Založ si blog

Čo (nielen) Fico nepochopil . . .

Problémom expremiéra a jeho strany nie sú bulvárne denníky ako SME. Problémom je arogancia, ktorá prichádza so získaním moci a pocit nadradenosti nad ostatnými.

A vyššie spomenuté sa netýka len expremiéra, ale aj jeho kritikov. Doteraz nepochopili, že väčšina voličov má ustálený názor na správanie médií, a málokedy sa správajú na základe rôznych poloprávd a lží, produkovaných kolektívmi typu Baloghová a spol., kde sa nedá hovoriť o serióznej žurnalistike ani omylom. Nepochopili, že ľudia majú vo všeobecnosti plné zuby ich správania a hlavne trápenia s rôznymi životnými situáciami, ktoré by sa dali riešiť jednoducho, ale zásluhou zákonov, tvorených rôznymi amatérmi prinášajú problémy a strasti.

Fico sa svojím správaním len zakopáva a potápa politickú stranu, ktorú kedysi založil. Jeho správanie pôsobí dojmom, že ak nemá byť on – nebude nič. Ani nevie, ako sa mýli. Niečo podobné si myslel aj Mečiar, a Slovensko existuje aj bez neho. A rovnako to bude aj v prípade Fica. Zíde z očí, zíde z mysle. Tým skôr, že len v jednom-jedinom prípade – bývanie u Bašternáka – si šliapol na jazyk už toľkokrát, že ani sám asi nevie, čo všetko tvrdil.

A svojím správaním len nahráva na smeč tým, ktorí tvrdia, že nemôže odísť – pretože nebýva u Bašternáka, ale vo svojom … a pomaly už nezáleží na tom, aká je skutočná pravda.

Nie je to však lepšie ani na druhej strane. A nebudem sa zaoberať Slovenskom, stačí sa venovať kraju, v ktorom žijem. Zrejme už len vedenie kraja nevidí, ako narastá nespokojnosť obyvateľov. Sklamanie narastá aj u tých, ktorí boli spokojní s nahradením Kotlebu v kresle predsedu kraja a nejeden otvorene povie, že dnes je oveľa horšie, ako kedykoľvek predtým. A mnohí sú pobúrení aj nečinnosťou krajských poslancov, ktorí sa len nemo prizerajú, kam kraj smeruje. Mlčia aj tí, ktorí nedávno kričali o slušnosti a zákonnosti.

Osobitnou kategóriou sú listy, ktoré Fico predložil ako dôkaz, že žiadny rozhovor medzi ním a Vadalom neexistuje. V prvom rade – som presvedčený, že P.Holcová klame. Talianska prokuratúra sa jasne vyjadrila, že žiadne informácie počas vyšetrovania neposkytuje, a nepochybujem, že si na rozdiel od slovenských orgánov dávajú Taliani na úniky informácií pozor. Majú desaťročia skúseností s únikmi informácií, ktoré viedli k zmareniu konaní, najmä s mafiou, či iným následkom – napríklad vraždám svedkov, policajtov, sudcov, prokurátorov či politikov. Takže dôveryhodný zdroj českej novinárky je buď darebák, ktorý úmyselne marí konanie, alebo neexistuje. Na druhej strane, keď som videl druhý Ficov list, prišlo mi to smiešne. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som dostal do rúk akékoľvek vyjadrenie oficiálneho orgánu na liste čistého papiera, bez hlavičky a pečiatky, a už vôbec nehrozilo, aby úradný list začínal slovami – Dobrý deň.

Kde je problém R.Fica ? Môžem začať tým, že ho členovia koalície viditeľne hodili cez palubu. Dá sa pokračovať tvrdením o nepochopení expremiéra – prišiel čas na jeho odchod. Otázkou ostáva – či môže odísť. A dá sa to uzavrieť myšlienkou, že stranu SMER-SD čaká zánik, ak sa nezbaví svojho predsedu, ktorý zjavne stratil zmysel pre realitu. No nie je jediný …

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8809281x
Priemerná čítanosť článkov: 3660x

Autor blogu