Založ si blog

Keby hlúposť kvitla . . .

… včely by nestíhali … výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové …

A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí chcú verejnosť informovať zodpovedne, seriózne, a ešte neviem ako … a majú také veľké ego, že radšej ani nevychádzajú poriadne na ulicu, lebo by potrebovali periskop, aby si videli pod nohy a nepotkýnali sa pri každom kroku.

Za človekom ostáva práca a výsledky, za ľaľom ostávajú reči, vymyslené zásluhy, skutky, diela … ľaľo nechápe, že pravda má pomalé topánky, no všade je včas a presne podľa potreby. Ľaľo môže zavrieť pred pravdou oči, ale nič nezmení na tom, kým naozaj je … a nič na tom nemení ani potlesk duševne narušených ľudí, ktorí trávia obťažovaním iných desiatky hodín, pretože na ucelený prejav vlastných myšlienok nemajú potrebnú výbavu.

Hlúposť škodí najviac okoliu hlupáka … ani tento výrok nie je môj, kedysi ho poslal do sveta J.Werich …

Velikán českého a vlastne aj československého filmu by sa asi dnes zhrozil, aké podivné existencie sa vydávajú za jeho priateľov. Najmä tie, ktoré kedysi zbierali funkcie a miesta, ktorých sa držali zubami-nechtami, a nebyť zmeny spoločenských pomerov, vynášali by ich z úradov – nohami napred.

A dnes sa cítia ubití niekdajším režimom, počas ktorého dovolenkovali v Juhoslávii, cestovali opakovane do západnej časti dnešného Nemecka, či pracovali na miestach pod dôslednou kontrolou bývalej ŠTB. Niektorí sa dokonca dnes vydávajú za bojovníkov proti diktatúre … nie, nie je to smiešne, ale trápne.

No nič, prežijeme aj ľaľov s nafukovacím egom … však raz pôjde okolo niekto so špendlíkom a ostane … ľaľo …

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Matteo Salvini

V Taliansku pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany

02.12.2022 22:50

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa.

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8825080x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu