Založ si blog

Zasiali sme vietor (1990) a žneme búrku (2020)

Vždy sa smejem pri pohľade na politické opičky,škriekajúce o tom,kto je väčší zlodej a zožral viac banánov.

Čo bolo zasiate v roku 1990,a neskôr sa pestovalo pod dohľadom darebákov,dnes žneme v podobe následkov pandémie.Pretože ochorenie bude skôr či neskôr zlikvidované,no dlhé roky a možno aj desaťročia ponesieme následky zlodejmi (demokratmi) zdevastovanej ekonomiky.A možno konečne každý pochopí,čím sa reálne plnila štátna pokladňa v “dobrých” časoch a prečo dnes pokladáme za “úžasný” úspech jeden rok s vyrovnaným rozpočtom.

Bitka v Tescu Malacky jasne ukázala,akou chybou je priveľká tolerancia voči asociálom,a neobmedzené táranie sociálnych analfabetov v háve aktivistov.Asociáli už roky žijú zásluhou aktivistov v bubline neobmedzených práv a nulových povinností.Kto chce zmenu k lepšiemu,musí sa v prvom rade zbaviť falošnej ľútosti a solidarity.A tvrdo vyžadovať,aby asociáli žili podľa pravidiel spoločnosti,rešpektovaných trpiacou väčšinou.

A pokiaľ sa asociáli nebudú chcieť prispôsobiť pravidlám,treba ich k tomu prinútiť a nebrať na nich žiadne ohľady.A nevšímať si ani truľov a parazitov,hrajúcich sa na aktivistov – jednoducho ich pôsobenie zakázať a čo nie je domáce – vyhnať.

Pokiaľ chceme naozaj zmenu k lepšiemu,mali by sme sa zbaviť aj falošných vzorov – napríklad krajín,ktoré vedú ľudia vykazujúci znaky stareckej demencie a sú obývané národom,ktorý bude radšej riskovať hromadné šírenie smrtiacej nákazy,než by bolo oklieštené jeho “právo” na slobodu.

A čo sa týka úpadku ekonomiky a možného príchodu zlých čias – základom ekonomickej stability štátu je vlastná mena a menová politika,ktoré sú podporené rozvinutým priemyslom (prispievajúcim do štátnej pokladne),maximálnou možnou mierou potravinovej nezávislosti a stabilnou legislatívou.Čo z toho má Slovensko ? Nič.

Možno tak budeme mať čoskoro poučenie,akou chybou je systém postavený na vláde politických nominantov bez reálnych schopností a skúseností …

O čo ide ? Keď Truban zatrúbi …

15.10.2023

… omylom aj pravdu o sebe povie Jeho konštatovanie,že Hlas pôjde so SMER-om pre prepojenie v rôznych korupčných kauzách,najlepšie svedčí o charaktere jeho vlastnej strany – teda Progresívneho Slovenska.Stručne povedané,progresívcom vagabundi nevadia,ak by ich dostali k moci.Vtedy by nielen prižmúrili oči,ale dokonca by slovami klasika “predali aj vlastnú mater,ako to [...]

O čo ide ? Zúfalá Remišová …

14.10.2023

Údajná bábkoherečka s politickou stranou bez členov,s údajným vzdelaním na prestížnej univerzite má problém. Kreslo v parlamente udržala (asi preto začala robiť krovie Polákovi),akurát sa – nulou stala.Vlastne,sotva bola niekedy viac ako nula.Akurát s vysokým postavením,čo je typickým znakom Slovenska,kde dokonale platí – čím hlúpejší,tým lepšie sa [...]

O čo ide ? Deformácia práva

12.10.2023

Právo končí tam,kde sa používajú dva metre … a tam začína extrémizmus … Najprv pár slov k výrazu „ačohentizmus“.Tento symbol duševného malomocenstva zaznieva z úst tých,ktorí nemajú argumenty.Napríklad z úst najúprimnejšieho politika na Slovensku J.Naďa,ktorý svojho času verejne priznal,že pri rannej toalete vidí v zrkadle opicu a dezoláta. [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,439
Celková čítanosť: 9323968x
Priemerná čítanosť článkov: 3823x

Autor blogu