Založ si blog

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle najnovšieho obvinenia nepodstatné …

V spojitosti s posledným obvinením hrozí väznenému „podnikateľovi“ výnimočný trest – dvadsaťpäť rokov alebo doživotie. Zmenky a prípadné uznanie viny v tomto prípade sa tak stanú priťažujúcou okolnosťou, tým skôr, že v prípade uznania viny hrozil trest do výšky dvadsať rokov. No nech by padol akýkoľvek trest, aj v prípade neudelenia doživotného trestu bude výsledok rovnaký, akoby bol podnikateľ odsúdený na doživotie. Pri všetkých sadzbách (s výnimkou doživotia) platí možnosť požiadania o podmienečné prepustenie po uplynutí min. dvoch tretín trestu. V prípade doživotia môže požiadať o milosť po absolvovaní štvrťstoročia vo väzení, čo je pri jeho súčasnom veku prakticky – nereálne.

Čas ukáže, ako sa s danou situáciou vysporiada. Mnohí očakávajú, že sa zlomí a vo vidine vysokého trestu začne rozprávať o rokoch, strávených v lepšej spoločnosti, ktorá sa dnes tak horlivo od neho dištancuje. Nie, rozhodne sa nemôžeme diviť, na najvyšších poschodiach slovenskej politiky sedia aj väčší darebáci, ktorí by si tiež zaslúžili dlhé roky ubytovania na účet štátu. Kočner mohol roky nerušene fungovať len preto, že mali sami maslo na hlave, niektorí ho dokonca využívali, hoci podľa vlastného tvrdenia nemali ani najmenšieho tušenia, s kým sa vlastne stretávajú.

Ktovie, ako by odpovedali na otázku, prečo sa s ním stretávali v tajnosti, keď bol podľa nich bezproblémový …

Vlastne, nebuďme naivní. Vedeli veľmi dobre, s kým majú česť, ale sa riadili zásadou, že pre vlastný prospech je každá zbraň dobrá a každý spojenec – prijateľný. Napokon, prvá povolebná diskusia v roku 2016 na Markíze ukázala dokonale, aký charakter má slovenský politik. Najmä ten, ktorý bojuje za slušnosť, či dokonca proti mafii … kamoš sa včera pri pive smial do popuku, vraj by chcel poznať recept, ako sa bojuje proti mafii – s pohrobkami mafie, či proti extrémizmu – s extrémistami, alebo proti korupcii – so skorumpovanými …

Áno, politik dokáže robiť neuveriteľné kotrmelce. Za judášsky groš predá aj vlastnú mater do nevestinca, povedal by klasik. No predsa len máme iskričku nádeje, že sa niečo zmení k lepšiemu. Kdesi v diaľke sa už ozýva hrmenie a občas sa aj zablysne. Iste, prezidentské voľby sú už viac-menej bezpredmetné, ale blížia sa parlamentné … a súdiac podľa výsledkov prvého kola prezidentských, môžu sa diať neuveriteľné veci.

Ak sa vrátim k prvej myšlienke blogu, teda budúcemu osudu M.Kočnera, možno sa napriek všetkému zapíše do dejín Slovenska … ako autor dokonalej kariérnej samovraždy (ak bude usvedčený z objednávky vraždy). Slovami klasika – len úplný šialenec si mohol myslieť, že mu to prejde ….

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718376x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu