Založ si blog

Kedy bude povinná hermetická izolácia blbcov ?

Pri oznámení plánov na znovuotvorenie prevádzok som sa musel smiať.Možno si to nikto nevšimol,ale skutočným účelom celého plánu je niečo úplne iné,než sa oficiálne prezentuje.

Vrátim sa o niekoľko dní späť,keď kamarátka požiadala o príspevok,súvisiaci s uzatvorením prevádzky a stratou príjmu.Všetky požadované informácie zaslala elektronickou formou,aby nakoniec bola vyzvaná k návšteve úradu za účelom osobného podpísania jedného dokumentu ?! Na čo máme potom elektronickú komunikáciu ?
Kedy sa dočkajú žiadatelia finančnej podpory,asi nikto nevie.Ale súdiac podľa plánu na otváranie prevádzok sa robí všetko preto,aby dostali čo najmenej,alebo nič.Niektoré obmedzenia v pláne sú doslova absurdné.

Priam komicky vyznieva pravidlo pokračovania činnosti taxislužieb,kde má byť priestor pre cestujúcich hermeticky izolovaný a po každej jazde dezinfikovaný.Nápad hoden génia,nie ? Po prvé,každý zásah do vozidla musí byť riadne schválený a mal by byť aj zapísaný v technickom preukaze.Po druhé,kto a ako bude kontrolovať povinnú dezinfekciu vozidla po každej jazde ? Nespomínajuc jednu technickú drobnosť – a ako to bude s cirkuláciou vzduchu vo vozidle ? Podľa doporučení by nemali byť zapnuté klimatizácie,ktoré sú ideálnym prostredím pre šírenie vírusu. Bude povinnosť upchatia prieduchov a vybavenia každého cestujúceho dýchacími prístrojom ?? Autori spomínaného obmedzenia zrejme hľadali slová v slovníku cudzích slov a zapáčilo sa im slovo “hermeticky”.

Neviem,v akej fáze pandémie sa nachádzame.Ale súdiac podľa opatrení vlády je aj vzťah medzi občanom a štátom jednosmerným tokom financií.A bez ohľadu na okolnosti stoja záujmy štátu (teda záujmových skupín,financujůcich a ovládajúcich politikov) nad všetkým,vrátane triezveho rozumu

Pred pár dňami som išiel jednou prímestskou linkou.Hoci jazdia s istými obmedzeniami stále,a teda by ich prevádzkovatelia mali dbať na zvýšenú hygienu,mal som včera pociť,že sa niekto občanom vysmieva.Ak bol totiž autobus nejako dezinfikovaný po jazde,tak jedine – stádom tchorov.Smrad sa v ňom dal doslova krájať.

Ekonomika sa nesmie zastaviť.Najmä tá,na ktorú nemá štát žiadny dosah alebo má z nej minimálny prospech.Napríklad z podnikateľských aktivít spoločností,ktoré podnikajú na Slovensku a platia dane – mimo Slovenska.Určite nie je náhoda,že sa jedná o spoločnosti s miliardovými obratmi.A rovnako nie je náhoda,že žiadneho politika nezaujíma,akým spôsobom podobné podnikanie poškodzuje záujmy štátu.Ako diskriminuje domácich podnikateľov.

A tak ma včera napadlo – nemalo by sa zaviesť aj opatrenie “hermetickej izolácie blbcov” ? Chápem,asi by sa nedalo pozerať na niektoré budovy a určite by to ani neprešlo,však svojho času ktosi navrhol stavať útulky pre blbcov a tiež to neprešlo – nikto si totiž nevedel predstaviť,kde by sa vošli také gigantické budovy,lebo blbci majú vraj mimoriadne priestorové nároky … no áno,pri pohľade na rezidenčné štvrte sa s tou výhradou dá súhlasiť.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455467x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu