Založ si blog

Tlčhuby proti odborníkom = katastrofa pre obyvateľstvo

Ak sa pýtate,prečo dnes zažívame možno najväčšiu krízu po druhej svetovej vojne,možno by ste sa mali pozrieť do zrkadla a zamyslieť.

Odpoveď sa nebude nikomu páčiť,hoci problém je oveľa zložitejší.Ale pokiaľ dávate moc nad vlastným životom do rúk tlčhuby,nič dobré neočakávajte.Skúste sa niekedy pozrieť na kandidátne listiny pri rôznych voľbách a položiť si otázku (a teraz budem naozaj nepríjemný,ale med si mažeme okolo huby od roku 1990 a máme v skutočnosti hov.o)

– ako je napríklad možné,že môže do verejnej funkcie kandidovať devätnásťročný sopliak,ktorý sotva skončil školu,do druhej smeruje a jeho životné skúsenosti sa rovnajú nule ?
– ako je možné,že napriek fatálnym následkom na stave štátu sa vo verejných funkciách pregrciavajú a trtošia mnohí ľudia,ktorí sa na tomto stave podieľajú dlhé roky ?
– a posledná otázka (všetky by sa aj tak nevošli na žiadne fórum sveta) – ak chce dnes niekto pomoc od štátu,musí mať všetko vo vzťahu k nemu vysporiadané.Prečo teda nie je rovnaká zodpovednosť vyvodená aj voči zlodejom,ktorí si vo verejných funkciách rozdávali zlaté padáky pri odchode,plytvali verejnými financiami a škodili celej spoločnosti ?

Ministri členských krajín sa nevedeli na pôde únie dohodnúť na spoločnom postupe … prečo asi ? Vráťme sa na rodnú hrudu – čo vie asi taký Budaj o životnom prostredí ? Za čo dostal túto trafiku ?

Chaos,zmätok,panika … tak sa kedysi hovorilo tomu,čo dnes svetu a Slovensku vládne.Ako asi môžu dnes postupovať proti pandémii ľudia,ktorí roky plnili štátny rozpočet výpredajom vlastníctva štátu (teda nás všetkých) a devastovali verejné financie rozdávaním štedrej podpory miliardárskym spoločnostiam,aby zakryli pravdu o následkoch vlastnej (zlo)činnosti – teda vysokej nezamestnanosti v 90.rokoch ? Mnohí si pamätáme na sklady civilnej obrany a aj na to,čo sa v nich nachádzalo.Čože sa to s nimi stalo ? Prečo dnes niekto (ako dement) vyzýva obyvateľstvo,aby postúpilo kvalitné prostriedky na ochranu (ktoré si samo zakúpilo alebo niekde náhodne zaistilo) silovým a zdravotníckym zložkám ? Ako je možné,že tieto zložky nemajú vlastné vybavenie a sú odkázané “na charitu” obyvateľstva ?

A nakoniec sa musím (chtiac-nechtiac) zastať Matoviča – pri tom neuveriteľnom počte (často titulovaných) kreténov,ktorí ignorujú dnešný stav (a možno ani neignorujú,ale nemajú vybavenie na jeho pochopenie,pretože titul nie je dôkazom inteligencie) by som na jeho mieste rovno vyhlásil výnimočný stav.Ak niekto nechápe dôvody,nech sa pozrie na naše cesty …

Boj o morálku končí voľbami

08.07.2020

Fraška s odvolávaním predsedu parlamentu netrvala dlho.Predsa len vízia straty moci bola silnejšia,než akékoľvek vzletné slová,lietajúce v období rokov 2016-2020. Opäť sa potvrdilo,že každý politik má zásady len dovtedy,kým majú moc v rukách iní.Keď sa k moci dostane,zásady odloží do kúta a tvári sa,akoby nikdy a nič predtým nepovedal.Čo k tomu dodať ? Keby mohli [...]

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

06.07.2020

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod. Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených [...]

Vôňa dreva, čaju a šumiaceho lesa . ..

05.07.2020

Tak málo nám stačilo,aby sme boli kedysi spokojní.Nie tak dávno,pretože desiatky rokov neznamenajú v čase ľudstva vôbec nič. Doba mamonu vzala všetko,čo malo nejakú hodnotu.Tatranské lesy padli najprv za obeť živlu a dielo skazy dokonali nenásytnosť developerov a ich politické krytie.Pretože bez politického krytia by dnes vyzerali Tatry úplne inak. Doba sa kruto [...]

koronavírus, Florida

ONLINE: V Katalánsku opäť zavrú pre vírus 200-tisíc obyvateľov

13.07.2020 05:50

Španielsko, ktoré patrí k európskym krajinám najviac postihnutým koronavírusom, opäť uzavrie časť Katalánska, kde sa vírus premmnožil.

Donovaly, starosta, Miroslav Daňo

Starosta Donovál o lyžiarskej hale: Ide o budúcnosť celej obce

13.07.2020 00:00

Rozhovor so starostom obce Donovaly Miroslavom Daňom o výstavbe lyžiarskej haly.

loď, USS, požiar, USA, San Diego

V prístave v San Diegu horela americká vojnová loď

12.07.2020 23:58

Na jednej z lodí amerického vojenského námorníctva zakotvených na základni v kalifornskom San Diegu vypukol v nedeľu prudký požiar.

migranti, more

Francúzsko a Británia posilňujú spoluprácu v boji proti pašerákom migrantov

12.07.2020 21:02

Dohoda má zaistiť zlepšenie vzájomnej výmeny spravodajských informácií o fungovaní pašeráckych sietí.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,170
Celková čítanosť: 6859818x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu