Založ si blog

Tlčhuby proti odborníkom = katastrofa pre obyvateľstvo

Ak sa pýtate,prečo dnes zažívame možno najväčšiu krízu po druhej svetovej vojne,možno by ste sa mali pozrieť do zrkadla a zamyslieť.

Odpoveď sa nebude nikomu páčiť,hoci problém je oveľa zložitejší.Ale pokiaľ dávate moc nad vlastným životom do rúk tlčhuby,nič dobré neočakávajte.Skúste sa niekedy pozrieť na kandidátne listiny pri rôznych voľbách a položiť si otázku (a teraz budem naozaj nepríjemný,ale med si mažeme okolo huby od roku 1990 a máme v skutočnosti hov.o)

– ako je napríklad možné,že môže do verejnej funkcie kandidovať devätnásťročný sopliak,ktorý sotva skončil školu,do druhej smeruje a jeho životné skúsenosti sa rovnajú nule ?
– ako je možné,že napriek fatálnym následkom na stave štátu sa vo verejných funkciách pregrciavajú a trtošia mnohí ľudia,ktorí sa na tomto stave podieľajú dlhé roky ?
– a posledná otázka (všetky by sa aj tak nevošli na žiadne fórum sveta) – ak chce dnes niekto pomoc od štátu,musí mať všetko vo vzťahu k nemu vysporiadané.Prečo teda nie je rovnaká zodpovednosť vyvodená aj voči zlodejom,ktorí si vo verejných funkciách rozdávali zlaté padáky pri odchode,plytvali verejnými financiami a škodili celej spoločnosti ?

Ministri členských krajín sa nevedeli na pôde únie dohodnúť na spoločnom postupe … prečo asi ? Vráťme sa na rodnú hrudu – čo vie asi taký Budaj o životnom prostredí ? Za čo dostal túto trafiku ?

Chaos,zmätok,panika … tak sa kedysi hovorilo tomu,čo dnes svetu a Slovensku vládne.Ako asi môžu dnes postupovať proti pandémii ľudia,ktorí roky plnili štátny rozpočet výpredajom vlastníctva štátu (teda nás všetkých) a devastovali verejné financie rozdávaním štedrej podpory miliardárskym spoločnostiam,aby zakryli pravdu o následkoch vlastnej (zlo)činnosti – teda vysokej nezamestnanosti v 90.rokoch ? Mnohí si pamätáme na sklady civilnej obrany a aj na to,čo sa v nich nachádzalo.Čože sa to s nimi stalo ? Prečo dnes niekto (ako dement) vyzýva obyvateľstvo,aby postúpilo kvalitné prostriedky na ochranu (ktoré si samo zakúpilo alebo niekde náhodne zaistilo) silovým a zdravotníckym zložkám ? Ako je možné,že tieto zložky nemajú vlastné vybavenie a sú odkázané “na charitu” obyvateľstva ?

A nakoniec sa musím (chtiac-nechtiac) zastať Matoviča – pri tom neuveriteľnom počte (často titulovaných) kreténov,ktorí ignorujú dnešný stav (a možno ani neignorujú,ale nemajú vybavenie na jeho pochopenie,pretože titul nie je dôkazom inteligencie) by som na jeho mieste rovno vyhlásil výnimočný stav.Ak niekto nechápe dôvody,nech sa pozrie na naše cesty …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

Benny Ganc

Harrisová vyjadrila na stretnutí s Gancom hlboké znepokojenie zo situácie v Gaze

05.03.2024 07:20

Izrael vyzvala, aby do palestínskej enklávy vpustil viac dodávok humanitárnej pomoci.

Trump

Trump zvíťazil v republikánskom zhromaždení v Severnej Dakote

05.03.2024 06:17

Bez problémov tam porazil svoju hlavnú rivalku, bývalú veľvyslankyňa USA pri OSN, Nikki Haleyovú a posilnil si pozíciu pred tzv. super utorkom.

obezita, prejedanie, tlstý muž

Obezita a nadváha zabíjajú na Slovensku tisícky ľudí ročne. Experti však prinášajú pozitívne správy

05.03.2024 06:05

Obezita ohrozuje pečeň rovnako ako alkohol, upozorňujú odborníci.

Poľsko, NATO, vojna

ONLINE: Brusel chce prepnúť obranný priemysel EÚ do režimu 'vojnovej ekonomiky'

05.03.2024 06:00, aktualizované: 06:25

Predstavitelia EÚ podľa agentúry Reuters chcú, aby bruselské orgány zohrávali väčšiu úlohu v politike obranného priemyslu.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411374x
Priemerná čítanosť článkov: 3852x

Autor blogu