Založ si blog

Čo (nielen) Fico nepochopil . . .

Problémom expremiéra a jeho strany nie sú bulvárne denníky ako SME. Problémom je arogancia, ktorá prichádza so získaním moci a pocit nadradenosti nad ostatnými.

A vyššie spomenuté sa netýka len expremiéra, ale aj jeho kritikov. Doteraz nepochopili, že väčšina voličov má ustálený názor na správanie médií, a málokedy sa správajú na základe rôznych poloprávd a lží, produkovaných kolektívmi typu Baloghová a spol., kde sa nedá hovoriť o serióznej žurnalistike ani omylom. Nepochopili, že ľudia majú vo všeobecnosti plné zuby ich správania a hlavne trápenia s rôznymi životnými situáciami, ktoré by sa dali riešiť jednoducho, ale zásluhou zákonov, tvorených rôznymi amatérmi prinášajú problémy a strasti.

Fico sa svojím správaním len zakopáva a potápa politickú stranu, ktorú kedysi založil. Jeho správanie pôsobí dojmom, že ak nemá byť on – nebude nič. Ani nevie, ako sa mýli. Niečo podobné si myslel aj Mečiar, a Slovensko existuje aj bez neho. A rovnako to bude aj v prípade Fica. Zíde z očí, zíde z mysle. Tým skôr, že len v jednom-jedinom prípade – bývanie u Bašternáka – si šliapol na jazyk už toľkokrát, že ani sám asi nevie, čo všetko tvrdil.

A svojím správaním len nahráva na smeč tým, ktorí tvrdia, že nemôže odísť – pretože nebýva u Bašternáka, ale vo svojom … a pomaly už nezáleží na tom, aká je skutočná pravda.

Nie je to však lepšie ani na druhej strane. A nebudem sa zaoberať Slovenskom, stačí sa venovať kraju, v ktorom žijem. Zrejme už len vedenie kraja nevidí, ako narastá nespokojnosť obyvateľov. Sklamanie narastá aj u tých, ktorí boli spokojní s nahradením Kotlebu v kresle predsedu kraja a nejeden otvorene povie, že dnes je oveľa horšie, ako kedykoľvek predtým. A mnohí sú pobúrení aj nečinnosťou krajských poslancov, ktorí sa len nemo prizerajú, kam kraj smeruje. Mlčia aj tí, ktorí nedávno kričali o slušnosti a zákonnosti.

Osobitnou kategóriou sú listy, ktoré Fico predložil ako dôkaz, že žiadny rozhovor medzi ním a Vadalom neexistuje. V prvom rade – som presvedčený, že P.Holcová klame. Talianska prokuratúra sa jasne vyjadrila, že žiadne informácie počas vyšetrovania neposkytuje, a nepochybujem, že si na rozdiel od slovenských orgánov dávajú Taliani na úniky informácií pozor. Majú desaťročia skúseností s únikmi informácií, ktoré viedli k zmareniu konaní, najmä s mafiou, či iným následkom – napríklad vraždám svedkov, policajtov, sudcov, prokurátorov či politikov. Takže dôveryhodný zdroj českej novinárky je buď darebák, ktorý úmyselne marí konanie, alebo neexistuje. Na druhej strane, keď som videl druhý Ficov list, prišlo mi to smiešne. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som dostal do rúk akékoľvek vyjadrenie oficiálneho orgánu na liste čistého papiera, bez hlavičky a pečiatky, a už vôbec nehrozilo, aby úradný list začínal slovami – Dobrý deň.

Kde je problém R.Fica ? Môžem začať tým, že ho členovia koalície viditeľne hodili cez palubu. Dá sa pokračovať tvrdením o nepochopení expremiéra – prišiel čas na jeho odchod. Otázkou ostáva – či môže odísť. A dá sa to uzavrieť myšlienkou, že stranu SMER-SD čaká zánik, ak sa nezbaví svojho predsedu, ktorý zjavne stratil zmysel pre realitu. No nie je jediný …

 

 

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718414x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu