Založ si blog

Súdruh farár, neotravuj . ..

Akoby sme sa vrátili do čias, keď sa odmietali „ideologicky“ nespoľahlivé osoby … pomyslel som si, keď som zahliadol vyjadrenie trnavského arcibiskupa v súvislosti s prezidentskými voľbami.

Pamätám si aj to, ako pred prvými „slobodnými“ voľbami strašili babky, že ak nebudú voliť pravú kresťanskú stranu, dopustia sa hriechu, a … škoda reči. Cirkev sa proste nemení a nezmení. Nemôže, pretože – nechce. Dogmy sú dôležitejšie ako ľudia, a ak to niekto chce poprieť, trnavský arcibiskup ho rýchlo vyvedie z omylu. Možno aj preto, že môže len snívať o tom, čo sprevádzalo činnosť jeho predchodcu, no najmä úcte, ktorú jeho predchodca mal v očiach verejnosti.

Možno by sme sa mali naozaj vážne zamyslieť nad miestom cirkvi vo verejnom živote. A mali by sme začať spôsobom jej financovania, pretože cirkvi netrpia nedostatkom a nie je žiadny dôvod, aby sa nemohli financovať z vlastných zdrojov. Tým skôr, že nejeden z cirkevných predstaviteľov nemal v minulosti kožu na tvári, a pokojne vedel vyhnať z budov aj školopovinné deti, ak išlo o majetok. Možno by sa ukázala aj pravda o tom, koľko ľudí a ako berie svoje náboženské presvedčenie, a hlavne – koľkí sú ochotní prispieť na potreby svojej cirkvi.

V okamihu, keď začína cirkev riešiť politiku … niečo nie je v poriadku. Nevadí fakt, že sa cirkevný predstaviteľ vyjadrí … vadí však spôsob, akým to predstavitelia cirkvi pravidelne robia.

Niektorí z nich asi zamrzli v stredoveku a majú pocit, že veriaci sú nesvojprávne ovce, ktoré sa bez bubáka v hrsti nevedia správne rozhodnúť. Alebo majú pocit, že len tá ich pravda je jediná správna a kto sa riadi (nebodaj) vlastným rozumom, zaslúži si zhorieť v ohni pekelnom …

Možno aj preto … súdruh farár – neotravuj. A skús sa postaviť pred zrkadlo a zamyslieť – nechováš sa náhodou ako niekdajší ideológovia, ktorí boli tiež schopní na počkanie odsúdiť kohokoľvek, kto sa čo i len tváril inak, než si predstavovali …

Pacient z Trnavy pení

25.09.2023

A keďže nikto nemá voľnú zvieraciu kazajku,otravuje jedom nielen okolie. V každom prípade jeho správanie dokonale ilustruje,prečo sa vyhnúť aj jeho bývalým koaličným partnerom.Kto v mene zisku moci dokáže spolupracovať s nebezpečným psychopatom,nie je spôsobilý na riadenie štátu.Skôr na riadenie väzenskej podlahy. Vraj sa máme uskromniť,aby sa dal riešiť deficit [...]

Zasmrdelo a nič nebolo

24.09.2023

Igorko sa snažil.Opäť sľúbil odhalenia o Riškovi a opäť nič neukázal. Každý má právo voliť a povinnosť niesť následky svojej voľby.Poslednú voľbu „menšieho“ zla zaplatili životmi a zdravím tisíce ľudí. Čo tak hľadať a voliť dobro ?

Cynické trubky

24.08.2023

Podľa cynických trubiek je každý kritik západnej politiky ruským agentom,alebo čakateľom na pokyny či propagandu z ruskej ambasády. Cynické trubky si akosi nevšimli,že oplotená ambasáda,ktorá zohavila jedno z najkrajších miest v Bratislave,nie je ruská,ale – americká.A jej obyvateľov milujú všetci tak,že sa musia skrývať pred ich láskou za plotom. Sovietske [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,435
Celková čítanosť: 9250075x
Priemerná čítanosť článkov: 3799x

Autor blogu