Založ si blog

Voľte šaša, zobudíte sa v cirkuse . . .

V slušnom svete sa neprestupuje z najvyššej ústavnej funkcie do aktívnej politiky. Slušný svet však končí tam, kde sa kupujú politické posty (alebo ústavné funkcie), kde sa zaprie aj nos medzi očami.

Preferencie nie sú podstatné, podstatné je niečo iné. Odpoveď na otázku, prečo sa tlačí A.Kiska do aktívnej politiky. Nie, trápne frázy na reklamných plochách nemusíme naozaj brať do úvahy. Sú rovnako úprimné ako výpovede exprezidenta v kauze pozemku vo Veľkom Slavkove. Alebo smiešne tvrdenia v súvislosti s daňovými postupmi a spoločnosťou KTAG.

Čo je teda v pozadí jeho snahy ? Obava z možného vývoja v kauze KTAG ? Alebo skôr obava z možných iných odhalení ? Ak by sme neboli na Slovensku, dalo by sa konštatovať, že čas ukáže. Ale sme na Slovensku. A na Slovensku je možné všetko. Napríklad podvodníci na zastupiteľských úradoch … alebo ústavní činitelia referujúci na raňajkách členom mafiánskych zoznamov, či spokojne žijúci v ich susedstve. Kdeže nejaký charakter, ten je jediným bohatstvom chudoby a zbytočnou príťažou pre tých, čo majú v živote jedinú zásadu – všetko je na predaj. Asi nebude náhoda, že väčšina týchto ľudí prišla k majetkom veľmi zaujímavými spôsobmi – niektorí zbohatli počas divokej privatizácie, iní sa stali po krachu prvých firiem podnikateľskými a finančnými géniami. A niektorí mali šťastie, že – prežili.

Kto pozná podtatranský región, a nepoznáva ho len ako turistickú atrakciu, pozná aj divočinu, na ktorú sa zmenil v 90.rokoch

Všetko začínalo nenápadne, ak teda nerátame prudký rast cien nehnuteľností v tomto regióne. Najprv sa objavili samozvaní vyberači rôznych poplatkov, niektorí skúšali celkom úspešne vyberať peniaze aj za vstup do niektorých častí našich veľhôr. Kdesi na konci sa objavil exprezident, ktorému nebolo na konci 90.rokov podozrivé, že kupuje pozemok za cenu, ktorá by v spomínanom regióne nestačila ani na kúpu skladacej garáže. Ako sa ten obchod odohral naozaj ?

A ako to bolo s prenájmom penziónu od švédskej vlastníčky, ktorý mal byť bez jej vedomia založený v banke ?

Ako to bolo naozaj s pokusom o vratku DPH v kauze KTAG ? Aká je pravdepodobnosť, že bohatá spoločnosť nemá na účtovníka, znalého daňovej problematiky ?

Aké je skutočné pozadie pozemkových podvodov v Tatrách ?

A kedy podá Kiska žalobu na tých, ktorí ho podľa slov jeho hovorcu podviedli pri kúpe pozemku vo Veľkom Slavkove ?

Veľa otázok, málo odpovedí … 

Je nepochybné, že Kiska sa bojí. Čoho, to nie je isté. Ale celé jeho správanie pôsobí ako póza. Skúsme sa zamyslieť nad jednou otázkou – aká je pravdepodobnosť, že zakladateľ nadácie, ktorá má pomáhať ľuďom a teda naplniť niečo, čomu verí … čo v sebe cíti, a na druhej strane ako najvyšší ústavný činiteľ po takom brutálnom zločine, aký sa odohral vo Veľkej Mači, najprv dokončí svoju dovolenku …  aká je teda pravdepodobnosť, že je jeho verejne prezentované sociálne cítenie – úprimné ?

Geniálny podnikateľ ? Podnikateľ, ktorý náhodou “naslepo” kúpil pozemok, hoci dovtedy si svojich partnerov dôsledne preveroval ? Podnikateľ, ktorý rozbehol geniálny projekt pôžičiek na všetko (hoci za úžernícke úroky) a potom náhodne mal iný pohľad na daňovú problematiku ako úrady ? Naozaj veríte, že tisíce a desaťtisíce obchodov sa dajú realizovať s účtovníkom, ktorý nevie, čo môže byť predmetom vratky DPH a čo je naopak neprípustné ?

Neverím a nebudem veriť … v prípade Kisku je to všetko len póza. Kto má v sebe zakotvené sociálne cítenie, správal by sa úplne inak … kto je čistý, nemá sa čoho báť … pretože na čistého nenájdu nič ani jeho nepriatelia, dokonca ani na Slovensku … a ani pri kontaktoch, aké majú jeho oponenti.

Kostlivec v skrini potopil kde-koho. Jeden hrkoce na súde s Kočnerom a Ruskom … poučenie ? Nepodporujte šašov, ak sa nechcete zobudiť – v cirkuse.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Bosna / Migrant / Migranti /

Frontex: Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ prudko stúpa

13.08.2022 08:36

Ukrajinskí utečenci vstupujúci do EÚ cez jej hraničné priechody nie sú v týchto číslach zahrnutí.

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 08:26

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658817x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu