Založ si blog

No dobre, Kočner v base a čo ďalej . .. ?

Ak totiž predpokladáme pravdivosť dôkazov,ktoré boli prednesené pred súdom s Kočnerom,asi nám neostane nič iné,len uvoľniť miesto v Ilave alebo Leopoldove.

Pretože tých,ktorí by mali absolvovať trest v najťažšej väznici,bude nepreberné množstvo.Stačí sa zamyslieť nad počtom podozrivých na najvyššej úrovni a položiť si otázku,koľko malých a bezvýznamných “úradníčkov” poslúžilo podľa potreby a pribehlo na prvé zapísknutie.Možno by sa mohlo začať rekreačnými strediskami s množstvom stavieb,ktoré pribúdali ako huby po daždi … a niekde naozaj hlava-nehlava.Napríklad na Donovaloch,ktoré pripomínajú istů časť Bratislavy na druhom brehu Dunaja.Možno by sa malo začať pozerať po menovkách vlastníkov luxusných obydlí a zisťovať,odkiaľ asi získali prostriedky na svoj luxus.A mohlo by sa pokračovať obhliadkou zdevastovaných kúpeľov v Korytnici a vyšetrovať,čo k ich dnešnému dezolátnemu stavu viedlo.

A keď budeme takto uvažovať,kde asi skončíme?Je totiž nepochybné,že proces s Kočnerom a spol.je len vrcholom ľadovca,spod ktorého nečakane “vyplávala” partička nájomných vrahov.Bola len jedna alebo ich bolo viac?Súdiac podľa znakov hrubého amatérizmu pri páchaní zločinu vo Veľkej Mači sa dá oprávnene veriť,že bola odhalená len pre svoj primitívny prístup k páchaniu zločinov,a kdesi v pozadí môžu byť ešte iné partie zločincov,ktoré zatiaľ nikto neodhalil.

Nie.Politické špičky majú veľa masla na hlave a súdne konanie s Kočnerom nie je ani tak ich úspechom,ako skôr zbavením sa figúrky,ktorá sa dostala mimo šachovnice a prestala rešpektovať pravidlá.Pravidlá politiky,pretože zákon zaujíma každého politika len vo vzťahu k oponentom.

Skutoční zločinci ešte potrestaní neboli a ani sa trestu neboja.Tí,ktorí denne predávali a predávajú Slovensko najvyššej ponuke.Ponuke,končiacej v ich vrecku či na ich konte.Doba kešu v igelitke mohla skončiť,ale doba predajnosti politikov neskončí nikdy,pokiaľ nebudú zodpovední za škody spôsobené pri výkone verejných funkcií a nebudú čeliť (drakonickým) trestom.Politika odradíte od korupcie len pomocou strachu – napríklad hrozbou desaťročného trestu väzenia bez ohľadu na to,či dostal fľašu koňaku alebo milión eur na účet kdesi v Karibiku.

Špina je hlboko zažratá.A týka sa svojím spôsobom každého,kto sa pohyboval na najvyšších poschodiach slovenskej politiky.Doba,v ktorej niekto priniesol kávu alebo bonboniéru,pôsobí pri dnešných zlodejinách doslova smiešne.

Môžete dať svoj hlas komukoľvek,ale pokiaľ nebude niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia,nebudete ho zaujímať.A predovšetkým – kto chce štát bez korupcie,musí najprv zlikvidovať podvodné hry na koalície a opozície.Práve tie zakrývajú najviac špiny …

Paparazzi na Slovensku končia.

08.03.2021

Sledovanie novinárov sa dostalo do trestno-právnej roviny,čo je skvelá správa pre celú spoločnosť. Ak skončí právoplatným odsúdením vinníkov,bude sa môcť optikou konania v tejto veci môcť hľadieť na všetko,čo bude mať znaky sledovania. A teda aj na zásahy novinárov do súkromia iných osôb,ktoré úplne bežne sledovali a fotografovali počas súkromných [...]

Keď ide o moc, na obetiach (demokratom) nezáleží . . .

07.03.2021

Motto súčasnej vládnej koalície,ktorá si môže dovoliť týždňové prázdniny na premýšľanie v čase,keď umierajú denne desiatky a stovky obetí. Kto napriek súčasnému správaniu parlamentných strán bude pri najbližších voľbách uvažovať o ich podpore,asi nebude úplne v poriadku.Ak teda vynecháme záujmové skupiny,ktoré sledujú len stav bankových účtov. Jediným [...]

Sluhovia boľševického politbyra v Bruseli vraždia národy

06.03.2021

Stačí pozorne počúvať a dnes sa odhaľuje celá pravda o pozadí členstva Slovenska v EÚ,zločinnej privatizácii či výpredaji podnikov do rúk zahraničných subjektov,a iných udalostiach,ktorým doteraz mnohí nerozumeli a iní nechceli rozumieť.A niektorí (za judášsky groš) slúžili. Iste,čakať nejaké úprimné vyjadrenia od politika,akým je E.Kukan,nemôžeme [...]

Zabawa w chowanego

Poľského kňaza známeho z dokumentu o zneužívaní maloletých odsúdili na tri roky väzenia

08.03.2021 23:00

Podľa dokumentu kňaz zneužíval mladistvých zhruba štvrťstoročie, a to údajne za tichej ochrany vysokých cirkevných predstaviteľov.

Bate / Guinea /

Séria výbuchov v Rovníkovej Guinei si vyžiadala 98 obetí a 615 zranených

08.03.2021 22:38

Výbuchy nastali v skladoch munície a výbušnín na základni v prístavnom meste Bata, ekonomickom uzle krajiny, a spôsobili devastáciu budov v areáli i nespočetného množstva domov v okolitých štvrtiach.

Kiska / Čaputová /

Čaputová sa stretla s Kiskom. Niektoré výzvy sa podľa nich ani zmenou vlády zatiaľ nenaplnili

08.03.2021 19:20

Nebýva v politike zvykom, že nástupca so svojím predchodcom vo funkcii majú dobré vzťahy aj podobné pohľady na politický vývoj, priblížila prezidentka.

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,275
Celková čítanosť: 7574956x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu