Založ si blog

Svet putujúcich chorôb

Hranice nie sú korzo,povedal jeden komunistický politik.Mnohí ho za to kritizovali,ale dnes sa ukazuje aj možný hlbší význam danej myšlienky.

Je to pohodlné,keď môžete nerušene prechádzať z jedného štátu do druhého,nie sú žiadne kontroly alebo len minimálne.Komfort končí vo chvíli,keď sa rozhodnú cez vašu krajinu prejsť (alebo v nej usadiť) davy zbedačených ľudí,ktorých vyhnala z vlasti chamtivá politika elitárskych veľmocí,ktoré konflikty začínajú,ale nikdy nenesú zodpovednosť za ich následky.Komfort končí vo chvíli,keď sa objaví ochorenie,s ktorým nemá moderná veda skúsenosti a môže sa prakticky neobmedzene prenášať medzi ľuďmi.

Zrazu nadobúda myšlienka “Hranice nie sú korzo” úplne iný význam.Zrazu sa ukazuje,že prakticky nekontrolovaný pohyb osôb môže byť oveľa väčším zlom,než jeho (primerané) obmedzenie.Pretože medzi možnosťami neobmedzeného cestovania a neobmedzeného pohybu je predsa len nejaký,no podstatný rozdiel.A treba pripomenúť aj niečo iné – zásluhou neobmedzeného pohybu tovaru máme dnes úplne bežne na trhu produkty,ktorých škodlivosť sa objaví v hodine dvanástej alebo aj po nej.Napríklad produkty “dochutené” technickou soľou,či iné “zázraky”.

Keď ide o peniaze,charakter ide bokom …

Čo sa asi stane,ak bude nutné hromadné obmedzenie pohybu obyvateľstva pre zamedzenie šírenia nákazy ? Aký to bude mať dopad na ekonomiku a akým spôsobom sa zaistia základné potreby obyvateľstva ? Na niečo podobné nemá peniaze žiadna krajina. Znamená to taký úder pre každú ekonomiku,že následky sa nedajú vôbec odhadnúť.

A predstavme si situáciu,že by bolo potrebné aj obmedzenie pohybu tovaru.Čo by to znamenalo pre jednostranne orientovanú slovenskú ekonomiku,ktorá je dnes potravinovo závislá na dovoze ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730519x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu