Založ si blog

Súdruh farár, neotravuj . ..

Akoby sme sa vrátili do čias, keď sa odmietali „ideologicky“ nespoľahlivé osoby … pomyslel som si, keď som zahliadol vyjadrenie trnavského arcibiskupa v súvislosti s prezidentskými voľbami.

Pamätám si aj to, ako pred prvými „slobodnými“ voľbami strašili babky, že ak nebudú voliť pravú kresťanskú stranu, dopustia sa hriechu, a … škoda reči. Cirkev sa proste nemení a nezmení. Nemôže, pretože – nechce. Dogmy sú dôležitejšie ako ľudia, a ak to niekto chce poprieť, trnavský arcibiskup ho rýchlo vyvedie z omylu. Možno aj preto, že môže len snívať o tom, čo sprevádzalo činnosť jeho predchodcu, no najmä úcte, ktorú jeho predchodca mal v očiach verejnosti.

Možno by sme sa mali naozaj vážne zamyslieť nad miestom cirkvi vo verejnom živote. A mali by sme začať spôsobom jej financovania, pretože cirkvi netrpia nedostatkom a nie je žiadny dôvod, aby sa nemohli financovať z vlastných zdrojov. Tým skôr, že nejeden z cirkevných predstaviteľov nemal v minulosti kožu na tvári, a pokojne vedel vyhnať z budov aj školopovinné deti, ak išlo o majetok. Možno by sa ukázala aj pravda o tom, koľko ľudí a ako berie svoje náboženské presvedčenie, a hlavne – koľkí sú ochotní prispieť na potreby svojej cirkvi.

V okamihu, keď začína cirkev riešiť politiku … niečo nie je v poriadku. Nevadí fakt, že sa cirkevný predstaviteľ vyjadrí … vadí však spôsob, akým to predstavitelia cirkvi pravidelne robia.

Niektorí z nich asi zamrzli v stredoveku a majú pocit, že veriaci sú nesvojprávne ovce, ktoré sa bez bubáka v hrsti nevedia správne rozhodnúť. Alebo majú pocit, že len tá ich pravda je jediná správna a kto sa riadi (nebodaj) vlastným rozumom, zaslúži si zhorieť v ohni pekelnom …

Možno aj preto … súdruh farár – neotravuj. A skús sa postaviť pred zrkadlo a zamyslieť – nechováš sa náhodou ako niekdajší ideológovia, ktorí boli tiež schopní na počkanie odsúdiť kohokoľvek, kto sa čo i len tváril inak, než si predstavovali …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730589x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu