Založ si blog

Obeťou je národ

Dvíha sa mi žalúdok,keď sa rôzne politické “autority” chcú hrať na nevinné obete (nielen Kočnera) a stavajú sa do pozície tých,ktorí by mali očistiť túto krajinu (vari sa sami odsúdia a zavrú do väzenia?)

Slovensko je doslova rajom pre špekulantov zo zahraničia a domácich “kúzelníkov” napojených na politické elity.Zákony sa tvoria podľa ich potrieb a nemôžeme sa čudovať,v akom stave je tento štát.Je to len následok hľadania,kto viac sľúbi a kto (čo najmenej) dodrží.Pretože politik dodrží slovo len voči tomu,koho sa bojí.A slovenský politik sa bojí mnohého,no národ je mu – na smiech.Zákony vidí ako trhací kalendár,kde zahodí všetko,čo sa nehodí.

Po tridsiatich rokoch sľubov všetkého možného i nemožného dospela generácia 70.rokov do veku,kde už nemusí ticho veriť,ale môže si pokojne povedať svoj názor,pretože už nemá čo stratiť.Smutné však je,že ešte stále nežijeme v dobe,kde by bolo bezpečné povedať svoj názor a pokojne sa pod ním aj podpísať.Ani dnes nemáme ani ten základ – slobodu slova.Možno aj preto,že slovo je nebezpečnou zbraňou,ktorej sa najviac boja mocní.Či už zlodeji alebo klamári.A niektorí sa nezastavia pred ničím.Ani pred vraždou.

Kto si bez viny,hoď kameňom.Nie,vinní sme všetci.Dovolili sme,aby nám prerástli cez hlavu.A ešte sme si to aj zaplatili.

Dvíha sa mi žalúdok pri poznaní,že sme mali sudcov,ktorí písali rozsudky na objednávku,alebo si dokonca nechali písať rozsudky rôznymi poskokmi vagabundov.A prichádza mi na myseľ otázka,koľko ľudí bolo vlastne spravodlivo súdených a odsúdených po roku 1990.A koľkí boli súdení a odsúdení len preto,že niekomu prekážali.Otázka,súvisiaca s hľadaním pravdy a spravodlivosti.Otázka,prečo je mediálnou hviezdou mnohonásobný vrah odsúdený na doživotie,ktorý sa priznáva k zločinom v nádejí,že niekto povie dosť po 25 rokoch vo väzení,ale nikto sa nepýta a ani nehľadá odpoveď na to,ako mohol niekto zavraždiť či dať zavraždiť desiatky ľudí bez toho,aby si to niekto (zodpovedný) všimol.Prečo už dávno nestoja títo ľudia pred súdom a nezodpovedajú sa?Však ak je prípustné pokračovanie stíhania Mečiara,nemal by byť problém ani v ich prípade,nie?Prečo sa stále hovorí,že Bystrica sa od čias trojhlavej mafie zmenila len málo,alebo skoro vôbec?
Ak by mohli voľby niečo zmeniť,už by boli zrušené.Ak by mohol niečo zmeniť volič,už by bolo zrušené volebné právo.Ak by mohol novinár niečo slobodne napísať,bola by obnovená cenzúra.Všetko pre istotu.
Moc chodí po svete v špinavom kabáte a možno preto sa skrýva.Ak niekto zatínal päste v roku 1990 pri prvých “slobodných” voľbách,dnes musí peniť.Kto si dnes pozrie kandidátky politických strán,nemôže ich čítať s pokojom srdci.Kto si prečíta ich predvolebné sľuby,musí sa cítiť zhnusene.Kto a čo dnes sľubuje?Ak niekto prejednával včera s mafiánom voľbu generálneho prokurátora,s kým bude zajtra rozhodovať o Slovensku a slovenskom národe?

Politik musí mať strach z voliča,aby ho neklamal.Musí mať strach zo zákona,aby nekradol.Ak môže volič denne bojovať o prežitie,politik musí bojovať denne … o dôveru … no slovenskému politikovi stačí klamať a ukazovať na iných …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

odhŕňač, BBSK, nové autá, zimná údržba

Flotila zimnej údržby stála župu osem miliónov eur. Rovnaký balík chce vraziť do ďalších áut

06.10.2022 16:17

Nové mechanizmy pomôžu aj na komplikovaných horských prechodoch.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730456x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu