Založ si blog

Exekučná amnestia a iné ptákoviny . . .

Dlhy by sa mali platiť … s tým plne súhlasím. Pokiaľ je však možné podpisovať solidaritu so zlodejinami typu eurovalu, či sponzorovať bohatých, aby boli ešte bohatší …

Nevidím dôvod, aby sa raz nemohlo prispieť aj tým, ktorí na podobné zlodejiny musia prispievať na základe rozhodnutí hŕstky “zablatených” potentátov. Tým skôr, že dnes chce kázať o morálke a slušnosti týpek, ktorý klame od rána do večera, súdil sa o ukradnutý pozemok a vezie sa vo vyšetrovaní daňových podvodov.

Exekučná amnestia nie je o nič väčším nezmyslom, ako je poskytovanie finančných dotácií pre bohaté nadnárodné spoločnosti, alebo “hrdinská” záchrana Váhostavu, ktorý uvrhol do nešťastia množstvo malých podnikateľov. Nie je o nič väčším nezmyslom, akým je vyčlenenie rôznych zdravotných pomôcok zo zoznamu hradených zdravotnými poisťovňami, hoci si pacienti svoj problém nespôsobili … v zrkadle zvrátenej solidarity pri hradení liečenia feťákov, alkoholikov či gamblerov, ktorí si svoje problémy – spôsobili vo vlastnej réžii.

Exekučná amnestia je však len populistickým gestom, ak môžu veritelia opätovne žiadať o uspokojenie pohľadávok, ktoré už boli raz – zrušené.

Je to nesystémový krok, ktorý má niekoho udržať pri moci vo forme odmeny za plesnivý rožok, drzo predhodený ako chutný koláč – pre chudákov.

Pri exekučnej amnestii nejde o pomoc zúfalým ľuďom, ale len o udržanie miesta pri koryte. Exekútorov nemusíme ľutovať, dlhé roky si doslova bahnili na úkor zúfalých alebo nezodpovedných ľudí, a rovnako nemusíme ľutovať ani zdravotné poisťovne, ktoré si vyplácali honosné odmeny napriek stratám pri hospodárení, či zásluhou zamietania rôznych nárokov poistencov. Ale …

Všetko by malo mať nejakú logiku, či jasne definovaný konečný cieľ. Cieľ, ktorý prospeje celej spoločnosti.

A ten v prípade exekučnej amnestie nevidieť … vyzerá dobre, kým sa svetlo opäť nerozsvieti a dlžník – nezobudí.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730479x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu