Založ si blog

Kedy bude povinná hermetická izolácia blbcov ?

Pri oznámení plánov na znovuotvorenie prevádzok som sa musel smiať.Možno si to nikto nevšimol,ale skutočným účelom celého plánu je niečo úplne iné,než sa oficiálne prezentuje.

Vrátim sa o niekoľko dní späť,keď kamarátka požiadala o príspevok,súvisiaci s uzatvorením prevádzky a stratou príjmu.Všetky požadované informácie zaslala elektronickou formou,aby nakoniec bola vyzvaná k návšteve úradu za účelom osobného podpísania jedného dokumentu ?! Na čo máme potom elektronickú komunikáciu ?
Kedy sa dočkajú žiadatelia finančnej podpory,asi nikto nevie.Ale súdiac podľa plánu na otváranie prevádzok sa robí všetko preto,aby dostali čo najmenej,alebo nič.Niektoré obmedzenia v pláne sú doslova absurdné.

Priam komicky vyznieva pravidlo pokračovania činnosti taxislužieb,kde má byť priestor pre cestujúcich hermeticky izolovaný a po každej jazde dezinfikovaný.Nápad hoden génia,nie ? Po prvé,každý zásah do vozidla musí byť riadne schválený a mal by byť aj zapísaný v technickom preukaze.Po druhé,kto a ako bude kontrolovať povinnú dezinfekciu vozidla po každej jazde ? Nespomínajuc jednu technickú drobnosť – a ako to bude s cirkuláciou vzduchu vo vozidle ? Podľa doporučení by nemali byť zapnuté klimatizácie,ktoré sú ideálnym prostredím pre šírenie vírusu. Bude povinnosť upchatia prieduchov a vybavenia každého cestujúceho dýchacími prístrojom ?? Autori spomínaného obmedzenia zrejme hľadali slová v slovníku cudzích slov a zapáčilo sa im slovo “hermeticky”.

Neviem,v akej fáze pandémie sa nachádzame.Ale súdiac podľa opatrení vlády je aj vzťah medzi občanom a štátom jednosmerným tokom financií.A bez ohľadu na okolnosti stoja záujmy štátu (teda záujmových skupín,financujůcich a ovládajúcich politikov) nad všetkým,vrátane triezveho rozumu

Pred pár dňami som išiel jednou prímestskou linkou.Hoci jazdia s istými obmedzeniami stále,a teda by ich prevádzkovatelia mali dbať na zvýšenú hygienu,mal som včera pociť,že sa niekto občanom vysmieva.Ak bol totiž autobus nejako dezinfikovaný po jazde,tak jedine – stádom tchorov.Smrad sa v ňom dal doslova krájať.

Ekonomika sa nesmie zastaviť.Najmä tá,na ktorú nemá štát žiadny dosah alebo má z nej minimálny prospech.Napríklad z podnikateľských aktivít spoločností,ktoré podnikajú na Slovensku a platia dane – mimo Slovenska.Určite nie je náhoda,že sa jedná o spoločnosti s miliardovými obratmi.A rovnako nie je náhoda,že žiadneho politika nezaujíma,akým spôsobom podobné podnikanie poškodzuje záujmy štátu.Ako diskriminuje domácich podnikateľov.

A tak ma včera napadlo – nemalo by sa zaviesť aj opatrenie “hermetickej izolácie blbcov” ? Chápem,asi by sa nedalo pozerať na niektoré budovy a určite by to ani neprešlo,však svojho času ktosi navrhol stavať útulky pre blbcov a tiež to neprešlo – nikto si totiž nevedel predstaviť,kde by sa vošli také gigantické budovy,lebo blbci majú vraj mimoriadne priestorové nároky … no áno,pri pohľade na rezidenčné štvrte sa s tou výhradou dá súhlasiť.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730544x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu