Založ si blog

Maštaľná kultúra v kresle prezidenta ? V žiadnom prípade . . . !

Pri sledovaní relácie „Na telo“, vysielanej televíziou Markíza, som sa opäť utvrdil v rozhodnutí, koho podporiť v kandidatúre na post prezidenta a koho naopak – v žiadnom prípade.

Útok na neprítomného oponenta alebo konkurenta je v politike prejavom maštaľnej kultúry, ktorá by nemala patriť ani do bežného života a vzťahov. Pravdou je, že táto forma kultúry vládne na Slovensku od roku 1990, a postupne sa len menia jej formy. Diskusia Mistríka s Čaputovou ma utvrdila, že kandidát SaS na post prezidenta dokonale ilustruje vlastnosti strany, ktorú kedysi spoluzakladal … a naopak kandidátka Progresívneho Slovenska je schopná predniesť na verejnosti aj nepríjemné veci, ktoré jej rozhodne nezvýšia podporu.

Ak by sa malo niečo v spoločnosti oceniť, tak je to úprimnosť. Tancovanie medzi vajciami, ktorého cieľom je vyhovieť každému, je vlastnosťou ľudí, ktorí nemajú jasný pohľad na veci, a jediným cieľom je dosiahnutie naplnenia ich plánu, bez ohľadu na prostriedky. Pripadá mi smiešne, ak sa niekto podieľa na vzniku liberálnej strany, a potom varí guláš liberalizmu s príchuťou nejakej zvláštnej formy konzervativizmu. Tým skôr, že sa počas svojho vystúpenia dokáže znížiť k útoku na neprítomného, alebo napadnutiu diskusného partnera s nejasným pozadím, kde pravdivosť jeho tvrdenia je viac-menej pochybná a sotva by ju vedel preukázať. Nespomínajúc takú „drobnosť“, že svojich kritikov, ktorí len oprávnene poukázali na zákonný prešľap, nakoniec označí za členov internetového podsvetia, pretože nevedia čítať zákon s porozumením – teda privrieť oči nad jeho obchádzaním. Otázkou ostáva, aké morálne a právne povedomie má ktokoľvek s podobným pohľadom na platné zákony.

Iste, našiel som aj u Čaputovej predstavy, s ktorými sa neviem a určite ani nedokážem stotožniť …

Môžem začať myšlienkami o adopcii detí homosexuálnymi pármi a skončiť pri dekriminalizácii marihuany. Našli by sa aj iné výhrady, ale dve spomínané pokladám za najdôležitejšie. Čo rešpektujem, je spôsob, akým odpovedala na položené otázky a nepokúšala sa (na rozdiel od svojho diskusného partnera) vykrúcať. Rovnako sa nepokúšala útočiť na neprítomného kandidáta, ani osočovať svojho prítomného konkurenta, ktorému sa zjavne nepáči vývoj pred prezidentskými voľbami a začína mať (oprávnené ???) obavy z neúspechu.

Prečo sa nezúčastnil diskusie M.Šefčovič, to vie len on sám. Nie je podstatné rozoberať pravdivosť ospravedlnenia, ktoré sa objavilo na začiatku diskusie. Myslím si, že jednou z príčin mohol byť aj predpoklad, akou cestou sa bude diskusia uberať a očakávanie zmeny predvolebnej diskusie na rozoberanie ambícií R.Fica v súvislosti s voľbou sudcov Ústavného súdu, a neúspechom prvej voľby. Nemusel sa ani veľmi mýliť, pretože viera v kombináciu Markíza a nestranný prístup redaktorov by bola skôr prejavom hlbokej naivity. Nech už sú dôvody jeho neúčasti akékoľvek, nič tým nestratil, pokiaľ má na nohe železnú guľu v podobe neukojiteľných ambícií R.Fica. Aj keby hovorili prieskumy, že v prvom kole môže získať aj tridsaťpercentnú podporu, v konečnom výsledku – neuspeje. Všetci sa spoja proti nemu a z tejto formy „cigánskej“ férovky sa dá možno utiecť, ale rozhodne sa nedá – vyhrať.

Diskusia medzi Mistríkom a Čaputovou aj pobavila. Najmä v tej časti, ako sa liberálny kandidát neúprimne odvolával na postoje pápeža Františka. Alebo sa krútil okolo dekriminalizácie marihuany … nuž, ťažko sa argumentuje, keď chce niekto na koni i peškom súčasne ísť …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9559668x
Priemerná čítanosť článkov: 3910x

Autor blogu