Založ si blog

Preferujete (nezmyselne) lacné služby ? Budete teraz platiť ešte raz !

Je akýmsi slovenským národným športom snaha o šetrenie za každú cenu.A často sa nepoučia ani tí,ktorí sa už popálili.

Akcie,zľavy a iné ponuky podobného druhu lákajú ľudí,ktorí nad tým často ani nepremýšľajú.V prípade tovaru sa často jedná o položky tesne pred uplynutím záruky (týka sa to najmä potravín),alebo tovar,ktorý sa z nejakého dôvodu (často nekvality) neosvedčil.V prípade služieb sa jedná o rôzne skvelé ponuky na poslednú chvíľu (napríklad zájazdy,kde namiesto fantasticky nafoteného hotela či penziónu čaká často hlučná a špinavá diera),alebo aj prepravné služby rôznych poskytovateľov,ktorých cena často nezodpovedá ani nákladom na jej poskytnutie.A ľudia sa hrnú,chvália svoju úsporu a nepremýšľajú.Špeciálnou kategóriou sporivcov sů tí,ktorí sa rozhodnú ušetriť vyjednávaním o cene služby – bez dokladu.Málokto premýšľa nad tým,ako sa mu jeho konanie môže v budúcnosti vypomstiť.Presnejšie,všetci veria,že robia správne a nič sa nemôže stať,a ak predsa – tak len iným.

A stačí málo – napríklad pandémia,ktorá dnes zúri v Európe a rýchlo môžu zistiť,ako draho nakúpili svoje lacné veci a služby

Pretože v súčasnej situácii sa všetci poskladáme na následky nepremysleného konania v minulosti.Môžeme začať tým,že budeme prispievať na podporu zástupov špekulantov,ktorí poskytovali služby načierno a svoje príjmy teda nezdanili,a keďže nemali žiadne daňové povinnosti vo vzťahu k týmto službám,poskytovali ich za nereálnej ceny.Dnes nemajú žiadne úspory a potrebujú podporu,aby vôbec prežili.

A tak sa ukazuje,že tie ich lacné služby sú vlastne – drahé.Predovšetkým nepoznáme výšku konečného účtu.Súčasťou spomínaného účtu budú aj príspevky pre podnikateľov,ktorých nekalé obchodné praktiky “konkurentov” sotili do priepasti úpadku,pretože im v ich dôsledku klesli príjmy a nemohli si pre prípad dnešnej situácie vytvoriť potrebné rezervy.Nehovoriac o výpadkoch príjmov štátnej pokladne.Také sú následky šetrenia na nesprávnom mieste.Také sú aj následky neschopnosti štátu zakročiť proti rôznym špekulantom a zabrániť im v nekalých obchodných praktikách.

 

Poučenie do budúcnosti ? Každý švindeľ sa skôr alebo neskôr vypomstí.A každou podporou čiernej ekonomiky okrádate sami seba.

Svet za fóliou a iné kuriozity

19.05.2020

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou. Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo [...]

Agenti-dementi v službách demokracie/kleptokracie

17.05.2020

Nie je ničím udivujúcim,že sme padli do éry mediálneho kreténizmu – teda epochy,v ktorej sa za pravdu vydáva to,čo je dobre zaplatené A tak nám mediálni agenti-dementi neustále predhadzujú,ako skončili ľudia,ktorí sa vzopreli komunistickým mocipánom.Asi treba pripomenúť,ako dopadli ľudia,ktorí sa vzopreli demokratickým prascom pri zmenách vládnych garnitúr alebo [...]

Policajný prezident nie je poštár ! !!

10.05.2020

Odobratie ochrankára a vodiča v jednej osobe policajnému prezidentovi Lúčanskému sa dá pochopiť rôznym spôsobom. Buď je to prvý krok k jeho výmene,alebo primitívny akt servilnosti,ktorý nemá nič spoločné s realitou.Nech je to už akokoľvek,mali by sa zodpovední rýchlo prebudiť a uvedomiť si,že policajný prezident nie je poštár na zapadnutej dedine,kde žije viac [...]

Martin Slosiarik, agentúra Focus

Fico vs. Pellegrini? Súboj Titanov ublíži Smeru, tvrdí Slosiarik

26.05.2020 17:47

Expremiér Peter Pellegrini potiahol Smer k dobrému volebnému výsledku. Ak odíde, stranou to môže zatriasť, tvrdí Martin Slosiarik.

čaputová

Čaputová diskutovala s odborníkmi z oblasti práva o zmenách v prokuratúre

26.05.2020 16:40, aktualizované: 17:49

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebuje prokuratúra zmeny a má im predchádzať poctivá odborná debata.

Kremeľ

Slovensko môže zachrániť život desiatkam Rusov

26.05.2020 16:36

Premiér Igor Matovič ponúkol Rusku, že mu Slovensko zapožičia 75 umelých pľúcnych ventilátorov pre pacientov s ochorením COVID-19.

Lenka Praženková

Členovia Súdnej rady podali návrh na odvolanie svojej predsedníčky Lenky Praženkovej

26.05.2020 16:16, aktualizované: 16:57

Jej ďalším zotrvaním vo funkcii by bola podľa nich vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 6711224x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu