Založ si blog

Slušné Slovensko ? Bez Sulíka a jemu podobných . . .

Áno, aj bez Fica, Danka a spol. Ale v prvom rade bez tých, ktorí nikdy a nič nevedia a teda nie sú spôsobilí riadiť ani prevádzku verejnej latriny …

Nevedel Sulík, že pred voľbami 2010 oslovil množstvo voličov odmietnutím spolupráce s Dzurindom a Miklošom ? Nevedel Sulík, že Kočner je na mafiánskych zoznamoch ? Nevedel Sulík, s kým bol Kollár na dovolenke ? Nevedel Sulík, kto zastupuje záujmy SaS na Podpoľaní ?

Ak znejú odpovede na vyššie položené otázky – áno – nie je spôsobilý na riadenie štátu. Ale vo svetle toho, že plánuje spoluprácu aj s exprezidentom, ktorého sprevádzajú rôzne kauzy, bude odpoveď na položené otázky – iná. A len bude dokonale ilustrovať zásady vodcu liberálov.

Farizejstvo alebo lacný populizmus. Sulíka zaujímajú voliči a potreby občanov len v čase volieb. Príklad ? Pred komunálnymi voľbami každý deň postávala v Krupine reklamná taliga so sloganmi liberálov. Voľby skončili a všetko je po starom. Taliga je preč a rovnako aj všetky vzletné táraniny, ktoré sprevádzali predvolebný čas. Lacný populizmus sa prejavil aj v jeho postoji k eurovalu, pretože jeho odmietnutím nič neriskoval a dobre to vedel. Ak by mu záležalo na ochrane Slovenska pred následkami cudzích dlhov, žiadal by o vystúpenie únie, ktorá nerešpektuje ani vlastné pravidlá. Na to však nemal odvahu …

O tom, ako by dopadlo Slovensko pod vedením farizejov typu Sulíka, najlepšie svedčia spomienky na OLO. Kde-čo sa síce zmenilo, ale len málo v prospech občana a daňového poplatníka. A keď – tak len v prospech niekoho vyvoleného.

Sulíkov návrh, aby sa ostatní vymedzili voči spolupráci so stranami ako SMER, SNS či ĽSNS, je len ďalším dôkazom bezbrehej drzosti slovenských politikov. O obsadení parlamentu rozhoduje volič, ktorý si aj platí jeho fungovanie vo svoj prospech. Pokiaľ sa nepáči Sulíkovi, koho si volič vybral, môže čušať, nekandidovať a ísť sa živiť nejako inak. Aj tak nepriniesol nič pozitívne, okrem prázdnych gest, a výhovoriek – o kom a čo nevedel. Ak by bol naozaj serióznym politikom, nestrašil by dnes v jeho strane niekto ako Ľ.Galko, neuvažoval by o spolupráci s chrapúňmi a pochybnými existenciami.

Sulik však nemôže inak … skôr bude v pekle snežiť a snehuliaci budú tancovať lambádu, než by on vyhral voľby … slušnosť na Slovensku porastie, keď Sulík zaplesne za sebou politické veraje svojej skrachovanej politickej firmy … a kývať nemusí, sotva-kto bude za ním plakať.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400277x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu