Založ si blog

Kto zachráni politický hostinec U Andreja . ..

Každý občan nad 18 rokov môže kandidovať na verejnú funkciu, no pravidlo má aj výnimku – Kiska musí kandidovať … a určite nie je sám …

Na Slovensku máme dostatok politikov, ktorým ide nielen o politický “krk”. Mnohí majú toľko smútku za nechtami, že strata verejnej funkcie by mohla automaticky znamenať zisk ubytovania na náklady štátu, vrátane bezpečnostného plota a nevľúdnej “ochranky”.

Aj preto treba vidieť niektoré odchody či zmeny politického dresu v širších súvislostiach. Napríklad slová Matoviča o investícii do Remišovej sa dajú chápať rôzne, napríklad aj ako nevyhnutnosť účasti na riadení štátu v rámci vlády … ale to je možné len v prípade oslabenia konkurentov a posilnenia spojencov. A keďže je viac-menej jasné, že bez hostí politického hostinca U Andreja sa nedá uvažovať o vláde, dajú sa posledné udalosti vidieť aj inak. Napríklad v podobe strategického ťahu na posilnenie možného spojenca, ktorého preferencie pôsobia nevábne, a vôbec nezodpovedajú predpokladom.

Búrku okolo Nicholsonovej a rôzne prázdne reči si netreba tiež všímať …

Poslankyňa bola svojím správaním viac na ťarchu liberálov, než na prospech. A európsky parlament je skvelým parkoviskom pre persóny, ktoré nemožno odstaviť od príjmu, získaného dojením daňového poplatníka. Na to predsa len poslankyňa priveľa vie … a dá sa predpokladať, že spolustraníci (najmä vo vedení liberálov) už dlhšie nestáli o jej účasť.

Len Fico je večný, ako sa zdá. Možno aj preto, že jeho strana je klonom predchodcov HZDS a SKDÚ, a jeho odchod by znamenal aj jej koniec. A Fico sa rozhodne nechystá odísť, a nič na tom nemenia ani jeho reči v minulosti. Možno aj on musí kandidovať ako jeho protivník Andrej, ktovie.

Aj preto sa všetci dnes bránia zmenám vo volebnom zákone, ktoré by umožnili voličovi, aby si vyberal zástupcov, ktorých pozná a pochádzajú z jeho regiónu – a teda by sa aj museli zodpovedať tvárou v tvár … ostáva teda len veriť, že cirkus Fico nenahradia hostia z hostinca U Andreja …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9460900x
Priemerná čítanosť článkov: 3869x

Autor blogu