Založ si blog

Americká politika v tieni praktík nacistov

Americkí vojaci sa presunú do Saudskej Arábie, aby chránili americké záujmy.

A tejto zvrhlosti sa hovorí demokracia. Tragikomédia pokračuje v tom, že Saudská Arábia a jej režim nečelil medzinárodným sankciám napriek pravidelnému porušovaniu ľudských práv, beštiálnemu vraždeniu oponentov aj v zahraničí … asi to v Bruseli nevidia, však. Napokon, tam je každý slepý, ak sa náhodou nehovorí o Rusku.

Dôkazom toho je neotrasiteľná pozícia nominanta korporácií a zjavného alkoholika z Luxemburska, či iného “ukážkového” občana, zapleteného do závažných škandálov v Poľsku … alebo posledná, pre Slovensko naozaj “významná” nominácia L.Ďuriš-Nicholsonovej. Iste, občas treba hodiť každému nejakú kosť a nedá sa poprieť, že lacný populizmus prináša ovocie, hoci sa stačí poriadne pozrieť a praktika “nepriateľ nášho nepriateľa je náš priateľ” priam trčí z každého kúta. Kdesi z kúta šenku zaznelo aj niečo v zmysle, že sa vracia tá škaredšia časť socializmu, v ktorej platilo

Nevadí, že je sprostý, však je náš …

Áno, všetci sme asi svoji … len každý inak. Je však smutné, že sa nemo prizeráme, ako sa presadzujú fašistické črty v americkej politike a ešte nám niekto chce sem prestrčiť okupačnú čižmu vojakov amerického (dnes nepochybne) zločinného režimu. Zdá sa, že domáci kolaboranti zmenili len svoj háv. Niet divu, však niektorí neboli v komunistickej strane len preto, že sa do nej nestihli – dostať.

Stávame sa divnou krajinou …

Krajinou, kde zajtra sme mali – pred tridsiatimi rokmi … a pozajtra sa ocitneme – možno medzi dvoma vojnami.

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

03.12.2019

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti ... Schopnejší by mali dostávať viac a viac »

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

Ján Baránek

Obvinenie Ficovi neuškodí, skôr mu pomôže, tvrdí Baránek

05.12.2019 18:45

Voliči, ktorí sa rozhodujú medzi Smerom a ĽSNS sa po obvinení Roberta Fica môžu prikloniť k ľavicovej strane, tvrdí politický analytik Ján Baránek.

Nezáleží na odvodoch. Minimálnu penziu dostane každý s 30 odpracovanými rokmi

05.12.2019 17:31

Sociálna poisťovňa od začiatku budúceho roka prizná minimálny dôchodok všetkým penzistom, ktorí získali aspoň 30 rokov dôchodkového poistenia.

parlament

Poslanci schválili novelu, ktorá má prispieť k očiste justície

05.12.2019 16:50

Novela zákona reaguje na podozrenia vyplývajúce z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833677x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu