Založ si blog

Slušné Slovensko ? Bez Sulíka a jemu podobných . . .

Áno, aj bez Fica, Danka a spol. Ale v prvom rade bez tých, ktorí nikdy a nič nevedia a teda nie sú spôsobilí riadiť ani prevádzku verejnej latriny …

Nevedel Sulík, že pred voľbami 2010 oslovil množstvo voličov odmietnutím spolupráce s Dzurindom a Miklošom ? Nevedel Sulík, že Kočner je na mafiánskych zoznamoch ? Nevedel Sulík, s kým bol Kollár na dovolenke ? Nevedel Sulík, kto zastupuje záujmy SaS na Podpoľaní ?

Ak znejú odpovede na vyššie položené otázky – áno – nie je spôsobilý na riadenie štátu. Ale vo svetle toho, že plánuje spoluprácu aj s exprezidentom, ktorého sprevádzajú rôzne kauzy, bude odpoveď na položené otázky – iná. A len bude dokonale ilustrovať zásady vodcu liberálov.

Farizejstvo alebo lacný populizmus. Sulíka zaujímajú voliči a potreby občanov len v čase volieb. Príklad ? Pred komunálnymi voľbami každý deň postávala v Krupine reklamná taliga so sloganmi liberálov. Voľby skončili a všetko je po starom. Taliga je preč a rovnako aj všetky vzletné táraniny, ktoré sprevádzali predvolebný čas. Lacný populizmus sa prejavil aj v jeho postoji k eurovalu, pretože jeho odmietnutím nič neriskoval a dobre to vedel. Ak by mu záležalo na ochrane Slovenska pred následkami cudzích dlhov, žiadal by o vystúpenie únie, ktorá nerešpektuje ani vlastné pravidlá. Na to však nemal odvahu …

O tom, ako by dopadlo Slovensko pod vedením farizejov typu Sulíka, najlepšie svedčia spomienky na OLO. Kde-čo sa síce zmenilo, ale len málo v prospech občana a daňového poplatníka. A keď – tak len v prospech niekoho vyvoleného.

Sulíkov návrh, aby sa ostatní vymedzili voči spolupráci so stranami ako SMER, SNS či ĽSNS, je len ďalším dôkazom bezbrehej drzosti slovenských politikov. O obsadení parlamentu rozhoduje volič, ktorý si aj platí jeho fungovanie vo svoj prospech. Pokiaľ sa nepáči Sulíkovi, koho si volič vybral, môže čušať, nekandidovať a ísť sa živiť nejako inak. Aj tak nepriniesol nič pozitívne, okrem prázdnych gest, a výhovoriek – o kom a čo nevedel. Ak by bol naozaj serióznym politikom, nestrašil by dnes v jeho strane niekto ako Ľ.Galko, neuvažoval by o spolupráci s chrapúňmi a pochybnými existenciami.

Sulik však nemôže inak … skôr bude v pekle snežiť a snehuliaci budú tancovať lambádu, než by on vyhral voľby … slušnosť na Slovensku porastie, keď Sulík zaplesne za sebou politické veraje svojej skrachovanej politickej firmy … a kývať nemusí, sotva-kto bude za ním plakať.

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

03.12.2019

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti ... Schopnejší by mali dostávať viac a viac »

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

Ján Baránek

Obvinenie Ficovi neuškodí, skôr mu pomôže, tvrdí Baránek

05.12.2019 18:45

Voliči, ktorí sa rozhodujú medzi Smerom a ĽSNS sa po obvinení Roberta Fica môžu prikloniť k ľavicovej strane, tvrdí politický analytik Ján Baránek.

Nezáleží na odvodoch. Minimálnu penziu dostane každý s 30 odpracovanými rokmi

05.12.2019 17:31

Sociálna poisťovňa od začiatku budúceho roka prizná minimálny dôchodok všetkým penzistom, ktorí získali aspoň 30 rokov dôchodkového poistenia.

parlament

Poslanci schválili novelu, ktorá má prispieť k očiste justície

05.12.2019 16:50

Novela zákona reaguje na podozrenia vyplývajúce z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833682x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu