Založ si blog

Americká politika v tieni praktík nacistov

Americkí vojaci sa presunú do Saudskej Arábie, aby chránili americké záujmy.

A tejto zvrhlosti sa hovorí demokracia. Tragikomédia pokračuje v tom, že Saudská Arábia a jej režim nečelil medzinárodným sankciám napriek pravidelnému porušovaniu ľudských práv, beštiálnemu vraždeniu oponentov aj v zahraničí … asi to v Bruseli nevidia, však. Napokon, tam je každý slepý, ak sa náhodou nehovorí o Rusku.

Dôkazom toho je neotrasiteľná pozícia nominanta korporácií a zjavného alkoholika z Luxemburska, či iného “ukážkového” občana, zapleteného do závažných škandálov v Poľsku … alebo posledná, pre Slovensko naozaj “významná” nominácia L.Ďuriš-Nicholsonovej. Iste, občas treba hodiť každému nejakú kosť a nedá sa poprieť, že lacný populizmus prináša ovocie, hoci sa stačí poriadne pozrieť a praktika “nepriateľ nášho nepriateľa je náš priateľ” priam trčí z každého kúta. Kdesi z kúta šenku zaznelo aj niečo v zmysle, že sa vracia tá škaredšia časť socializmu, v ktorej platilo

Nevadí, že je sprostý, však je náš …

Áno, všetci sme asi svoji … len každý inak. Je však smutné, že sa nemo prizeráme, ako sa presadzujú fašistické črty v americkej politike a ešte nám niekto chce sem prestrčiť okupačnú čižmu vojakov amerického (dnes nepochybne) zločinného režimu. Zdá sa, že domáci kolaboranti zmenili len svoj háv. Niet divu, však niektorí neboli v komunistickej strane len preto, že sa do nej nestihli – dostať.

Stávame sa divnou krajinou …

Krajinou, kde zajtra sme mali – pred tridsiatimi rokmi … a pozajtra sa ocitneme – možno medzi dvoma vojnami.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503439x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu