu materinskú reč názvom Voice Česko Slovensko (aby sa mu huba natrikrát okolo opaska zahrčkala), môžeme aj my nechať voliť … vola s hlasom vodky … nie ?

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400267x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu