Založ si blog

Lipšicov národný strom klamstiev

Podľa D.Lipšica je klamanie na súde národným športom na Slovensku. Keď už chce hovoriť o klamstve, mal by spomenúť aj niečo iné – klamstvo je tradíciou aj pri honbe za verejnými funkciami.

Ak by náhodou nevedel, o čom je reč, môže sa pozrieť na predvolebné sľuby tých, ktorí sa neskôr dostali k moci a porovnať ich s realitou. No sotva sa dá očakávať, že by bol z toho zdesený. Ale možno by aspoň mohol poučiť niektorých svojich klientov o tom, za akých okolností sa dá zverejňovať súkromná korešpondencia, kto je oprávnený žiadať o nahliadnutie do nej a podobne. Pretože niektorí jeho klienti zjavne žijú v právnom – bezvedomí.

Ak môže klamať politik za účelom vlastného obohatenia a beztrestne sa mu to prepečie, ťažko čakať iné správanie od občana. Dokonca aj vtedy, ak to robí s rizikom, že sa mu to – neprepečie. Pokiaľ klamú svedkovia v súdnych konaniach, existuje právny postup, ako veci riešiť. A nepochybne by sa mali hľadať aj dôvody, ktoré ich ku klamstvu vedú. No tie sa obvykle – nehľadajú. Možno aj zo strachu, čo všetko a na koho by mohol svedok prezradiť.

Pravda mnohých desí, najmä ak boli alebo sú pri moci. A preto nepadajú otázky, na ktoré by mala verejnosť poznať odpovede.

Napríklad – ako mohol dlhé roky chodiť po Slovensku Černák a vraždiť každého, kto sa mu znepáčil, a nikto si to nevšimol ? Kto ho kryl ? A prečo sa títo ľudia nezodpovedajú pred zákonom ?

Áno, kdesi sa objavilo, a pravidelne objavuje jediné meno, zosnulého Svěchotu. Je to už taká tradícia, zhodiť všetku vinu na toho, kto sa nemôže brániť. No triezvo mysliaci človek vie, že na niečo podobné, teda trvalé zatvorenie očí pred zločinom, nestačí jediný človek. Musí ich byť viac a nepochybne musia spolupracovať.

Horlenie po spravodlivosti nepochybne poteší. Lenže aj Rusko s Kočnerom sú len vrcholom ľadovca. Netreba zabúdať, že oveľa skôr sa objavovali pochybnosti o Ruskovi a napriek tomu mohol vstúpiť nielen do politického života, ale dokonca aj byť členom vlády. Za všetko hovoril spor so S.Pohankom, kde sa vzhľadom na povesť štúdia ESPE nedalo pochybovať, že niečo nie je v poriadku. Napriek tomu vznikla koalícia za účasti Ruska, a jej súčasťou bol aj D.Lipšic. Nevedel, nevidel, alebo nevadilo ? Na to si musí odpovedať sám.

Niet pochýb, že v rokoch 1998 a 2002 potrebovali Dzurinda a spol. mediálne kladivo na protivníkov. Najprv ním bola falošná kauza Markíza, neskôr rýchlokvasená strana P.Ruska.

Nedá sa nevidieť, že nevedeli vyhrať voľby (a nevedia to ani ich nasledovníci), a tak im bol každý a všetko dobré, ak to viedlo k moci. A tak padali klamstvá a uzatvárali sa dohody – s klamármi. Napokon – aj dnes je nasledovníkom Dzurindu a spol. všetko dobré, aby konečne získali moc. A tiež im nič nevadí …

A tak nevadia daňové, pozemkové kauzy, styky s mafiánmi … ten národný strom klamstva je predsa len dobrým rebríkom k moci. A každý ho využije, ak môže …

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480455x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu