Založ si blog

Voľný trh . . . keď to vyhovuje . . . .

Vlastne to bolo smiešne. Zastal taxík, vybehol z neho zúrivý bruchatý šašo a začal čosi vrieskať na chlapíka, ležérne sa opierajúceho o vlastné auto.

Vysvitlo, že brucháč nevie preniesť cez srdce pribúdanie konkurencie, a zreteľný pokles tržieb. A tak viní za svoj úpadok všetkých, len nie seba …

Vŕtalo mi v hlave, kto sa asi “nadšene” odvezie v otrieskanej, dymom zaúdenej fabii, s vulgárnym “podnikateľom” za volantom. Brzdy a výfuk jej bolo počuť už z diaľky, a ako vysvitlo z rečí okolostojacich – aj jej majiteľ a podnikateľ v jednej osobe bol povestný svojimi útokmi na konkurentov, najmä tých menejskúsených. A pre klientov sa stal za roky len poslednou voľbou – v núdzi.

Áno, prvé týždne po zmene zákona o taxislužbe priniesli prvé ovocie. Pre niektorých aj trpké.

Do ulíc sa vyrojili nové autá, a digtálne platformy pomaly valcujú klasiku. A nielen kvôli cene, ale aj možnosti výberu vodiča s pozitívnou odozvou klientov. Objavilo sa množstvo luxusnejších áut, ktoré ponúkajú čosi viac, než obité a ojazdené škodovky. A niekde sa objavili aj tí, ktorých svojho času obrali o prácu lobistické združenia s politickým krytím, a teraz štedro vracajú to, čo im dopriali iní – priehrštiami.

Idúcky do centra Bratislavy som si náhodne vybral odvoz. Cenu som poznal vopred, auto bolo čisté, naleštené, voňavé a vodič slušný. Odviezol pohodlne, bezpečne … odpustil si hlúpe pripomienky na iných vodičov a poradil, kde teraz dobre varia a nepýtajú veľa. Nečudujem sa, že naňho a jemu podobných zazerajú klasickí taxikári. Zvykli si na ochranu v štýle medveďa a maniere, ktoré nepatria do výbavy slušných ľudí.

Auto ostávalo v servise a technik mi ponúkal náhradné. Čakal, že si ho vezmem, však aj predtým som neváhal.

Ale teraz som radšej vytiahol vizitku a zavolal na číslo, vytlačené na jej spodnom okraji. Dvadsať minút, zaznelo v telefóne. Aj to platilo. Na cene odvozu do Krupiny sme sa dohodli rýchlo. No cesta bola tak príjemná, že sme namiesto bežných dvoch hodín išli nakoniec – štyri. Zastavili sme sa na obed, debatovali, nikde neponáhľali … len čas bežal ako splašený.

Konkurencia je zdravá … a boja sa jej len tí, ktorí vlastný zisk a pohodlie stavajú nad všetkým … vrátane spokojnosti klienta. Nečudo, že sú dnes nespokojní … škoda, že nehľadajú skutočné príčiny úpadku.

Pacient z Trnavy pení

25.09.2023

A keďže nikto nemá voľnú zvieraciu kazajku,otravuje jedom nielen okolie. V každom prípade jeho správanie dokonale ilustruje,prečo sa vyhnúť aj jeho bývalým koaličným partnerom.Kto v mene zisku moci dokáže spolupracovať s nebezpečným psychopatom,nie je spôsobilý na riadenie štátu.Skôr na riadenie väzenskej podlahy. Vraj sa máme uskromniť,aby sa dal riešiť deficit [...]

Zasmrdelo a nič nebolo

24.09.2023

Igorko sa snažil.Opäť sľúbil odhalenia o Riškovi a opäť nič neukázal. Každý má právo voliť a povinnosť niesť následky svojej voľby.Poslednú voľbu „menšieho“ zla zaplatili životmi a zdravím tisíce ľudí. Čo tak hľadať a voliť dobro ?

Cynické trubky

24.08.2023

Podľa cynických trubiek je každý kritik západnej politiky ruským agentom,alebo čakateľom na pokyny či propagandu z ruskej ambasády. Cynické trubky si akosi nevšimli,že oplotená ambasáda,ktorá zohavila jedno z najkrajších miest v Bratislave,nie je ruská,ale – americká.A jej obyvateľov milujú všetci tak,že sa musia skrývať pred ich láskou za plotom. Sovietske [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,435
Celková čítanosť: 9250117x
Priemerná čítanosť článkov: 3799x

Autor blogu