Založ si blog

Jedovaté ovocie stromu ľahostajnosti

Kedysi boli na krízové situácie vytvorené sklady CO.A bolo tam (na danú dobu) všetko dostupné vybavenie.Keď som sa včera opýtal jedného známeho,mávol rukou so slovami “Ani sa radšej nepýtaj”

Nuž a tak som sa radšej nepýtal,len skúsil zamyslieť.(Asi) nemáme sklady s materiálom pre krízové situácie.(Určite) nemáme ani dostatočné kapacity v nemocniciach,pretože čo sa dalo,bolo sprivatizované do rúk rôznych pobehajov.A keďže tým išlo predovšetkým o kšeft,čo sa dalo,to zmenili na svoj obraz (a kto veril,že im ide o zvýšenie kvality služieb v zdravotníctve,doporučujem namočiť hlavu do studenej vody,najlepšie v potoku).Kto nemá peniaze,nemá nárok (stačí sledovať zoznamy so záplavou dlžníkov na poistení,hlavne sa treba skladať na liečenie feťákov,alkoholikov a gamblerov).Výsledok – dnes sa trasieme pred pandémiou,ktorej póvodcu ani nepoznáme.

Nie,dnes už neverím,že to pominie zásluhou leta,teplých dní a podobne.A ak,tak len do jesene (čisto môj názor)

Dnes si myslím,že môžu tancovať “šťastím” tí,ktorí majú nejakú záhradu či políčko.Už sme totiž videli,ako sa zachovajú naši “partneri”,keď tečie do topánok – jednoducho im je bližšia košeľa než kabát a pokojne siahnu aj na cudzie.Dokázali to v prípade zdravotníckeho materiálu,a ešte ľahšie to dokážu v prípade potravín.Možno konečne dokážeme pochopiť,o čom je potravinová bezpečnosť štátu a prečo sa nemá dať moc do rúk (predajných) “kreténov”,ktorých jedinou praxou po skončení štúdia (ak vôbec študovali) je disciplína,ktorej sa v radoch pospolitého ľudu hovorí – rektálny alpinizmus.

Kto môže,mal by niečo pestovať pre strýčka Príhodu.Človek by mal byť pripravený na najhoršie a veriť v najlepšie.A hlavne – sýty hladnému neverí a bohatý má česť priviazanú o výpis z banky (a sotva slovenskej).Bolo to tak počas poslednej svetovej vojny a bude to tak vždy,česť výnimkám.

Plán riešenia ? Kdeže,slovenský politik má len plán na prevzatie moci.

Ak by to bolo inak,nemal by nastupujůci “mocipán” len reči o tom,čo majú mať pripravené druhí.Pokiaľ je však nedostatok základných ochranných prostriedkov pre obyvateľstvo,je to fatálne zlyhanie celého systému a všetkých,ktorí boli pri moci.No skôr sa dá povedať,že žiadny systém nemali,teda okrem vlastnej pohodlnej obživy.

Ovocie stromu našej ľahostajnosti je jedovaté.Zaslúžene.Roky sme sa opájali voľbou menšieho zla a výsledkom môže byť jediné – zlo.Možno konečne sa zamyslíme a začneme hľadať …

Dobro … dobro pre nás všetkých,nielen pre skupinu vyvolených.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Dědeček zbabelo ušiel zo súdu. Vodiča zo Zochovej budú stíhať na slobode

06.10.2022 16:32, aktualizované: 19:40

Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie. Prokurátor sa odvolal.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730600x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu