Založ si blog

Dámy a páni, kapitalizmus chránia vojny !

Kto sníva o návrate socializmu,radšej nech zabudne.Záujmy kapitalizmu boli vždy chránené vojnami a brutálnou silou,dôstojne sa skrývajúcimi za vzletnými slovami typu sloboda či demokracia.

A sotva niekto z bohatých pristúpi na to,aby sa vzdal svojho pohodlia (nakradnutého bohatstva v zlodejskej privatizácii či dedičstva po vystrieľaných alebo uväznených mafiánskych bratoch).Na to rovno zabudnite.Kto náhodou vystúpi z kola,môže ísť na exkurziu do Iraku,Líbye,Afganistanu,Sýrie alebo sa opýtať (opakovane podvedených Kurdov),ako to vo svete chodí.Vo svete 1% zločineckej moci,kde ľudský život neznamená absolútne nič.Alebo len číslo v štatistike.

A môžeme si za to sami.Pustili sme si do kožucha skrachované demokratické vši,ktoré pred fatálnou hospodárskou krízou zachránil len rozpad východného bloku a nové trhy na ovládnutie za pomoci domácich kolaborantov,ktorým stačili honosné vily,autá,lesk rôznych večierkov a trvalý bezprácny príjem.A niektoré ošípané sa dokázali udržať pri koryte až do konca svojich dní,iné zase objavili nový spôsob udržania príjmu – napríklad terorizovaním svojich susedov v mene rozšírenia svojho majetku.Však si stačí spomenúť na jedného boxera,ktorého jedinou odpoveďou oponentom bola veta “chceš po papuli ?”.Nečudo,však tento špinavec veľmi dobre vedel,že sám po papuli dostať nemôže,aj keby bol súper väčší chlap.

Čo si teda asi predstavujete ? Vzdajú sa moci a pôjdu kade-ľahšie ? Zabudnite …

Dokonca ešte aj tí,ktorí pravidelne vykrikovali o spoločnosti pre ľudí,to naposledy vzdali a do volieb nešli.Niet divu,však od roku 1990 nepochopili,odkiaľ treba začať.Priam smiešne vyznelo pripomenutie “vodcu proletariátu” (prečo mi to slovné spojenie pripomína aj Hitlera ?),ktorý mal svoje výročie.A mimochodom,obaja spomenutí mali niečo spoločné – v istej dobe ich výrazne podporoval … kto asi ? Veľkokapitál,pretože chcel cez nich naplniť svoje záujmy.Len akosi pozabudol na staré známe – revolúcie požierajú vlastné deti.

Spoločenská zmena znamená konflikt.Konflikt znamená utrpenie v dôsledku násilia.Násilia,ktorého sa mocní tohoto sveta nikdy neštítia.Kto by o niečo podobné stál ? Zvlášť na Slovensku,kde si národ pravidelne a viac-menej mlčky nechával ukradnúť (či predať) všetko,čo ho symbolizovalo.Alebo čo si za ťažkých obetí v pote tváre a mozoľoch rúk vybudoval.

Kto to ešte nepochopil,problémom spoločnosti neboli pravoverní komunisti a nie sú pravoverní demokrati.Skutočným problémom spoločnosti sú “filcky”,ktoré sa na ich chrbte viezli a vezú.A budú na akomkoľvek chrbte,ktorý zaručí ich komfort a pohodlie.

Rozvrat spoločnosti je zreteľný.Jeho najsilnejším dôkazom je fakt,že dnes niekde zachraňujú ľudí pomôcky,zaprášené prachom desaťročí,ktoré po sebe zanechali tí,ktorí vôbec nemysleli na potreby a túžby ľudí,lebo

…. kontrolovali na hraniciach a nezaistili dostatok banánov,mandarínok a po vyhorení papierní – toaletného papiera.A nútili pracovať ľudí s tulením syndrómom …

 

Svet za fóliou a iné kuriozity

19.05.2020

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou. Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo [...]

Agenti-dementi v službách demokracie/kleptokracie

17.05.2020

Nie je ničím udivujúcim,že sme padli do éry mediálneho kreténizmu – teda epochy,v ktorej sa za pravdu vydáva to,čo je dobre zaplatené A tak nám mediálni agenti-dementi neustále predhadzujú,ako skončili ľudia,ktorí sa vzopreli komunistickým mocipánom.Asi treba pripomenúť,ako dopadli ľudia,ktorí sa vzopreli demokratickým prascom pri zmenách vládnych garnitúr alebo [...]

Policajný prezident nie je poštár ! !!

10.05.2020

Odobratie ochrankára a vodiča v jednej osobe policajnému prezidentovi Lúčanskému sa dá pochopiť rôznym spôsobom. Buď je to prvý krok k jeho výmene,alebo primitívny akt servilnosti,ktorý nemá nič spoločné s realitou.Nech je to už akokoľvek,mali by sa zodpovední rýchlo prebudiť a uvedomiť si,že policajný prezident nie je poštár na zapadnutej dedine,kde žije viac [...]

Martin Slosiarik, agentúra Focus

Fico vs. Pellegrini? Súboj Titanov ublíži Smeru, tvrdí Slosiarik

26.05.2020 17:47

Expremiér Peter Pellegrini potiahol Smer k dobrému volebnému výsledku. Ak odíde, stranou to môže zatriasť, tvrdí Martin Slosiarik.

čaputová

Čaputová diskutovala s odborníkmi z oblasti práva o zmenách v prokuratúre

26.05.2020 16:40, aktualizované: 17:49

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebuje prokuratúra zmeny a má im predchádzať poctivá odborná debata.

Kremeľ

Slovensko môže zachrániť život desiatkam Rusov

26.05.2020 16:36

Premiér Igor Matovič ponúkol Rusku, že mu Slovensko zapožičia 75 umelých pľúcnych ventilátorov pre pacientov s ochorením COVID-19.

Lenka Praženková

Členovia Súdnej rady podali návrh na odvolanie svojej predsedníčky Lenky Praženkovej

26.05.2020 16:16, aktualizované: 16:57

Jej ďalším zotrvaním vo funkcii by bola podľa nich vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 6711212x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu