Založ si blog

Obeťou je národ

Dvíha sa mi žalúdok,keď sa rôzne politické “autority” chcú hrať na nevinné obete (nielen Kočnera) a stavajú sa do pozície tých,ktorí by mali očistiť túto krajinu (vari sa sami odsúdia a zavrú do väzenia?)

Slovensko je doslova rajom pre špekulantov zo zahraničia a domácich “kúzelníkov” napojených na politické elity.Zákony sa tvoria podľa ich potrieb a nemôžeme sa čudovať,v akom stave je tento štát.Je to len následok hľadania,kto viac sľúbi a kto (čo najmenej) dodrží.Pretože politik dodrží slovo len voči tomu,koho sa bojí.A slovenský politik sa bojí mnohého,no národ je mu – na smiech.Zákony vidí ako trhací kalendár,kde zahodí všetko,čo sa nehodí.

Po tridsiatich rokoch sľubov všetkého možného i nemožného dospela generácia 70.rokov do veku,kde už nemusí ticho veriť,ale môže si pokojne povedať svoj názor,pretože už nemá čo stratiť.Smutné však je,že ešte stále nežijeme v dobe,kde by bolo bezpečné povedať svoj názor a pokojne sa pod ním aj podpísať.Ani dnes nemáme ani ten základ – slobodu slova.Možno aj preto,že slovo je nebezpečnou zbraňou,ktorej sa najviac boja mocní.Či už zlodeji alebo klamári.A niektorí sa nezastavia pred ničím.Ani pred vraždou.

Kto si bez viny,hoď kameňom.Nie,vinní sme všetci.Dovolili sme,aby nám prerástli cez hlavu.A ešte sme si to aj zaplatili.

Dvíha sa mi žalúdok pri poznaní,že sme mali sudcov,ktorí písali rozsudky na objednávku,alebo si dokonca nechali písať rozsudky rôznymi poskokmi vagabundov.A prichádza mi na myseľ otázka,koľko ľudí bolo vlastne spravodlivo súdených a odsúdených po roku 1990.A koľkí boli súdení a odsúdení len preto,že niekomu prekážali.Otázka,súvisiaca s hľadaním pravdy a spravodlivosti.Otázka,prečo je mediálnou hviezdou mnohonásobný vrah odsúdený na doživotie,ktorý sa priznáva k zločinom v nádejí,že niekto povie dosť po 25 rokoch vo väzení,ale nikto sa nepýta a ani nehľadá odpoveď na to,ako mohol niekto zavraždiť či dať zavraždiť desiatky ľudí bez toho,aby si to niekto (zodpovedný) všimol.Prečo už dávno nestoja títo ľudia pred súdom a nezodpovedajú sa?Však ak je prípustné pokračovanie stíhania Mečiara,nemal by byť problém ani v ich prípade,nie?Prečo sa stále hovorí,že Bystrica sa od čias trojhlavej mafie zmenila len málo,alebo skoro vôbec?
Ak by mohli voľby niečo zmeniť,už by boli zrušené.Ak by mohol niečo zmeniť volič,už by bolo zrušené volebné právo.Ak by mohol novinár niečo slobodne napísať,bola by obnovená cenzúra.Všetko pre istotu.
Moc chodí po svete v špinavom kabáte a možno preto sa skrýva.Ak niekto zatínal päste v roku 1990 pri prvých “slobodných” voľbách,dnes musí peniť.Kto si dnes pozrie kandidátky politických strán,nemôže ich čítať s pokojom srdci.Kto si prečíta ich predvolebné sľuby,musí sa cítiť zhnusene.Kto a čo dnes sľubuje?Ak niekto prejednával včera s mafiánom voľbu generálneho prokurátora,s kým bude zajtra rozhodovať o Slovensku a slovenskom národe?

Politik musí mať strach z voliča,aby ho neklamal.Musí mať strach zo zákona,aby nekradol.Ak môže volič denne bojovať o prežitie,politik musí bojovať denne … o dôveru … no slovenskému politikovi stačí klamať a ukazovať na iných …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

Benny Ganc

Harrisová vyjadrila na stretnutí s Gancom hlboké znepokojenie zo situácie v Gaze

05.03.2024 07:20

Izrael vyzvala, aby do palestínskej enklávy vpustil viac dodávok humanitárnej pomoci.

Trump

Trump zvíťazil v republikánskom zhromaždení v Severnej Dakote

05.03.2024 06:17

Bez problémov tam porazil svoju hlavnú rivalku, bývalú veľvyslankyňa USA pri OSN, Nikki Haleyovú a posilnil si pozíciu pred tzv. super utorkom.

obezita, prejedanie, tlstý muž

Obezita a nadváha zabíjajú na Slovensku tisícky ľudí ročne. Experti však prinášajú pozitívne správy

05.03.2024 06:05

Obezita ohrozuje pečeň rovnako ako alkohol, upozorňujú odborníci.

Poľsko, NATO, vojna

ONLINE: Brusel chce prepnúť obranný priemysel EÚ do režimu 'vojnovej ekonomiky'

05.03.2024 06:00, aktualizované: 06:25

Predstavitelia EÚ podľa agentúry Reuters chcú, aby bruselské orgány zohrávali väčšiu úlohu v politike obranného priemyslu.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411627x
Priemerná čítanosť článkov: 3852x

Autor blogu