Založ si blog

Voľný trh . . . keď to vyhovuje . . . .

Vlastne to bolo smiešne. Zastal taxík, vybehol z neho zúrivý bruchatý šašo a začal čosi vrieskať na chlapíka, ležérne sa opierajúceho o vlastné auto.

Vysvitlo, že brucháč nevie preniesť cez srdce pribúdanie konkurencie, a zreteľný pokles tržieb. A tak viní za svoj úpadok všetkých, len nie seba …

Vŕtalo mi v hlave, kto sa asi “nadšene” odvezie v otrieskanej, dymom zaúdenej fabii, s vulgárnym “podnikateľom” za volantom. Brzdy a výfuk jej bolo počuť už z diaľky, a ako vysvitlo z rečí okolostojacich – aj jej majiteľ a podnikateľ v jednej osobe bol povestný svojimi útokmi na konkurentov, najmä tých menejskúsených. A pre klientov sa stal za roky len poslednou voľbou – v núdzi.

Áno, prvé týždne po zmene zákona o taxislužbe priniesli prvé ovocie. Pre niektorých aj trpké.

Do ulíc sa vyrojili nové autá, a digtálne platformy pomaly valcujú klasiku. A nielen kvôli cene, ale aj možnosti výberu vodiča s pozitívnou odozvou klientov. Objavilo sa množstvo luxusnejších áut, ktoré ponúkajú čosi viac, než obité a ojazdené škodovky. A niekde sa objavili aj tí, ktorých svojho času obrali o prácu lobistické združenia s politickým krytím, a teraz štedro vracajú to, čo im dopriali iní – priehrštiami.

Idúcky do centra Bratislavy som si náhodne vybral odvoz. Cenu som poznal vopred, auto bolo čisté, naleštené, voňavé a vodič slušný. Odviezol pohodlne, bezpečne … odpustil si hlúpe pripomienky na iných vodičov a poradil, kde teraz dobre varia a nepýtajú veľa. Nečudujem sa, že naňho a jemu podobných zazerajú klasickí taxikári. Zvykli si na ochranu v štýle medveďa a maniere, ktoré nepatria do výbavy slušných ľudí.

Auto ostávalo v servise a technik mi ponúkal náhradné. Čakal, že si ho vezmem, však aj predtým som neváhal.

Ale teraz som radšej vytiahol vizitku a zavolal na číslo, vytlačené na jej spodnom okraji. Dvadsať minút, zaznelo v telefóne. Aj to platilo. Na cene odvozu do Krupiny sme sa dohodli rýchlo. No cesta bola tak príjemná, že sme namiesto bežných dvoch hodín išli nakoniec – štyri. Zastavili sme sa na obed, debatovali, nikde neponáhľali … len čas bežal ako splašený.

Konkurencia je zdravá … a boja sa jej len tí, ktorí vlastný zisk a pohodlie stavajú nad všetkým … vrátane spokojnosti klienta. Nečudo, že sú dnes nespokojní … škoda, že nehľadajú skutočné príčiny úpadku.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503629x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu