Založ si blog

No dobre, Kočner v base a čo ďalej . .. ?

Ak totiž predpokladáme pravdivosť dôkazov,ktoré boli prednesené pred súdom s Kočnerom,asi nám neostane nič iné,len uvoľniť miesto v Ilave alebo Leopoldove.

Pretože tých,ktorí by mali absolvovať trest v najťažšej väznici,bude nepreberné množstvo.Stačí sa zamyslieť nad počtom podozrivých na najvyššej úrovni a položiť si otázku,koľko malých a bezvýznamných “úradníčkov” poslúžilo podľa potreby a pribehlo na prvé zapísknutie.Možno by sa mohlo začať rekreačnými strediskami s množstvom stavieb,ktoré pribúdali ako huby po daždi … a niekde naozaj hlava-nehlava.Napríklad na Donovaloch,ktoré pripomínajú istů časť Bratislavy na druhom brehu Dunaja.Možno by sa malo začať pozerať po menovkách vlastníkov luxusných obydlí a zisťovať,odkiaľ asi získali prostriedky na svoj luxus.A mohlo by sa pokračovať obhliadkou zdevastovaných kúpeľov v Korytnici a vyšetrovať,čo k ich dnešnému dezolátnemu stavu viedlo.

A keď budeme takto uvažovať,kde asi skončíme?Je totiž nepochybné,že proces s Kočnerom a spol.je len vrcholom ľadovca,spod ktorého nečakane “vyplávala” partička nájomných vrahov.Bola len jedna alebo ich bolo viac?Súdiac podľa znakov hrubého amatérizmu pri páchaní zločinu vo Veľkej Mači sa dá oprávnene veriť,že bola odhalená len pre svoj primitívny prístup k páchaniu zločinov,a kdesi v pozadí môžu byť ešte iné partie zločincov,ktoré zatiaľ nikto neodhalil.

Nie.Politické špičky majú veľa masla na hlave a súdne konanie s Kočnerom nie je ani tak ich úspechom,ako skôr zbavením sa figúrky,ktorá sa dostala mimo šachovnice a prestala rešpektovať pravidlá.Pravidlá politiky,pretože zákon zaujíma každého politika len vo vzťahu k oponentom.

Skutoční zločinci ešte potrestaní neboli a ani sa trestu neboja.Tí,ktorí denne predávali a predávajú Slovensko najvyššej ponuke.Ponuke,končiacej v ich vrecku či na ich konte.Doba kešu v igelitke mohla skončiť,ale doba predajnosti politikov neskončí nikdy,pokiaľ nebudú zodpovední za škody spôsobené pri výkone verejných funkcií a nebudú čeliť (drakonickým) trestom.Politika odradíte od korupcie len pomocou strachu – napríklad hrozbou desaťročného trestu väzenia bez ohľadu na to,či dostal fľašu koňaku alebo milión eur na účet kdesi v Karibiku.

Špina je hlboko zažratá.A týka sa svojím spôsobom každého,kto sa pohyboval na najvyšších poschodiach slovenskej politiky.Doba,v ktorej niekto priniesol kávu alebo bonboniéru,pôsobí pri dnešných zlodejinách doslova smiešne.

Môžete dať svoj hlas komukoľvek,ale pokiaľ nebude niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia,nebudete ho zaujímať.A predovšetkým – kto chce štát bez korupcie,musí najprv zlikvidovať podvodné hry na koalície a opozície.Práve tie zakrývajú najviac špiny …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9559854x
Priemerná čítanosť článkov: 3910x

Autor blogu