Založ si blog

Krutý osud televízneho čumila

Televízor je nebezpečná droga. Prudko návyková, s nulovou možnosťou abstinencie. Hlavne u ľudí, ktorých predstavivosť je niekde na bode mrazu a bez cudzej „dávky“ tejto nedostatkovej „látky“ by sa zrejme uhrýzli nudou …

A tak čumia od rána do večera na žiariacu debnu a hľadajú sa v tom, čo im ponúka. Stávajú sa z nich spisovatelia (hoci nevedia ani základy gramatiky), bojovníci proti zlu (hoci zásadne konajú v mene tých, čo platia), či spoločnosťou nedocenené osobnosti (hoci nie je čo oceniť). Bojujú so svetom, ktorý je na nich zlý … zlý … zlý … a varuj sa im ukázať v zrkadle ich vlastné prešľapy, ktoré dokonca sami priznali … staneš sa smrteľným nepriateľom … koho ?

Malého, upišťaného človiečika, týraného svetom i vlastnou bezvýznamnosťou … skloneného nad truhlicou, preplnenou neúspechmi a vlastnou nenávisťou k nevšímavej spoločnosti. Premýšľate … prečo sa niekto potrebuje pravidelne bičovať obrazom vlastnej neschopnosti a vykrikovať iným … to je vaša vina !?! Kde sú príčiny, že sa niekto nevie venovať niečomu peknému a príjemnému ?

Samota stien … ozvena osamoteného hlasu v prázdnom obydlí … a smutná predstava stereotypu, ktorý sa už nemôže zmeniť ?!?

Ranné prebudenie do každodennej rutiny … raňajky, obed či večera … medzitým prázdnota pri čumení na žiariacu obrazovku s cudzími ľuďmi, alebo hľadanie nejakej životnej náplne, aby sa jeden cítil aspoň trošičku užitočne … aby nebol ten život taký prázdny … čo s tým ?

Snáď len … navliecť si masku úspechu, spokojnosti s vlastným bytím a zúrivo si brániť falošný obraz, deformujúci realitu … trpkú, ale zaslúženú. Kdeže zaslúženú, však tí druhí sú zlí … to oni nechápu veľkosť génia, ktorá sa im ponúka ako prázdny obal od bonboniéry a on sa len diví, prečo nie je nikto nadšený a vďačný. Však ho predsa pohostil, nie ?

Konečne sa niečo slabulinko zatrblieta … aha, poteší sa väzeň vlastnej trpkosti, niekto si ma predsa … obľúbil ? Áno, kde je zúfalstvo mrežami, tam aj potlesk blázna či psychopata … poteší. Raduje sa sťa hladujúci (plesnivému) krajcu a nevidí, že jeden úbohý robí z neho – úbohejšieho … a ešte sa aj na tom zabáva.

A stačilo by tak málo … k návratu do života …

Otvoriť okno … pozrieť sa do sveta a žiť každú chvíľu naplno. Bez tej večnej drogy, trblietajúcej sa obrazovky, bez falošných spomienok … dať životu šancu a môcť opísať – skúsenosť. Vlastnú, jedinečnú … skutočnú. Nie, márna snaha … kde nie je vôľa, sotva bude cesta … kde pohodlnejšie ísť je hlavou proti múru a kričať – svet je zlý, tam nepomôže nikto, ani lekár svetový. Márne pribúdajú šediny, márne chrbát tlačia roky prežité … kde prázdnota je, tam žiadne šťastie – nepríde.

Ťažký osud čumila …

Kto na život cez sklo čumí, nemôže sa diviť, že ho obchádza …

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730529x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu