Založ si blog

Krutý osud televízneho čumila

Televízor je nebezpečná droga. Prudko návyková, s nulovou možnosťou abstinencie. Hlavne u ľudí, ktorých predstavivosť je niekde na bode mrazu a bez cudzej „dávky“ tejto nedostatkovej „látky“ by sa zrejme uhrýzli nudou …

A tak čumia od rána do večera na žiariacu debnu a hľadajú sa v tom, čo im ponúka. Stávajú sa z nich spisovatelia (hoci nevedia ani základy gramatiky), bojovníci proti zlu (hoci zásadne konajú v mene tých, čo platia), či spoločnosťou nedocenené osobnosti (hoci nie je čo oceniť). Bojujú so svetom, ktorý je na nich zlý … zlý … zlý … a varuj sa im ukázať v zrkadle ich vlastné prešľapy, ktoré dokonca sami priznali … staneš sa smrteľným nepriateľom … koho ?

Malého, upišťaného človiečika, týraného svetom i vlastnou bezvýznamnosťou … skloneného nad truhlicou, preplnenou neúspechmi a vlastnou nenávisťou k nevšímavej spoločnosti. Premýšľate … prečo sa niekto potrebuje pravidelne bičovať obrazom vlastnej neschopnosti a vykrikovať iným … to je vaša vina !?! Kde sú príčiny, že sa niekto nevie venovať niečomu peknému a príjemnému ?

Samota stien … ozvena osamoteného hlasu v prázdnom obydlí … a smutná predstava stereotypu, ktorý sa už nemôže zmeniť ?!?

Ranné prebudenie do každodennej rutiny … raňajky, obed či večera … medzitým prázdnota pri čumení na žiariacu obrazovku s cudzími ľuďmi, alebo hľadanie nejakej životnej náplne, aby sa jeden cítil aspoň trošičku užitočne … aby nebol ten život taký prázdny … čo s tým ?

Snáď len … navliecť si masku úspechu, spokojnosti s vlastným bytím a zúrivo si brániť falošný obraz, deformujúci realitu … trpkú, ale zaslúženú. Kdeže zaslúženú, však tí druhí sú zlí … to oni nechápu veľkosť génia, ktorá sa im ponúka ako prázdny obal od bonboniéry a on sa len diví, prečo nie je nikto nadšený a vďačný. Však ho predsa pohostil, nie ?

Konečne sa niečo slabulinko zatrblieta … aha, poteší sa väzeň vlastnej trpkosti, niekto si ma predsa … obľúbil ? Áno, kde je zúfalstvo mrežami, tam aj potlesk blázna či psychopata … poteší. Raduje sa sťa hladujúci (plesnivému) krajcu a nevidí, že jeden úbohý robí z neho – úbohejšieho … a ešte sa aj na tom zabáva.

A stačilo by tak málo … k návratu do života …

Otvoriť okno … pozrieť sa do sveta a žiť každú chvíľu naplno. Bez tej večnej drogy, trblietajúcej sa obrazovky, bez falošných spomienok … dať životu šancu a môcť opísať – skúsenosť. Vlastnú, jedinečnú … skutočnú. Nie, márna snaha … kde nie je vôľa, sotva bude cesta … kde pohodlnejšie ísť je hlavou proti múru a kričať – svet je zlý, tam nepomôže nikto, ani lekár svetový. Márne pribúdajú šediny, márne chrbát tlačia roky prežité … kde prázdnota je, tam žiadne šťastie – nepríde.

Ťažký osud čumila …

Kto na život cez sklo čumí, nemôže sa diviť, že ho obchádza …

 

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718418x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu