Založ si blog

Obeťou je národ

Dvíha sa mi žalúdok,keď sa rôzne politické “autority” chcú hrať na nevinné obete (nielen Kočnera) a stavajú sa do pozície tých,ktorí by mali očistiť túto krajinu (vari sa sami odsúdia a zavrú do väzenia?)

Slovensko je doslova rajom pre špekulantov zo zahraničia a domácich “kúzelníkov” napojených na politické elity.Zákony sa tvoria podľa ich potrieb a nemôžeme sa čudovať,v akom stave je tento štát.Je to len následok hľadania,kto viac sľúbi a kto (čo najmenej) dodrží.Pretože politik dodrží slovo len voči tomu,koho sa bojí.A slovenský politik sa bojí mnohého,no národ je mu – na smiech.Zákony vidí ako trhací kalendár,kde zahodí všetko,čo sa nehodí.

Po tridsiatich rokoch sľubov všetkého možného i nemožného dospela generácia 70.rokov do veku,kde už nemusí ticho veriť,ale môže si pokojne povedať svoj názor,pretože už nemá čo stratiť.Smutné však je,že ešte stále nežijeme v dobe,kde by bolo bezpečné povedať svoj názor a pokojne sa pod ním aj podpísať.Ani dnes nemáme ani ten základ – slobodu slova.Možno aj preto,že slovo je nebezpečnou zbraňou,ktorej sa najviac boja mocní.Či už zlodeji alebo klamári.A niektorí sa nezastavia pred ničím.Ani pred vraždou.

Kto si bez viny,hoď kameňom.Nie,vinní sme všetci.Dovolili sme,aby nám prerástli cez hlavu.A ešte sme si to aj zaplatili.

Dvíha sa mi žalúdok pri poznaní,že sme mali sudcov,ktorí písali rozsudky na objednávku,alebo si dokonca nechali písať rozsudky rôznymi poskokmi vagabundov.A prichádza mi na myseľ otázka,koľko ľudí bolo vlastne spravodlivo súdených a odsúdených po roku 1990.A koľkí boli súdení a odsúdení len preto,že niekomu prekážali.Otázka,súvisiaca s hľadaním pravdy a spravodlivosti.Otázka,prečo je mediálnou hviezdou mnohonásobný vrah odsúdený na doživotie,ktorý sa priznáva k zločinom v nádejí,že niekto povie dosť po 25 rokoch vo väzení,ale nikto sa nepýta a ani nehľadá odpoveď na to,ako mohol niekto zavraždiť či dať zavraždiť desiatky ľudí bez toho,aby si to niekto (zodpovedný) všimol.Prečo už dávno nestoja títo ľudia pred súdom a nezodpovedajú sa?Však ak je prípustné pokračovanie stíhania Mečiara,nemal by byť problém ani v ich prípade,nie?Prečo sa stále hovorí,že Bystrica sa od čias trojhlavej mafie zmenila len málo,alebo skoro vôbec?
Ak by mohli voľby niečo zmeniť,už by boli zrušené.Ak by mohol niečo zmeniť volič,už by bolo zrušené volebné právo.Ak by mohol novinár niečo slobodne napísať,bola by obnovená cenzúra.Všetko pre istotu.
Moc chodí po svete v špinavom kabáte a možno preto sa skrýva.Ak niekto zatínal päste v roku 1990 pri prvých “slobodných” voľbách,dnes musí peniť.Kto si dnes pozrie kandidátky politických strán,nemôže ich čítať s pokojom srdci.Kto si prečíta ich predvolebné sľuby,musí sa cítiť zhnusene.Kto a čo dnes sľubuje?Ak niekto prejednával včera s mafiánom voľbu generálneho prokurátora,s kým bude zajtra rozhodovať o Slovensku a slovenskom národe?

Politik musí mať strach z voliča,aby ho neklamal.Musí mať strach zo zákona,aby nekradol.Ak môže volič denne bojovať o prežitie,politik musí bojovať denne … o dôveru … no slovenskému politikovi stačí klamať a ukazovať na iných …

Paparazzi na Slovensku končia.

08.03.2021

Sledovanie novinárov sa dostalo do trestno-právnej roviny,čo je skvelá správa pre celú spoločnosť. Ak skončí právoplatným odsúdením vinníkov,bude sa môcť optikou konania v tejto veci môcť hľadieť na všetko,čo bude mať znaky sledovania. A teda aj na zásahy novinárov do súkromia iných osôb,ktoré úplne bežne sledovali a fotografovali počas súkromných [...]

Keď ide o moc, na obetiach (demokratom) nezáleží . . .

07.03.2021

Motto súčasnej vládnej koalície,ktorá si môže dovoliť týždňové prázdniny na premýšľanie v čase,keď umierajú denne desiatky a stovky obetí. Kto napriek súčasnému správaniu parlamentných strán bude pri najbližších voľbách uvažovať o ich podpore,asi nebude úplne v poriadku.Ak teda vynecháme záujmové skupiny,ktoré sledujú len stav bankových účtov. Jediným [...]

Sluhovia boľševického politbyra v Bruseli vraždia národy

06.03.2021

Stačí pozorne počúvať a dnes sa odhaľuje celá pravda o pozadí členstva Slovenska v EÚ,zločinnej privatizácii či výpredaji podnikov do rúk zahraničných subjektov,a iných udalostiach,ktorým doteraz mnohí nerozumeli a iní nechceli rozumieť.A niektorí (za judášsky groš) slúžili. Iste,čakať nejaké úprimné vyjadrenia od politika,akým je E.Kukan,nemôžeme [...]

Zabawa w chowanego

Poľského kňaza známeho z dokumentu o zneužívaní maloletých odsúdili na tri roky väzenia

08.03.2021 23:00

Podľa dokumentu kňaz zneužíval mladistvých zhruba štvrťstoročie, a to údajne za tichej ochrany vysokých cirkevných predstaviteľov.

Bate / Guinea /

Séria výbuchov v Rovníkovej Guinei si vyžiadala 98 obetí a 615 zranených

08.03.2021 22:38

Výbuchy nastali v skladoch munície a výbušnín na základni v prístavnom meste Bata, ekonomickom uzle krajiny, a spôsobili devastáciu budov v areáli i nespočetného množstva domov v okolitých štvrtiach.

Kiska / Čaputová /

Čaputová sa stretla s Kiskom. Niektoré výzvy sa podľa nich ani zmenou vlády zatiaľ nenaplnili

08.03.2021 19:20

Nebýva v politike zvykom, že nástupca so svojím predchodcom vo funkcii majú dobré vzťahy aj podobné pohľady na politický vývoj, priblížila prezidentka.

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,275
Celková čítanosť: 7574867x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu