Založ si blog

Ekonomický tiger zdochol

Chvíľku sme sa pohrali s vidinou úspešnej krajiny,v prvej väčšej kríze pozlátko opadlo a ukázala sa holá pravda v štýle – radujme sa,veseľme sa,ho..o máme … a deliť sa s nami určite nikto nebude

Ako dobre sa to podnikalo úspešným,kým mohli cicať zo štátneho cecka,nie ? Prestalo tiecť,alebo skôr treba začať dávať zo svojho a ajhľa – kriku a sĺz sa veľa objavilo,vraj z čoho dávať či žiť,keď nič nemajú ? Nič ??? A to je ako možné,však doteraz sa všade písalo o úspechoch,rastúcich ziskoch a zrazu …

Dobreže sa to podniká v krajine bez pravidiel,alebo s pravidlami upravenými na mieru,nie ? Bombastické reklamy sa objavili aj minulý rok po 1.apríli,keď sa upravili pravidlá pre taxislužbu,aby sa vyhovelo platformám.Platformy využili vodičov (či skôr zneužili), dokonale zdeformovali trh podnákladovými cenami (však straty znášali naivní vodiči) a dnes pretekajú sociálne siete nárekmi oklamaných vodičov “taxikárov”,ktorí nemajú z čoho žiť,platiť úvery,hypotéky a podobne.A teraz sa im všetci pekne krásne ešte aj poskladajú na rôzne príspevky,aby prežili a mali aspoň na suché rožky.Tomu hovorím “zákon na prospech záujmových skupín”.

Prvá pomoc pre podnikateľov je na ceste,akurát do jej príchodu množstvo “pacientov” asi zdochne rovnako,ako ten papierový tiger

Vraj pochádza z eurofondov a bolo ju potrebné schváliť.Tak tomu hovorím “zodpovedné” hospodárenie.Tak úspešný štát ako Slovensko nemá rezervy ani na úrovni jednej miliardy eur ? A aké máme vlastne rezervy ? Asi žiadne,keď predstavitelia štátu vyžobrávajú od občanov,aby ochranné prostriedky darovali v prospech bezpečnostných zložiek.Určite žiadne,keď si občania musia zaistiť tieto prostriedky po vlastnej línii,napríklad vyrobiť.

Mafiánsky štát slovami jedného daňového a pozemkového podvodníka.Nevedno či pozeral do zrkadla pri svojom výroku,alebo naozaj vedel o čom hovorí.

Niečo zdochlo a začína to poriadne zapáchať.Asi to bude ten podtatranský papierový tiger,ktorým sme si tu lepili oči.Pretože zdravý rozum v tejto krajine zdochol už dávno.Asi vo chvíli,keď sme dali moc do rúk komediantom,ožranom,pajácom,prostitútkam a inej hávedi.Takže sa nedivme,že žijeme v – bordeli.

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503486x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu