Založ si blog

Trápne hádky (o prdy) v slovenskom hokeji

Vlna zlosti sa prevalila Slovenskom pri rozhodnutí Ligovej rady,že hokejovým majstrom Slovenska sa stala po predčasne ukončenej sezóne – Banská Bystrica.A všetci začali mentorovať,aké je to hnusné … nemorálne a ešte neviem aké …

Predovšetkým v súčasnej situácii trápi nejaký titul spoza zeleného stola asi málokoho.Presnejšie len tých,ktorí špekulovali a akosi to nevyšlo.Napokon,aj zástupca nespokojných Košíc verejne priznal,že sa “šetrili” na play-off,čo v praxi znamená,že fanúšikovia si zaplatili – za poloprodukt ? Alebo ako to nazvať ? Pretože fanúšik si platí za plnohodnotný výkon …

V slovenskom hokeji však toho smrdí oveľa viac.Môžeme začať známym fígľom,ktorého výsledkom bola predražená rekonštrukcia štadióna Slovana.Môžeme pokračovať inou fraškou,ktorá sa odohrala pri návrate Slovana do “extraligy”,súvisiacou s jeho dlhmi.Môžeme pokračovať hanbou,ktorú znášalo Slovensko v sůvislosti s dlhmi Slovana počas jeho pôsobenia v KHL.

A našlo by sa kde-čo iné.Problém je však niekde inde.Ak sú podľa vyjadrenia Šatana pravidlá zastaralé a nezodpovedajú dobe,treba ich zmeniť.Ale pokiaľ platia – treba ich rešpektovať.A treba rešpektovať aj ich následky – napríklad dvojzmyselný výklad,ktorý sa nemusí vždy každému páčiť.A ani nebude.

Nie,nemuseli vyhlásiť majstra,ale mohli.Čo je podstatné,Bystrica si zaslúžila ocenenie za svoje výkony počas celej sezóny.Nešpekulovala,nevyberala si súperov do play-off,ale hrala počas celej sezóny naplno.

Áno,jej dominancia vadí kde-komu.Počnúc susedmi od Zvolena,ktorým bol bystrický hokej dlhé roky na smiech a dnes nie sú nadšení postavením suseda a jeho výsledkami.Končiac nespokojným Košičanmi,ktorí už nejaký rok nestačia na špičku a prizerali sa len súbojom hokejovej Nitry a bojovnej Bystrice o tituly v posledných rokoch.A nezabúdajúc na Bratislavu,od ktorej každý čakal ukončenie dominancie Pažravej od Hrona,ale veci išli inou cestou.

Kto by sa stal majstrom,keby sa hralo play-off ? Keby sme sa starali o seba tak,ako sme mohli – možno by sme dnes nečelili vírusovej nákaze.Pretože keby pes … poznáte,však ? Život nie je o keby a nie je ani o klamaní platiacich fanúšikov – šetrením.

Dnes ide ľuďom o zdravie a život.A hokejový titul ? Povedzme si otvorene,ak by nebol štvrtý za sebou,ani pes by po ňom neštekol.Netreba sa skrývať za falošnú masku morálky … dnes treba kašlať na malichernosti,a riešiť to dôležité – o návrat do normálneho života.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Stará vojenská munícia Trenčianske Teplice

Muníciu už mali bratia vo zveráku, otec prišiel v pravej chvíli

13.08.2022 09:00

Hory okolo Trenčianskych Teplíc môžu ukrývať viac vojenskej munície ako potok, v ktorom sa pred pár dňami našla nefunkčná časť.

Bosna / Migrant / Migranti /

Frontex: Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ prudko stúpa

13.08.2022 08:36

Ukrajinskí utečenci vstupujúci do EÚ cez jej hraničné priechody nie sú v týchto číslach zahrnutí.

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658874x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu