Založ si blog

Sloboda je stav mysle

Sotva to však pochopia tí,čo okrem titulov nezodpovedajúcich intelektu a majetku nezodpovedajúceho ich minulosti – nemajú vlastne nič.

Otvorené hranice sú symbolom kde-čoho,ale určite nie sů symbolom slobody.Na tento druh pocitu “slobody” stačia priechodné hranice.

Komusi chýba plán na otvorenie hraníc,aby sa cítil slobodný.Mnohým iným asi skôr chýba (časový) plán návratu do bežného života bez obáv,že sa môžu stretnúť s ochorením,ktoré môže ich život znepríjemniť alebo aj ukončiť.Aj keď len nepriamo,v kombinácii s inými zdravotnými problémami,ktoré však nebránia vedeniu bežného života.

Môžu uväzniť telo,nemôžu však spútať ducha … neviem,kto to povedal,ale mal pravdu

Nevidím žiadny dôvod,aby boli hranice uzatvorené.Vidim dosť dôvodov na to,aby boli kontrolované a vstup na Slovensko bol do istej miery regulovaný.Do tej miery,ktorá bude stačiť na ochranu zdravia a životov ľudí na Slovensku.Na ochranu pred tými,ktorí sa dlhý čas správali nezodpovedne a bagatelizovali súčasný problém.V mene zachovania svojich ziskov a ochrany svojich záujmov.Napokon v 90.rokoch sme nemali žiadnu pandémiu,ani po vstupe do EÚ sme nemali pandémiu,a napriek tomu si mnohé krajiny vymohli dočasné výnimky,aby sa chránili pred vstupom našich občanom na ich pracovný trh,akoby sme boli nakazení alebo prašiví.Už sme zabudli ? A dnešná situácia je o niečom úplne inom.

Kontroly na hraniciach môžu vadiť,ale nebudú určite brániť.Niekedy je lepšie stratiť trochu času pre zdravie,ako stratiť život pre trochu času …a sloboda ? Kdeže … ľudia opantaní mamonom nemôžu byť slobodní.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400294x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu