Založ si blog

Chaos, zmätok, panika . .. v doprave

Ministerstvo dopravy rieši problém,ktorý prinieslo neodborné a nezodpovedné rozhodnutie vlády.Presnejšie – opatrenie,zaväzujúce vodičov taxislužieb,aby oddelili priestor vodiča od cestujúcich,pričom nikto a nikde neuviedol jasné podmienky – to je dôkaz hrubého amatérizmu vlády v plnení záujmov lobistických skupín.

Plexisklo,igelit, či iné nápady doslova zaplavili sociálne siete.Úplne komicky vyznela snaha niektorých prevádzkovateľov o kontrolu toho,čo im nikto jasne neopísal a teda ani nemôžu kontrolovať to,čo si nevedia predstaviť – ako má vlastne vyzerať.A tak začali zarábať rôzni špekulanti.Nečudo – naivných sa nájde dosť.

Prečo verejná doprava nemusí a taxíky musia,volajú zúfalí vodiči/podnikatelia.Nuž,verejná doprava má dlhé roky oddelený priestor vodiča od cestujúcich.Takže súčasná situácia nepriniesla nič nové.Avšak podmienky prevádzky taxíkov sú absurdné a vyvolávajú otázku – prečo niekto umožní poskytovanie služby za podmienok,ktoré nemajú logiku ? Ba dokonca nemajú ani oporu v platnej legislatíve,ktorá jasne hovorí,čo môže byť vo vozidle umiestnené a aké podmienky musí vybavenie vozidla splniť pre bezpečnú prevádzku.

A tak pri chaotickom opatrení,ktoré prinieslo rozhodovanie laikov,zaniklo niečo iné – napríklad náhle zníženie cien jazdného jednej platformy,ktoré sa ocitlo hlboko pod hranicou reálnych nákladov.
A ak by si niekto dal námahu na ministerstve financií a urobil štatistiku,koľko vodičov taxislužieb žiadalo o kompenzačný príspevok počas pandémie,pretože ostali bez prostriedkov na základnú obživu,riešil by radšej tento problém.Nie je absurdné,že sa daňoví poplatníci skladajú na následky “podnikania” zahraničných subjektov,po ktorých ostávajú ľudia odkázaní na sociálnu pomoc ?

Svet za fóliou a iné kuriozity

19.05.2020

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou. Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo [...]

Agenti-dementi v službách demokracie/kleptokracie

17.05.2020

Nie je ničím udivujúcim,že sme padli do éry mediálneho kreténizmu – teda epochy,v ktorej sa za pravdu vydáva to,čo je dobre zaplatené A tak nám mediálni agenti-dementi neustále predhadzujú,ako skončili ľudia,ktorí sa vzopreli komunistickým mocipánom.Asi treba pripomenúť,ako dopadli ľudia,ktorí sa vzopreli demokratickým prascom pri zmenách vládnych garnitúr alebo [...]

Policajný prezident nie je poštár ! !!

10.05.2020

Odobratie ochrankára a vodiča v jednej osobe policajnému prezidentovi Lúčanskému sa dá pochopiť rôznym spôsobom. Buď je to prvý krok k jeho výmene,alebo primitívny akt servilnosti,ktorý nemá nič spoločné s realitou.Nech je to už akokoľvek,mali by sa zodpovední rýchlo prebudiť a uvedomiť si,že policajný prezident nie je poštár na zapadnutej dedine,kde žije viac [...]

Martin Slosiarik, agentúra Focus

Fico vs. Pellegrini? Súboj Titanov ublíži Smeru, tvrdí Slosiarik

26.05.2020 17:47

Expremiér Peter Pellegrini potiahol Smer k dobrému volebnému výsledku. Ak odíde, stranou to môže zatriasť, tvrdí Martin Slosiarik.

čaputová

Čaputová diskutovala s odborníkmi z oblasti práva o zmenách v prokuratúre

26.05.2020 16:40, aktualizované: 17:49

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebuje prokuratúra zmeny a má im predchádzať poctivá odborná debata.

Kremeľ

Slovensko môže zachrániť život desiatkam Rusov

26.05.2020 16:36

Premiér Igor Matovič ponúkol Rusku, že mu Slovensko zapožičia 75 umelých pľúcnych ventilátorov pre pacientov s ochorením COVID-19.

Lenka Praženková

Členovia Súdnej rady podali návrh na odvolanie svojej predsedníčky Lenky Praženkovej

26.05.2020 16:16, aktualizované: 16:57

Jej ďalším zotrvaním vo funkcii by bola podľa nich vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 6711233x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu