Založ si blog

Podporuje Slovensko politiku ekonomického terorizmu ?

Sankcie USA voči spoločnosti Huawei sú dokonalým príkladom ekonomického terorizmu, slúžiaceho na ochranu záujmov amerických korporácií. Slovensko by nemalo uzatvárať žiadne zmluvy s vládou krajiny, ktorá popiera základné princípy slobodného trhu.

Je nepochybné, že za sankciami voči Huawei nestoja obavy zo špionáže (napokon v otázkach nelegálnej špionáže držia svetový primát práve USA a nie sú cieľom reštrikcií len pre zbabelosť predstaviteľov EÚ a jej členských krajín), ale obchodné záujmy amerických korporácií, ktoré majú strach z konkurencie. O produktoch čínskej spoločnosti sa už dnes dá povedať, že patria medzi technologickú špičku a pri nastavenej cenovej politike začínajú získavať prevahu. Nečudo, že sa konkurenti čínskeho výrobcu snažia brániť všetkými možnými spôsobmi, vrátane neférovej vládnej pomoci.

Čo na to Slovensko ? Nerobme si ilúzie, na Slovensku drží moc v rukách rovnako zbabelá verchuška, ako kdesi v Bruseli. Nehovoriac o tom, že dlhé roky stál na čele únie otrok korporácií J.C.Juncker, ktorého schopnosti dnes končia v nejednom prípade pri snahe – udržať sa na nohách, a nebyť terčom ďalších vtipov. Slovensko už dlhodobo nemá vlastnú politiku, čo dokonale ilustrujú aj rôzne kritické výroky na adresu poslanca Blahu, kde kritici opakovane argumentujú slovami – „nemôžeme ísť proti oficiálnej vládnej línii“. Ešte komickejšie vyznievajú výroky parlamentného šéftrola z radov OĽANO, ktorý vidí trolov všade, len nie ráno – v zrkadle.

Akákoľvek zmluva s USA pri súčasnej politike ekonomického „terorizmu“ Bieleho domu je zločinom proti slovenskému národu a záujmom Slovenska. A je hanbou, pokiaľ existuje spolupráca s vydieračmi …

Blížia sa parlamentné voľby. Ešte pred nimi budú voľby do európskeho parlamentu. Je v záujme Slovenska, aby naše potreby neboli v rukách kolaborantov cudzieho záujmu, ale práve naopak – ľudí, ktorí majú k Slovensku a slovenskému národu úprimný vzťah, a vedia rozoznať pravdu od lži.

Ak chce niekto otročit na teroristov, nikto mu nebráni. Nech ho aj živia …

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

SR Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka BAX

Dlhoročné väzenie, ale aj státisícové odškodné. To podľa právnika Vačoka čaká vinníka nehody zo Zochovej

05.10.2022 20:38

Vinníkovi nehody podľa trestného právnika Petra Vačoka hrozí aj minimálne niekoľko stotisícové odškodné. Podľa neho sa viac ako sprísnení trestov má hovoriť o finančných následkoch pre podobných vinníkov.

královec kaliningrad

Pripojenie Kaliningradu k Česku? Žarty o anexii zaplavili internet

05.10.2022 18:40

Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov.

zdravotníctvo, nemocnica, lekári

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729135x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu