Založ si blog

Lipšicov národný strom klamstiev

Podľa D.Lipšica je klamanie na súde národným športom na Slovensku. Keď už chce hovoriť o klamstve, mal by spomenúť aj niečo iné – klamstvo je tradíciou aj pri honbe za verejnými funkciami.

Ak by náhodou nevedel, o čom je reč, môže sa pozrieť na predvolebné sľuby tých, ktorí sa neskôr dostali k moci a porovnať ich s realitou. No sotva sa dá očakávať, že by bol z toho zdesený. Ale možno by aspoň mohol poučiť niektorých svojich klientov o tom, za akých okolností sa dá zverejňovať súkromná korešpondencia, kto je oprávnený žiadať o nahliadnutie do nej a podobne. Pretože niektorí jeho klienti zjavne žijú v právnom – bezvedomí.

Ak môže klamať politik za účelom vlastného obohatenia a beztrestne sa mu to prepečie, ťažko čakať iné správanie od občana. Dokonca aj vtedy, ak to robí s rizikom, že sa mu to – neprepečie. Pokiaľ klamú svedkovia v súdnych konaniach, existuje právny postup, ako veci riešiť. A nepochybne by sa mali hľadať aj dôvody, ktoré ich ku klamstvu vedú. No tie sa obvykle – nehľadajú. Možno aj zo strachu, čo všetko a na koho by mohol svedok prezradiť.

Pravda mnohých desí, najmä ak boli alebo sú pri moci. A preto nepadajú otázky, na ktoré by mala verejnosť poznať odpovede.

Napríklad – ako mohol dlhé roky chodiť po Slovensku Černák a vraždiť každého, kto sa mu znepáčil, a nikto si to nevšimol ? Kto ho kryl ? A prečo sa títo ľudia nezodpovedajú pred zákonom ?

Áno, kdesi sa objavilo, a pravidelne objavuje jediné meno, zosnulého Svěchotu. Je to už taká tradícia, zhodiť všetku vinu na toho, kto sa nemôže brániť. No triezvo mysliaci človek vie, že na niečo podobné, teda trvalé zatvorenie očí pred zločinom, nestačí jediný človek. Musí ich byť viac a nepochybne musia spolupracovať.

Horlenie po spravodlivosti nepochybne poteší. Lenže aj Rusko s Kočnerom sú len vrcholom ľadovca. Netreba zabúdať, že oveľa skôr sa objavovali pochybnosti o Ruskovi a napriek tomu mohol vstúpiť nielen do politického života, ale dokonca aj byť členom vlády. Za všetko hovoril spor so S.Pohankom, kde sa vzhľadom na povesť štúdia ESPE nedalo pochybovať, že niečo nie je v poriadku. Napriek tomu vznikla koalícia za účasti Ruska, a jej súčasťou bol aj D.Lipšic. Nevedel, nevidel, alebo nevadilo ? Na to si musí odpovedať sám.

Niet pochýb, že v rokoch 1998 a 2002 potrebovali Dzurinda a spol. mediálne kladivo na protivníkov. Najprv ním bola falošná kauza Markíza, neskôr rýchlokvasená strana P.Ruska.

Nedá sa nevidieť, že nevedeli vyhrať voľby (a nevedia to ani ich nasledovníci), a tak im bol každý a všetko dobré, ak to viedlo k moci. A tak padali klamstvá a uzatvárali sa dohody – s klamármi. Napokon – aj dnes je nasledovníkom Dzurindu a spol. všetko dobré, aby konečne získali moc. A tiež im nič nevadí …

A tak nevadia daňové, pozemkové kauzy, styky s mafiánmi … ten národný strom klamstva je predsa len dobrým rebríkom k moci. A každý ho využije, ak môže …

 

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

03.12.2019

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti ... Schopnejší by mali dostávať viac a viac »

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833857x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu