Založ si blog

S liberálnym balvanom (na krku) sa každý – utopí . ..

A musel to pochopiť aj R.Mistrík. Podpora zo strany SaS pri absurdných výrokoch jej predsedu sa dá prirovnať k uviazaniu mlynského kameňa na krk topiaceho sa … neplavca.

Dnes sa už dá otvorene povedať o liberáloch, že sú symbolom kariéristov, večne plánujúcich víťazstvo a stabilne – porazených. Ak bude raz R.Mistrík analyzovať podstatu zmeny vývoja v preferenciách kandidátov, vinníka nemusí hľadať – nájde ho v politickej strane, ktorú pomáhal zakladať. A sedí priamo v kresle predsedu, pretože Sulík už dávno stratil zmysel pre realitu, čo najlepšie ilustrovali rôzne odchody z tábora liberálov.

Paradoxne, Mistrík mal najväčšie šance na úspech a získanie kresla prezidenta. No časť podpory stratil zásluhou vlastných výrokov (napríklad o internetovom podsvetí, ktoré ho kritizovalo za vedenie kampane v čase, keď nebola zákonom povolená), vlastných nezmyselných postojov – napríklad predčasného stavania sa do pozície najsilnejšieho kandidáta opozície, a zbytok diela dokonali (najmä) výroky R.Sulíka, a ostatných “spojencov” liberálov.

Zámerne som dal slovo spojencov do úvodzoviek … poslednou ranou do kandidatůry Mistríka bol tradične “spoľahlivý” spojenec liberálov – I.Matovič. Jeho vyjadrenie v štýle ani ryba ani rak, keď doporučil voličom podporu troch kandidátov … dokonalo dielo skazy R.Mistríka.

Opäť sa potvrdilo, že R.Sulík nemá schopnosti lídra. Nielen nevie udržať kvalitu vo vlastnej strane, ale si ani nevie vybrať vhodných politických spojencov. Stavať budúcnosť štátu na jeho riadení s aktívnou účasťou OĽANO a I.Matoviča, môže len veľmi naivný človek.

Na druhej strane môžeme byť radi, že došlo k tomuto vývoju pred voľbami. Možno by sa dostal Mistrík do druhého kola proti Šefčovičovi. Ale sotva by sa dalo po posledných odhaleniach predpokladať opakovanie scenára súboja Kiska – Fico, najmä po dianí v posledných dňoch. Oveľa pravdepodobnejšie by bolo spojenie neúspešných kandidátov z prvého kolá v prospech Šefčoviča, a tým aj jeho konečné víťazstvo.

Záver ? Som presvedčený, že Z.Čaputová porazí kandidáta SMER-u. A v kontexte so súčasnou ponukou je to najprijateľnejšia voľba …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503515x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu