Založ si blog

Krepáňske elity spoločnosti . . .

Ešte dobre,že sa podľa stavu ciest počas včerajška nerobil prieskum obyvateľstva na Slovensku a hlavne rozloženia inteligencie podľa regiónov.Pretože “perla na Dunaji” by skončila s iným prívlastkom – napríklad “európska metropola kreténizmu”

Začalo to v podstate už počas utorka,keď sa cestami Slovenska doslova valili autá s rôznymi značkami,najmä však bratislavskými.Evidentne mierili kdesi na návštevy,rekreačné chaty a podobne.Sotva má totiž niekto presvedčí,že ide za pracovnými povinnosťami s manželkou,deťmi,plne nabaleným autom,bicyklami na streche a podobne.Žiaľ,naozaj dominovali autá z Bratislavy,kde si ľudia často myslia,že sú pupkom Slovenska a ostatní žijú na zadymenom vidieku.

O tom,ako to naozaj je,možno vypovedajú aj pravidelne zverejňované mapy výskytu pandémie v regiónoch Slovenska.Čuduj sa svete,v chudobných regiónoch Slovenska,ktorými tak často na sociálnych sieťach pohŕda “lepšia” bratislavská spoločnosť,je problémov – najmenej.Asi lepšie funguje sedliacky rozum ako kúpené vzdelanie z rôznych pochybných inštitúcií.Však si stačí spomenúť na jednu z nich,kde sa dalo absolvovať celé štúdium aj počas letných prázdnin v jednom roku.

Nie,to už nie je nezodpovednosť,ale arogancia a bezohľadnosť voči iným.Akási čudná forma nadradenosti nad ostatnými,lebo oni sú – z Bratislavy.

No rozhodne nemusia mať obavy z chudoby.Kde nič nie je,tam ani zubatá nechodí.A súdiac podľa súčasného stavu,minimálne jednej komodity majú bratislavskí nadľudia dostatok.

A hoci sa často vysmievajú z lazníkov v rôznych regiónoch Slovenska,tí majú na rozdiel od nich aspoň toľko rozumu a zodpovednosti,že si počas dňa zaistia najnutnejšie potreby a sú doma.A neohrozujú svojím bezohľadným správaním ostatných.

Slovami klasika “kde nie je dané od prírody,tam ani (kúpený) diplom nepomôže”.A mimochodom,už sa vôbec nečudujem,prečo máme záplavu absolventov rôznych pavied a nedostatok skutočných odborníkov.Hádam nikto nechce,aby ho (napríklad) operovala podobná “krepánska” autorita ? Asi by ho operovali dovtedy,kým by nezistili,že – pitvajú.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Hizballáh, Sayyed Hassan Nasrallah, Blízky východ

Nechoďte na Blízky východ, varujú západné štáty svojich občanov. Situácia je výbušná

13.04.2024 06:55

Hrozba vojenskej eskalácie medzi Iránom a Izraelom rastie. Veľa štátov neodporúča svojim občanom cestu do rizikovej oblasti.

Pápež František

Pápež: Pre vojnu v Pásme Gazy veľmi trpím

13.04.2024 06:18

Vo svojom posolstve, ktoré zverejnil Vatikán, spomenul aj "vojnou zmietanú Sýriu, Libanon a celý Blízky východ".

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Prichádza trest za zvolenie Pellegriniho, alebo stret s realitou? V určitých oblastiach sa jej nevyhneme

13.04.2024 06:05

Naplnia sa obavy Danka a Pellegrini sa stane novým Kováčom? Skôr to bude iný z bývalých prezidentov, tvrdia komentátori Pravdy.

Migrácia

Slovenská vláda migračný pakt kritizuje. Kto ho nedodrží, môže čeliť pokutám

13.04.2024 06:00

Vlády na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku sú proti, no Európsky parlament v stredu schválil nový pakt EÚ o migrácii a azyle.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9448409x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu