Založ si blog

Chaos, zmätok, panika . .. v doprave

Ministerstvo dopravy rieši problém,ktorý prinieslo neodborné a nezodpovedné rozhodnutie vlády.Presnejšie – opatrenie,zaväzujúce vodičov taxislužieb,aby oddelili priestor vodiča od cestujúcich,pričom nikto a nikde neuviedol jasné podmienky – to je dôkaz hrubého amatérizmu vlády v plnení záujmov lobistických skupín.

Plexisklo,igelit, či iné nápady doslova zaplavili sociálne siete.Úplne komicky vyznela snaha niektorých prevádzkovateľov o kontrolu toho,čo im nikto jasne neopísal a teda ani nemôžu kontrolovať to,čo si nevedia predstaviť – ako má vlastne vyzerať.A tak začali zarábať rôzni špekulanti.Nečudo – naivných sa nájde dosť.

Prečo verejná doprava nemusí a taxíky musia,volajú zúfalí vodiči/podnikatelia.Nuž,verejná doprava má dlhé roky oddelený priestor vodiča od cestujúcich.Takže súčasná situácia nepriniesla nič nové.Avšak podmienky prevádzky taxíkov sú absurdné a vyvolávajú otázku – prečo niekto umožní poskytovanie služby za podmienok,ktoré nemajú logiku ? Ba dokonca nemajú ani oporu v platnej legislatíve,ktorá jasne hovorí,čo môže byť vo vozidle umiestnené a aké podmienky musí vybavenie vozidla splniť pre bezpečnú prevádzku.

A tak pri chaotickom opatrení,ktoré prinieslo rozhodovanie laikov,zaniklo niečo iné – napríklad náhle zníženie cien jazdného jednej platformy,ktoré sa ocitlo hlboko pod hranicou reálnych nákladov.
A ak by si niekto dal námahu na ministerstve financií a urobil štatistiku,koľko vodičov taxislužieb žiadalo o kompenzačný príspevok počas pandémie,pretože ostali bez prostriedkov na základnú obživu,riešil by radšej tento problém.Nie je absurdné,že sa daňoví poplatníci skladajú na následky “podnikania” zahraničných subjektov,po ktorých ostávajú ľudia odkázaní na sociálnu pomoc ?

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400288x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu