Založ si blog

No dobre, Kočner v base a čo ďalej . .. ?

Ak totiž predpokladáme pravdivosť dôkazov,ktoré boli prednesené pred súdom s Kočnerom,asi nám neostane nič iné,len uvoľniť miesto v Ilave alebo Leopoldove.

Pretože tých,ktorí by mali absolvovať trest v najťažšej väznici,bude nepreberné množstvo.Stačí sa zamyslieť nad počtom podozrivých na najvyššej úrovni a položiť si otázku,koľko malých a bezvýznamných “úradníčkov” poslúžilo podľa potreby a pribehlo na prvé zapísknutie.Možno by sa mohlo začať rekreačnými strediskami s množstvom stavieb,ktoré pribúdali ako huby po daždi … a niekde naozaj hlava-nehlava.Napríklad na Donovaloch,ktoré pripomínajú istů časť Bratislavy na druhom brehu Dunaja.Možno by sa malo začať pozerať po menovkách vlastníkov luxusných obydlí a zisťovať,odkiaľ asi získali prostriedky na svoj luxus.A mohlo by sa pokračovať obhliadkou zdevastovaných kúpeľov v Korytnici a vyšetrovať,čo k ich dnešnému dezolátnemu stavu viedlo.

A keď budeme takto uvažovať,kde asi skončíme?Je totiž nepochybné,že proces s Kočnerom a spol.je len vrcholom ľadovca,spod ktorého nečakane “vyplávala” partička nájomných vrahov.Bola len jedna alebo ich bolo viac?Súdiac podľa znakov hrubého amatérizmu pri páchaní zločinu vo Veľkej Mači sa dá oprávnene veriť,že bola odhalená len pre svoj primitívny prístup k páchaniu zločinov,a kdesi v pozadí môžu byť ešte iné partie zločincov,ktoré zatiaľ nikto neodhalil.

Nie.Politické špičky majú veľa masla na hlave a súdne konanie s Kočnerom nie je ani tak ich úspechom,ako skôr zbavením sa figúrky,ktorá sa dostala mimo šachovnice a prestala rešpektovať pravidlá.Pravidlá politiky,pretože zákon zaujíma každého politika len vo vzťahu k oponentom.

Skutoční zločinci ešte potrestaní neboli a ani sa trestu neboja.Tí,ktorí denne predávali a predávajú Slovensko najvyššej ponuke.Ponuke,končiacej v ich vrecku či na ich konte.Doba kešu v igelitke mohla skončiť,ale doba predajnosti politikov neskončí nikdy,pokiaľ nebudú zodpovední za škody spôsobené pri výkone verejných funkcií a nebudú čeliť (drakonickým) trestom.Politika odradíte od korupcie len pomocou strachu – napríklad hrozbou desaťročného trestu väzenia bez ohľadu na to,či dostal fľašu koňaku alebo milión eur na účet kdesi v Karibiku.

Špina je hlboko zažratá.A týka sa svojím spôsobom každého,kto sa pohyboval na najvyšších poschodiach slovenskej politiky.Doba,v ktorej niekto priniesol kávu alebo bonboniéru,pôsobí pri dnešných zlodejinách doslova smiešne.

Môžete dať svoj hlas komukoľvek,ale pokiaľ nebude niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia,nebudete ho zaujímať.A predovšetkým – kto chce štát bez korupcie,musí najprv zlikvidovať podvodné hry na koalície a opozície.Práve tie zakrývajú najviac špiny …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400435x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu